Krst bez krstných rodičov

10. sep 2023

Dobry den, moje prve dieta ma krstnych rodicov. A Nechcem tych iatych pre druheho a nemam koho dat da sa pokrstit bez krstnych alebo nie

bajka16
10. sep 2023

Prečo nechceš tých istých pre druhé dieťa? Vždy to tak je, súrodenci majú normálne jedných krstných rodičov.

76california
10. sep 2023

moja dcera ma iba krstnu mamu - moju mamu, cize svoju babku

zuzuliennka1
10. sep 2023

ak nechces tych istych - nevadi, ale krst bez krstnych rodicov nepojde, minimalne jeden byt proste musi - nemas v okoli naozaj jedinu osobu ktora by mohla byt krstny rodic?

mamusa123456789
10. sep 2023

Za krstných rodičov môžu ísť aj tvoji alebo partnerovi rodicia, ak nie sú rozvedený, možno ti táto info pomôže ak nemáš koho dat, bez krstných rodičov myslím krst nemôže byť, nakoľko, keď sa vám niečo stane, tak z cirkevného hľadiska nastupujú krstný rodicia a majú vychovávať dieťa vo viere v Boha, ak sa mýlim, tak ma opravte

vsicka036
10. sep 2023

Nam v januari na nauke bolo povedane, ze krst bez krstnych rodicov je mozny a je coraz castejsi.

zuzuliennka1
10. sep 2023

@vsicka036 vtedy sa to vola “svedok krstu”, ale nemoze byt krst len za pritomnosti rodicov, nejaka osoba, akokolvek sa bude oficialne volat (krstny rodic, svedok krstu) tam byt musi

janinah
10. sep 2023

Za socíku sa krstili potajme.po veceroch...velakrat bol krstným ujo kostolík alebo pani.co došla sviečky zapáliť.Takze svedok krstu musí byť.

gejb
10. sep 2023

@bajka16 urcite nie VZDY. vôbec to nie je pravidlo.

autor
10. sep 2023

@bajka16 nieco sa medzi nami pokazilo a nestretavame sa .. dlhu dobu sme spolu neboli tak aai preto .. a je mi blbe prist za nimi a pytat sa ci nebudu aj druhemu..

elanor
10. sep 2023

@bajka16 urcite to tak nieje vzdy. To, ze je to zvyk v par rodinach, este neznamena, ze je to zakon a funguje to tak vsade.
Ja s bratmi mame spolocnych krsnych, muz ma inych krsnych ako jeho sestra. Neteri som krsna ja, synovcovi je krsny niekto iny (z druhej strany rodiny). A nase baby maju tiez kazda svojich krsnych. Druhym neteriam som papierovo krsna ja, lebo mam vsetky sviatosti co treba, ale oficial. krsni, ktorych tak v ramci rod. vztahov oslovoju a povazuju su ini.
Takze ziadne striktne pravidla, ako si kto urobi, tak ma.

jaskolka
10. sep 2023

Nedá sa krstiť bez krstných rodičov. Musí byť aspoň jeden.

jaskolka
10. sep 2023

@bajka16 nie je to vždy, moje deti majú každé úplne iných krstných rodičov. My sme 3 súrodenci a tiež každý máme iných. Je to na rodičoch, ako sa rozhodli

kivivi
10. sep 2023

Krstny rodic nie je podmienkou krstu, aj ked je to zauzivane aspon jedneho mat. Niekde v Taliansku som citala ze chcu knazi krstit deti len bez krstnych rodicov kvoli mafii.

vsicka036
10. sep 2023

@zuzuliennka1 nie, nemusi. Povedal to na nauke. Ze je stastie, ze nase deti maju krstnych rodicov. Ale ze su rodiny, kde niet koho dat za krstneho rodica, preto moze byt krst aj bez nich. To dieta za to nemoze.

lydiasabolova
10. sep 2023

dá sa u evanjelikov

sonasin
10. sep 2023

Ahoj. Áno,dá sa byť bez krstnych rodičov. Moje dve deti sme krstili bez nich. V kostole sme boli len my s manzelom.Podmienka je,že musíte byť manželia. Ak ste iba partneri,nejde to.

jane1987
10. sep 2023

Nemusia byt krstny rodicia.

autor
10. sep 2023

@sonasin niesme manzelia

tetaandulkova
10. sep 2023

Krstný rodič môže byť aj tvoj rodič, teda starý rodič dieťaťa. Kľudne aspoň jeden z nich.

tosomja
10. sep 2023

My máme krstene deti bez krstnych rodičov. Farár nám to sám poradil, povedal, že radšej takto, ako niekoho "len aby sa nepovedalo".

tosomja
10. sep 2023

@sonasin dá sa aj tak. Nemusia byť manželia.

minenkak
10. sep 2023

@bajka16 teda ja mám iných ako má môj surodenec

bajka16
10. sep 2023

@gejb ja som nenapísala, že je to pravidlo, ale že je to normálne. Treba čítať s porozumením, ocením to.

bajka16
10. sep 2023

Aha.. tak to chápem, ak sa pokazili vzťahy je to iná vec. Tiež by som za nimi neprišla len tak, poďte mi pokrstiť dieťa.

bajka16
10. sep 2023

@elanor opakujem sa. Nebaví ma to.

mufka1
10. sep 2023

Ja mam najmladšiu dcéru bez krásnych rodičov krstenu .Nemal kňaz vôbec žiadne výhrady. Takže sme ako krásny rodiacia ja a manžel

bajka16
10. sep 2023

@jaskolka nepovedala som že SA TO INAK NEDÁ samozrejme že sa dá.

gejb
10. sep 2023

@bajka16 "vždy to tak je..." takže nie vždy? ale je to len normálne? Stačí písať rozumne a viacere v diskusii to oceníme ako si si mohla všimnúť aj ostatne reakcie👍😉

bajka16
10. sep 2023

@gejb ale ja reagujem na autorku, mňa nezaujímajú reakcie od dám, ktoré tiež prišli vyjadriť iba svoj názor. Píšem v rýchlosti, nemám toľko času. Fakt niekedy zbytočne reaguje polovica žien. Nemám nato čas vôbec. Nikde som nenapísala že je to pravidlo ani že sa musí. V mojom okolí to tak je. Preto z môjho pohľadu, som napísala "vždy". Bodka. Koniec hlásenia.

vkatush
10. sep 2023

Nechce sa mi čítať komentáre, ale áno, dá sa aj bez krstných rodičov, svedkom bude "cirkev". Ale nie každý kňaz chce tak urobiť.

A nemusia mať súrodenci rovnakých krstných, to je len tak zaužívané na SVK. V pohode môžu byť iní a môže byť len jeden človek, nemusia byť dvaja.