Krstiny v pravoslávnom kostole

vittoria7777
7. mar 2013

ahojte ..coskoro by som chcela krstit svoj poklad..ale vobec neviem kde a ako zacat..som slobodna mamička a chcela by som krstit v pravoslavnom kostole kedze som ja sama pravoslavna viete mi prosom poradit ako na to??

bombo
7. mar 2013
lubjatqo
7. mar 2013

ahoj, my s manželom sme pravoslávny a aj syna sme dali tam pokrstiť. ohľadom krstu Ti veľmi neporadím, vybavovala ho svokra so švagrinou, pretože krst bol na východnom Slovensku a my bývame pri BA. V prvom rade treba zájsť za farárom v danej cirkvi kde ho chceš dať pokrstiť. Krstných rodičov predpokladám, že máš, takže tí musia ísť na spoveď pred krstom. Ja ako matka som nebola vôbec v cirkvi počas celého krstu, to ale asi vieš. Takže vo vnútri boli len krstní rodičia, môj manžel, svokrovci a moji rodičia. Malý mal samozrejme biele krstinové oblečenie. Hádam som aspoň trocha poradila 🙂

vittoria7777
autor
7. mar 2013

dakujem 🙂 kazda rada dobra ..len to otom ze ja tam nesmiem byt som nevedela..to preco???

lubjatqo
7. mar 2013

@vittoria7777 tak toto keby som vedela. ja som sa vydala do pravoslávnej rodiny, takže to všetko okolo moc neviem. ale môžem sa spýtať švagrinej a napíšem Ti 🙂 Krst bol dosť dlhý, možno 45 min., tak ja som si postávala pred cirkvou a čakala. Inak ešte podotýkam, že tam odkiaľ je manžel je to iné ako napr. niekde inde, kde sú pravoslávny. Už som sa stretla s tým, že napr. od Svidníka keď je človek, tak majú iné tradície ako keď je človek napr. od Sniny. Takže u Vás to tak nemusí byť 🙂

vittoria7777
autor
7. mar 2013

no ja som origanal z Ruska 🙂 tak uvidim zajdem tu v Presove sa popytam a dufam,ze nebudu moc vymyslat...ak ak mozes opytaj sa velmi mi pomozes ..zatial dik 🙂

lilili70
24. mar 2013

ahoj aj ja som pravoslavna adeti sme davali pokrstit tiez v pravoslavnom kostole...my sme mohli byt vnutri v kostole,ano krst trval velmi dlho a este daval farar napit detom trochu vina,maly bol vtedy len kojeny tak som odpadavala🙂odstrihol kusok vlasov obidvom a okupal ich v takej malej vanicke,vlastne len maleho komplet,dcerka je uz starsia tej len hlavu ponoril🙂ta mala tragediu z ostrihanych vlasov🙂a este malinkeho polozil na zem pred oltar som tiez odpadavala,lebo bol po kupani na studenej zemi....preto sme krstili v auguste ked bolo teplo...ale prezili sme to v zdravi a stasti🙂podla mna ma pravdu lubjatqo bude to asi v kazdom meste ine...treba sa ist za knazom a dohodnut sa...neviem ako sa bude krstit u vas,ale predsa by som ti odporucila letne pocasie....ja by som sa chcela spytat lubjatqa ci ste dostali neaky papier o krstinach?