Náklady na svadbu

isabellaswann
14. okt 2022

Ahojte, koľko vás vyšla svadba? Obyčajná jednoduchá max 50ludi, rodina a najbližší známy, plus jedlo priestory ... Koľko si priemerný Slovák môže dovoliť vyhodiť na svadbu a zábavu? Napíšte prosím vaše vydavky plus čo všetko zahŕňajú, fotograf priestory, koľko ste dali za svadobné šaty a všetko čo na svadbu a zábavu patrí. Ďakujem!

slovenka753
14. okt 2022

Ja som plánovala nejakú takú podobnu. Chcela som investovať tak 7k. Keď som si všetko o behala a po zisťovala bolo by to od 15k vyššie. Ale zase ušetriť sa dalo, napríklad mat svadbu v kultúraku a jedlo kuracie s ryžou a hranolkami. Čiže skresat sa to dá. Ale ja už keď som chcela svadbu tak so všetkým a odmietala som v tomto robiť kompromisy. Nakoniec sme sa s ohľadom na výdavky rozhodli pre malý obrad a večeru s rodinou.

zuzkaa1991
14. okt 2022

@isabellaswann tak nas vysla svadba so všetkým 10tis pred 6rokmi ale zas mali sme cca 130 ludi ....(cene kapela kamera, kentering,kvety jedlo alkoholu obrúčky saty oblek atd)

mandzula
14. okt 2022

Rok 2019, 25 ľudí, 3 000 €. Moje šaty za 30 € z Bonprixu, obrúčka za 50 z Pandory, muž si dal za 50 € vytetovať, hostina v Erbe v Banskej Stiavnici - menu pečené bravčové kolená, fotograf 0 € - synovec, kamera 0 € - pre mna zbytočnosť. Ale je pravda, že ja tanečky nemusím, takže sme to poňali značne minimalisticky a recesisticky.

paciko9
14. okt 2022

@mandzula pivovar Erb je drahy sam o sebe😉 ale kvalita je kvalita

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
macko1007
14. okt 2022

@isabellaswann 3roky dozadu cca 6tisic..mali sme 50ludi,vela veci sme si zhanali a robili sami tak sme usetrili

mandzula
14. okt 2022

@paciko9 ale hej, no chceli sme to tak netradicne, a Erb a jeho slavne kolena boli dobra volba.🙂

minesasubu
14. okt 2022

My sme mali v roku 2020 - šaty požičanie 550€ , manžel oblek kupíl cca 100€ , na svadobnom veľtruh sme si našli zlavy na tieto položky- obrúčky 900 €, tanečný kurt 70€ , pozvánky cca 30€ (60kusov) , potom sme mali dj za 150€ po známosti, celková hostina nás vyšla cca 900€ (50 ludí ) bola v tom aj výzdoba sály a nápoje , fotografka cca 450€ (našla som zlavu na fb ) , koláče sme mali asi 2500 kusov 500€ , svadobnú tortu nám dala moja mama ale bola cca do 100€ , víno nám dala moja teta cca do 50€ , darčeky pre hostí cca 300€ ( mini med, tictac, menovky, vankusiky s levandulou) , topanky do 60€ , kytica + pierko pre muza 85€ , naramky a pierka pre svadobných hostí 60€ , make up + uces 80€ , auto na fotenie a na cestu na urad sme mali po znamosti , ozdoba do vlasov 20€ , doplnky a zavoj cca do 60€ , svadobné víno 180€ , čepčenie 150€ potom také drobnosti - krabice na koláče, rady pre novomanželov, rámiky na fotky a vtipné nápisy, etikety a nálepky s našimi menami a dátumov na flase s pálenkou (tú sme mali svoju cca v hodnote 200€ ) rozne dekorácie na stol ... myslím že to je všetko asi ,ked som to rátala vyšlo to okolo 7000€ avšak dostali sme od hostí do obálky peniaze a ptm aj pri redovom sa vyzbieralo čiže sa nám dosť aj vrátilo viac ako polovica 🙂

