Meno Marco v kalendári

matulyk11
12. nov 2016

Zhanam kalendar kde je meno Marco. Kedy vy oslavujete? Zaznelo ze 11.1. ale chcem a potrebujem nejaky dokaz nie len slova. Inak by mal oslavovat v aprily na Mareka nie?

lednickajana
12. nov 2016

Moj syn je marco,manzel je marek-oslavujeme na Mareka,25.4.

lucka1987
12. nov 2016

@matulyk11 moj krstny syn je Marco a oslavuje tiez na mareka... ale minuly rok som ho tiez videla v januari v kalendari, netusim ktory den

katuska19
12. nov 2016

Marco oslavuje 11.1. MARKO na Mareka. Ešte donedávna to bolo v kalendari, ale vo väčšine to nenájdeš. môj syn je Marco a oslavujeme 11.1

matulyk11
autor
12. nov 2016

@lucka1987 v akom kalendari prosim ta?

matulyk11
autor
12. nov 2016

@katuska19 a preco oslavujete v januari?

katuska19
12. nov 2016

Lebo tak to bolo v kalendari pred 5 rokmi, keď sa narodil

matulyk11
autor
12. nov 2016

@katuska19 😃

martinabreza
12. nov 2016

moj syn ma 13 rokov vola sa Marko a odzaciatku oslavujeme na mareka.

syska171
12. nov 2016

moj ma 3 roky a volá sa Ján Marco a oslavuje aj Marca a to 11.1

kajot22
12. nov 2016

Aj moj syn je Marco a tiez oslavujeme 11.1 ma 5 rokov a vtedy som to nasla v kalendari v januari no uz druhy rok som kalendar v ktorom to tak bolo nenasla 🙄ale nic sa nemeni ostavame pri starom 😀

syska171
12. nov 2016

Marco 11.1

syska171
12. nov 2016

@syska171 inak je to kalendár z roku 2013 🙂 🙂 🙂 🙂

ciusinka
12. nov 2016

My oslavujeme na Mareka,našla som to aj tak,aj tak a zdá sa mi divne,aby Marko s K mal byt na Mareka a Marco inokedy..Okrem toho sa nás maly narodil v januári,takze o dôvod viac oslavovať v apríli,nech nemá všetko pokope 🙂

katuska19
12. nov 2016

No presne 11.1 keď je malvina

jana_eyre
12. nov 2016

Dokaz najdes ťažko lebo na Slovensku nie je uzakonene v ktorý deň ake meno oslavuje.. Totiž, vydavatelia kalendarov si môžu dat akékoľvek meno na akýkoľvek dátum, nie je zákon ktorý by im prikazoval pravidlá.. Skor len zo zauzivanych zvykov sa mena opakuju v rovnaké dni, ale občas sa v kalendaroch najdu nezrovnalosti.. Ale napr. Tu http://www.rodokmen.com/Marko
Sa uvádza dátum na mareka, keďže je to obmena tohto mena.. Podľa tejto stránky oslavuju aj moje deti..

lucka1987
12. nov 2016

@matulyk11 v klasickom slovenskom

matulyk11
autor
12. nov 2016

@syska171 aky je to kalendar prosim ta?

matulyk11
autor
12. nov 2016

@matulyk11 to je aky klasicky ked som pisala aj vydavatelstvu mail a vraveli ze zo vsetkych kalendariv co pozreli sa take meno nenachadza

matulyk11
autor
12. nov 2016

@jana_eyre ano Marko s K ale hladam Marco s Ceckom

matulyk11
autor
12. nov 2016
matulyk11
autor
12. nov 2016

@martinabreza ked ma v mene K tak ano.

jana_eyre
12. nov 2016

@matulyk11 ale stále je to obmena mena marcus nie? Z toho mena pochádza marek, marko, marco a len sa píše inak v rôznych reciach.. Tak ci tak, to o tom ze neexistujú zakony o meninach naozaj platí, takže ak sa nejaký vydavateľ rozhodne dat meniny marca vo svojom kalendari na 24.12. tak môže..

