Musia mať krstní rodičia birmovku?

petka3012
19. aug 2013

Ahojte, nekrstili ste niekto svojho drobca v presove vo velkom kostole sv. mikulasa? potrebujem vediet ci si tam vyzaduju aby mali krstnu rodicia birmovku, ja a priatel mame, aj krstny otec, len sestra, ktoru chcem ako krstnu mamu, birmovku nema.
Dakujem

livika13
19. aug 2013

neviem či konkretne tam maju ine poziadavky ale všeobecne platí, že stačí ak má krstný rodič krst.

lesanka845
19. aug 2013

mala by ma aj birmovku, ale ako pisu vyssie, vsetko zavisi od konkretneho farara

skatarina
19. aug 2013

@petka3012 my sme krstili teraz v sobotu a krsny nemali birmovku ani jeden. Zalezi od farara.

danielaaa212
19. aug 2013

@petka3012 co poznam fararov tam.. a co som o nich pocula.. tak musi byt. v sobotu som sa bavila s jednym knazom.. z galanty.. a ten povedal.. a v tom mal pravdu, aj ked aj mne to nehralo do karat, lebo sestra tiez nemala.. a sme len vybavili., ze mal by mat krstny rodic.. pretoze slubuje,ze bude viest dieta ku krestanskemu zivotu.. a ked nema birmovku.. tak tomu cloveku zjavne nechyba... tak tiez som mala malu dusu.. ked mi tohovoril.. 🙂

barla5
19. aug 2013

že nie ste zobratí, to nevadí? Poznám aj takého, čo nepokrstí dieťa nezobratým rodičom.

petka3012
autor
25. aug 2013

Dakujem za odpovede, pisala som tam meil a odpisali mi, ze v ziadnom pripade nepokrstia, kedze nie sme zobrati a krstna mama nema birmovku, takze hladame inde 😒

livia341
25. aug 2013

krstný rodičia musia mat birmovku, záleži od farárov.

mrvaj
25. aug 2013

To, že nie ste zobratí, by nemal byť problém. Každé dieťa má právo na krst - aspoň podľa nášho kňaza. Ale birmovka krstného rodiča by mala byť - je to vlastne vstup do kresťanskej "dospelosti" a krstný rodič sľubuje pri krste, že bude dieťaťu vo viere príkladom. Ale záleží od kňaza, niektorí sú naozaj ústretoví. Aspoň tí naši 😉

sonda2
25. aug 2013

Znami chceli byt krstnymi rodicmi ale ani jeďen z nich, ani rodicia dietata nemali birmovku, farar dostal do vacku a dieta je pokrstene 😎 Tak to na Slovensku chodi..

anaviiik
15. okt 2018

@petka3012 dobrý deň, môžem sa spýtať kde v Prešove ste teda krstili? Tiež máme takúto situáciu, že krstná mama nemá birmovku. Ďakujem

petka3012
autor
15. okt 2018

@anaviiik dobry, krstili sme u nas co vranove, ale neboli sme este vtedy zosobaseni

petka3012
autor
15. okt 2018

@anaviiik a krstna mala birmovku, kedze sme zmenili krstnu mamu