Krstní rodičia

29. feb 2024

Ahojte. Otazka skôr na žienky kt.maju dve a viac deti
Prosím , mate pre svoje deti krstneho rodiča len jedného človeka ktori okrstil všetky detičky? Syna nam krstila manželova sestra. Ja som druhe pytala okrstiť mojho brata. A viem , že bude aj tretie a to by som chcela dať okrstiť mojej sestre. No svokra dnes pripomienky, čo to že ma byť jeden krstny rodič a pokrstiť všetky deti aj keby tych deti malo byť 5. Uplne ma zneistila , znechutila všetko......

colsami
29. feb 2024

Je to jedno, kazdemu dietatu mozes zvolit krstneho koho chces, takze robte ako chcete.

P.S.: dieta krsti knaz.

guiseppinka
29. feb 2024

My sme 3 segry a krstnych mame pomiesanych 2 manzelske pary... segra ma 4 deti a krstni su v podstate kazdemu inemu niekto iny... my to mame u jednych, ale u nas bol na to iny dovod, a preto to tak vyslo

hedviga2
29. feb 2024

Na čo je to dobré dať každemu iného krstného rodiča!!!!

guiseppinka
29. feb 2024

@hedviga2 na to iste, na co je dobre mat 1 krstneho rodica... je to srdecne jedno...

kukuk29
29. feb 2024

Kazda rodina to ma podpa seba.. Nikde je jedna osoba alebo osoby vsetkym detom a nikde ma kazde dieta inych krstnych rodicov.Aj ked mne je to divne lebo podla spravnosti by sa mal krstny rodic postarat o krstna keby sa nieco stalo rodicom a deti by sa porozdelovali medzi viacere osoby. Za mna osobne ten isty krstny rodic pre vsetky deti v rodine 🙂 Ale tak to je na kazdom ako si da....

guiseppinka
29. feb 2024

@kukuk29 to bolo kedysi. Teraz, keby sa nieco stalo rodicom, tak sa sudom primarne riesia stari rodicia a surodenci rodicov... pre "normalny" svet je funkcia krstneho rodica absolutne bezpredmetna a krstny rodic nema absolutne ziadne pravo domahat sa deti (pokial to nie je surodenec rodicov)

deti95060810
29. feb 2024

@guiseppinka si myslím že keby chceli krstní rodičia deti do výchovy tak ich od súdu dostanú... prečo nie - však lepšie ako do detského domova...

kukuk29
29. feb 2024

@guiseppinka dakujem za poucenie bez teba by som to nevedela 🤣🙊

deti95060810
29. feb 2024

naše 4 deti majú jedných krstných
mm tiež oni majú všetci jedných krstných
ale my sme mali každého iného krstného... dôvod? nie sme všetci jednej viery.... a preto krstní museli splňať isté kritéria podľa cirkvi. Mne to príde Ok.

slavomira236
29. feb 2024

Krstni rodicia su na to aby dieta viedli po duchovnej stranke. Takze je to jedno ci maju jedneho alebo roznych.

andrea_82
29. feb 2024

My mame dve deti, kazde ma len krstnu mamu a kazde inu. Svagrina ma tri deti, kazde ma inych krstnych rodicov. My s bratom mame len spolocnu krstnu mamu, krstnych otcov roznych. U nas v okoli je praveze zauzivane davat detom skor roznych krstnych.

diewcatqoo
29. feb 2024

Aj keby ste mali 15 deti a kazdemu by ste vybrali inych krstnych rodicov, je to uplne jedno. Ak ste rozhodnuti tak, ze kazdemu z vasich deti date inych, je to len a len vasa vec. Svokra sa do toho nema co starat.

maja22
29. feb 2024

My máme pre vsetky deti tých istých krstných rodičov a my sme tiež krstní ich deťom. Máme to tak navzájom, ide o moju sestru.

bylinka25
1. mar 2024

Ja deti nemám, ale moje sestry sú si navzájom krstnými mamami svojím deťom.

andrea_prestastna
10. mar 2024

@hedviga2 nato lebo chce

banalu
10. mar 2024

Je to na dohode teba a manzela. My mame s bratom jednych krstnych rodicov. Manzel zas kazdy surodenec svojich a museli byt z rodiny. Tiez su 3ja.
A celkom si viem predstavit, ze moji svokrovci by rozputali 3tiu svetovu, ak by sme chceli dat dietatu krstneho mimo rodiny (ci uz mojej alebo ich) 😂😂😂 raz sa k tomu v diskusii zvrhavalo, ale kusla som si do jazyka, lebo zbytocny konflikt nad "co ak" teoriou.
Ak ste sa s manzelom tak dohodli, tak nech si uzemni rodicov.

tatiana56
11. mar 2024

Vy si vyberáte krstného rodiča, nie svokra