matulyk11
autor
12. nov 2016

@jana_eyre tak ak by to malo tak byt baby by neoslavovali v januari ale v aprily,chapes. Ja som Martina a ked sa niekto rozhodne mi dat meniny na marec tak nebudem predsa oslavovat v marci. Preto hladam original. Proste tak ako to fakt ma byt. A ci je ci nie je odbodene to uz neviem. Proste u mna je kazde meno original. Len chcem dokaz a vysvetlenie nic viac. Osobne sa priznam ze svojej vlastnej rodine neviem povedat kedy ma Marco meniny lebo neviem najst kalendar len citam ze jedne oslavuju tak ine tak lebo im to proste takto vyhovuje.

ukulela
12. nov 2016

http://calendar.zoznam.sk/nameday-sksxhor.php
mena do kalendara zaraduju vydavatelia. jeuplne mozne, ze nejakemamicky ziadali pred rokmi konkretne vydavatelstvo, aby napisali vtedy a vtedy Marca - tak napisali. Mne sa zda uplne logicke, aby Marco oslavoval vtedy, ked Marko - mena sa vyslovuju rovnako a ak sa stretnu dvaja marcovia/markovia v triede, aspon nebude chaos ...
inac toto 11.1. tam nemohol byt podla talianskeho, alebo ineho zahranicneho kalendara z krajiny, kde poznaju meniny? pohladaj.

ukulela
12. nov 2016

@matulyk11 nemozes cakat, ze kazdemu svetovemu menu bude prideleny v slovenskom kalendari original datum. toho 11.1 sa tam podla mna ocitlo na zaklade rozhodnuta vydavatela, nie "original, ako to ma byt" ... SVK kalendare sa drzia nejakych tradicii este z cias socializmu, ked sa na to dohliadalo. ale potom sa to uz prestalo sledovat,zakon to neupravuje, ministerstvo sa nema preco starat. mame zoznam menin pre slovenske a najpouzivanejsie mena a vydavatelia si mozu pripisovat do kalendara co chcu. takze v riginali (teda v kalendari, ktoryeste urcoval "stat") Marca nenajdes, lebo za komancov by ho ani do rodneho listu tak nedali ...

matulyk11
autor
12. nov 2016

@ukulela 😲😲😲😲 si mi dala teraz 😎

guiseppinka
12. nov 2016

@matulyk11 no tak orginal asi nenajdes - tu mas rakuske, resp. nemecke datumy http://feiertage24.com/namenstag/markus 25.4., 16.6., 7.9.
dalej podla wiki mas datumy ako spomienkovy den u katolikov, evanjelikov a anglikanov 25.4. a ortodoxni maju bud 4.1. alebo 25.4. https://de.wikipedia.org/wiki/Markus_(Evangelist)
podla dalsieho kalendara v nemecku bude mat markus najblizsie meniny v 25.4., 18.6., 13.8. a 7.9.
a podla wiki, ked som zadala marco, tak mi vyhodilo tuto vetu: Der Name ist abgeleitet vom lateinischen Vornamen Marcus; die deutsche Form ist Markus. Zu Herkunft und Bedeutung des Namens siehe hier. Ein Namenstag ist der auf Marco d’Aviano zurückgehende 13. August. a tu mas dokonca 13.8... takze si ho daj kedy chces a ujednotis si to v rodine...

matulyk11
autor
12. nov 2016

@guiseppinka dakujem! To nie len v nasej republike je bordel,este aj v kalendaroch 😂 ja som nasla len toto https://www.modrykonik.sk/forum/rodinne-slavnosti-a-darceky/kedy-oslavuju-meniny-deticky-s-menom-marko-markus/ dokonca som jednu mamicku kontaktovala IP ci mi nemoze odfotit kalendar ze ho kupim celej rodine. Odpovedala ze posle 😐 no to bolo vsetko. Necakam ochotu ale mohla napusat nie nemam cas.

guiseppinka
12. nov 2016

@matulyk11 ja moc mena neriesi. Ked som bola v polsku, tak som sa pytala, preco nejake meno ma meniny aj 5x za rok... a ucitelka mi vravela, ze maju take nepisane pravidlo davat meniny vo zvysnej casti roku po narodkach... a tam maju bezne 2 3 mena v 1 den sviatok... ale viac menej to nikto neoslavuje

verbova
12. nov 2016

mám syna Marka a oslavujeme ho 25.4. na Mareka, keď sa narodil kúpili sme mu taliansky kočík a knižka od kočíka obsahovala aj taliansky kalendár a tam bolo meno Marco pridelené k dátumu 25.4. , tak preto u nás ten dátum ...