denda007
14. okt 2022

Pred 4 rokmi, 7000,56 ludi

jajanka31
14. okt 2022

@isabellaswann
@isabellaswann leto 2021 , 50 ľudí s úbytkom foto kamera jedlo oblecenie, obrucky, hudba, kolace, darceky, redovy, vyzdoba, obrad mimo matriku komplet všetko 6000€ v Modre

dame2
14. okt 2022

Nás minulý rok vyšla svadba pre 85 ľudí cca 9-10tisic. A nebol to žiadny kulturak, ale snažili sme sa nerozhadzovat na zbytočnostiach. Napr. sme nemali milión živých kvetov, ktoré sa aj tak za dva dni vyhodia (jediné kvety, okrem tým, čo nám darovali, boli v mojej svadobnej kytici), nemali sme starejšieho - v pohode sme program zvládli za pomoci kamarátky a brata, fotografa sme nemali až do rána, ale do 1:00, drobnosti ako menovky na stoly sme si vyrábali sami. To len pre príklad. Jedlo sme mali dobré, alkohol rôznorodý, švédske stoly, program ľudí pobavil, tancovalo sa do rána, všetko ako má byť 🙂 ale cena určite veľa závisí aj od lokality.

jajanka31
14. okt 2022

@slovenka753 nie je pravda ze kto nená svadbu za 15 tisíc, tak je kuracie v kulturaku.. ja som tiež nerobila kompromisy a mali sme v stane v prírode s luxusným a pre mňa najobľúbenejším jedlom ktoré bolo tip top.. k tomu 2 večere plus švédske stoly.. a 45 ľudí ešte aj s ubytovaním

slovenka753
15. okt 2022

@jajanka31 a kedy? Lebo ak tento rok tak určite nie na západnom Slovensku. Ceny išli hore za posledný rok, predtým sa to dalo skresat na rozumnú mieru.

slovenka753
15. okt 2022

@isabellaswann určite sa neorientuj podľa cien z roku 2021 a neskôr. Ceny vystrelili šialene len tento rok. Keď som porovnávala co vyšiel známi h pred troma rokmi len priestor ktorý som chcela tak to išlo hore 100%, jedlo tiež 50% a to nám na rovinu povedali ze o rok to bude pravdepodobne drahšie.

mirkaz156
15. okt 2022

@isabellaswann nemohli sme si dovoliť ale ani sme nechceli... Tak sme mali iba obrad v kostole a rodinný obed doma na dvore pod stanom s najbližšou rodinou cca 15 ľudí plus fotograf. Vyšlo nás to tak do dve tisíc. Jediné na čom som nechcela šetriť boli obrúčky a fotograf - lebo to jediné ti ako pamiatka naozaj ostane.
Pre mňa bolo nemysliteľné na tomto šetriť. A (zlaté) obrúčky sme si robili sami navzájom v BA na workshope a napriek tomu že ich nenosíme rada sa na ne pozerám lebo sme si ich vyrobili s láskou 😊 a fotky tiež rada pozerám som rada za túto investíciu 😊

kamatopo
15. okt 2022

No to sú iné pálky. My sme sa brali 2014 a 70 ľudí. Doslova sme na ničom nešetrili. A že 3500€. A teraz také ceny🤦.

jajanka31
15. okt 2022

@slovenka753 ved píšem ze leto 2021

l_u_c_k_a111
17. okt 2022

@isabellaswann 40 ludi svadba bola 05/2022 vseho vsudy ked to spocitam hostina, fotograf, dj, obrucky, fotobudka, pozvanky, candy bar, torta a kolace( vysluzky ) , alkohol, moje saty +topanky , kozmeticka kadernicka , jeho oblek + topanky , poplatky za urad tak nas to vyslo nieco okolo 6000€ svadba bola v kosiciach a mali sme hotel na okraji mesta nie v centre 🙈