Krst dieťaťa v katolíckom kostole

andulka126
16. júl 2017

ahojte chcem sa spytat s manzelom sme mali svadbu v evanjelickom kostole ja som evanjelicka a manzel katolik a dieta chceme dat pokrstit v katolickom kostole je to mozne? dakujem.

akireaa
16. júl 2017

Všetko záleží od farára my tak máme nie sme zosobášení priateľ je evanjelik ja som katolícka a krstili sme v katolíckom kostole - ale teda farár bol krstného kamarát tak všetko bez problémov. Ešte asi závisí aj od krstnych či sú katolíci alebo evanjelici

lucia147852
16. júl 2017

Nevadi to. Pri krste v kat. Kostole musia byt krstni rodicia katolici, ktori su pokrsteni, maju prve svate prijimanie a birmovku. Ak ziju s niekym v spol. Domacnosti musia byt sobaseni v katolickom kostole

andulka126
autor
16. júl 2017

@lucia147852 a ked je jeden krstni evanjelik a druhy katolik?

lucia147852
16. júl 2017

Katolik bude krstny rodic a evanjelik bude vo farskej matrike vedeny ako svedok krstu. Podmienky musi splnat len katolik.

waggi
17. júl 2017

@andulka126 Vôbec to nevadí, teda aspoň neviem prečo, keď budú krstný rodičia katolíci tak by mali dieťa v pohode pokrstiť. Ja som sa s tým zatiaľ ešte nestretla ale malo by to byť tak a veď aj lucia ti napísala ako to má byť, takže sa nemusíte báť 🙂

misulienkamisa
17. júl 2017

V pohode vám ich pokrstia ak budú krstný rodičia katolíci. Teda aspoň tak si myslím, za to, že sa pôjdete spýtať nič nedáte 🙂 Ale neviem prečo by s tým mali mať problém, oni budú podľa mňa iba radi