Môžem ísť na svadbu v krátkych bielych šatách?

simuska910
29. máj 2016

Ahojte žienky. Robim maly prieskum. Je podla vas veľký problem ist na svadbu v kratkych bielych šatách? Nie som nevesta ani nikto nejako specialne dolezity na danej svadbe. Co sa tyka topanok a týchto veci tak bud cervene alebo cierne. Co myslite? Budú tam ukazovat na mna prstom? Davam to sem este raz lebo som to omylom dala ako otazku a neda sa mi uz odpovedat. 🙂

sirinka
31. máj 2016

@terezka1947 vsak ja tomu rozumiem... Ale tak niektori ludia nikdy nedorastu na zrelu komunikaciu...

fra
31. máj 2016

raz som bola na svadbe, kde blízka príbuzná novomanželov usúdila, že má nevhodné topánky (tie ktoré si objednala jej myslím nestihli dôjsť) a nechcela sa preto s nimi fotiť u fotografa aj napriek dlhému prehováraniu... robiť takéto sebestredné problémy je podľa mňa kus väčší trapas ako čokoľvek, čo tam má ktokoľvek oblečené či obuté...

sirinka
31. máj 2016

@fra uf, tak to uz hej...

majusik236
31. máj 2016

@fra to ano, uplne kazdeho kto si bude pozerat fotky zaujimaju topanky dotycnej damy 😂

sardinka335
31. máj 2016

@sirinka Mnohí pištia ako nemaju peniaze....tak okrešu čo sa da....a deti nepozvu. Aj my sme boli pozvaní na svadbu bez deti a nijako nas to neurazilo. A vo vysledku to bolo jednoduchšie - nemuseli sme ,,riešiť deti,, ich mrnčanie a ze nechcu to a hento, ze im je dlho a kolko to bude trvat a potom večer ist ich dat spat..

sirinka
31. máj 2016

@sardinka335 len niekedy stavaju pozvaných do nepríjemnej situácie, lebo nie každý rodič chce a môže niekde nechať deti a ísť sa baviť. Musia sa teda rozhodnúť, pozvanie odmietnuť, alebo proti svojej vôli niekde na noc nechávať deti. Tu si myslím, že zohráva významnú rolu aj to, v akom úzkom vzťahu sú snúbenci s dotycnymi hosťami, aké sú veľké deti, kde je svadba atď... ale všetko sa dá podat s citom a takisto aj na hulvata...

sardinka335
31. máj 2016

@sirinka tak iste....ale zase aj rodičia potrebuju z času na čas vypadnut, oddychnut si ...zase ja som s detmi naozaj non stop takze necitim sa previnilo ked vynimočne proste vypadnem. Aj to treba. Normalne by som to dala manzelom ako povinnost - raz ročne ist sami, bez deti napr. na predlzeny vikend...robi to zazraky. Nedá sa len davat a davat a nič nenačerpat.

katka1981
31. máj 2016

@terezka1947, uha a planuje sa dat po svadbe sterilizovat? No divne ozaj. Ako fakt bez tych deti by tie svadby boli o nicom. Jasne, ked decka behali a hrozilo ze sa im nieco stane, moj otec mal nervy, aj sa tam s jednou mamkou pochytil. Ja som mu vtedy povedala, ze nech sa na to vykasle, ze ked sa decko zachlosti, nie je jeho, je to problem jeho rodicov, mna taketo veci nerozhadzu. Rodicia su zodpovedni za svoje deti. Ale mimo to, tie decka ked tancuju, to je na tej svadbe najkrajsie. Vzdy lepsie ako ked sa stari ozeru a robia hanbu.

katka1981
31. máj 2016

@sirinka, presne, nam nema kto dceru postrazit, takze asi tak. Ono je to na vzajomnej dohode.

terezka1947
1. jún 2016

@katka1981 ja si myslim,ze normalny rodic maleho dietata vie,co jeho dieta smie a co nesmie na napr.svadbe=takze ani od deti nic nehrozi a dalsia vec,s malymi detmi je mozne byt na svadbe len do urciteho casu
ale inak,fakt je aj ten,ze pei velkej rodine,ci obmedzenych financiach sa pocet hosti musi regulovat=aby boli vzorky z kazdej rodiny,nikomu sa nekrivdilo,atd,atd 😀 😀 😀 takze deticky su vzdy na zvazeni
no,vsteko je o normalnej komunikacii a ked to cokolvek pekne povie,vysvetli...vsetko sa aj normalne pochopi=ak su teda ludia chapavi 🙂
ja sama som napr.na jednej svadbe pre dieta nechcela ani jedlo,ani stolicku...mal 3r.a vedeli sme,ze budeme len chvilu,nieco zjeme,raz zatancujeme a pojdeme,aby nemali kvoli nam dalsie vydavky

katka1981
1. jún 2016

@terezka1947, ved presne. Je to vzdy o dohode, normalni pochopia a blbym nevysvetlis. My sme asi o 20, isli domov, neviem ci nie aj skor, lebo nasa ked padlo 18. hodin, musela byt doma a tento rezim sa snazime dodrziavat, lebo inak mala take hysaky z unavy, ze diazepan do zily. Takze urcite sme najneskor o 20. isli domov.

mamicka_2013
14. jún 2019

Podľa mňa by si sa radšej mala spýtať nevesty, či jej neprekážajú biele šaty. Ak nie, tak by si si ich mohla dať, ale rozhodne nie čierne topánky k tomu. Volila by som zlaté alebo strieborné.

mamicka_2013
14. jún 2019

až teraz som si všimla, že príspevok je veľmi starý...