Nechcem ísť na neterine 1. sväté prijímanie

7. apr 2022

Baby, idem si pre radu.
Ja nechodim do kostola, som sice pokrstena v kostole, ale evanjelickom. Svadbu sme mali len na urade. Muzova rodina su katolici.
Muzov brat maju dve deti, ktore chodia do kostola, na nabozenstvo. Tento rok ma ich dcera, nasa neter, 1.sv.prijimanie. Ja som vobec necakala, ze nas zavolaju, ale zavolali.
A ja tam vobec nechcem ist.....co mam spravit, aby sa nenahnevali?
Ja v tom proste nic nevidim.....
My mame dve deti, ale tie nemaju ani krst, ani nechodia do kostola....
Poradte.....
Dakujem za vas nazor

pribinak
7. apr 2022

Smutne, že tá pozývajú a ty máš problém tam ísť. Veď je to oslava na pár hodín, nevolaju tá na 3 dni. To kvôli dobrým rodinným vzťahom nevydrzis?
Nemusíš sa báť, nikto ti nevyspali kríz na čelo žeravým kutacom
Porozmyslaj či chcú od teba tak veľa, ste rodina

nyusika
7. apr 2022

Svet sa netočí okolo teba a pár hodín s rodinou svojho manžela snáď vydržíš, nie ?

sim_simonka
7. apr 2022

A na svadbu do kostola by si išla? Či to je iná zábava tak prečo nie? Divne.

autor
7. apr 2022

@pribinak ono je to tazke vysvetlovat.... oni nasim detom nikdy nic naviac nedali....nejako sa nestretame....iba na narodeniny.....
a teraz ja tam mam ist......oblecenie pre mna, pre muza, pre deti....a este dat darcek....no pre mna su to vyhodene peniaze

marikel
7. apr 2022

Ja by som tiež takto poradila, že keď ťa pozvali, tak choď.Toľko vydržíš,neubudne z teba.Je to ich oslava a oni chcejú aby si bola toho súčasťou.

caroline_
7. apr 2022

Uplne ta chapem a rozumiem ti,no nevidim velmi moznost ze ty nepojdes a ani sa oni nenahnevaju

nyusika
7. apr 2022

To máš doma iba tepláky ??
Na takúto udalosť nepotrebujete žiadne večerné róby.
Snáď máš doma aspoň jednu normálne šaty, muž z oblek
A darček nemusí byť za sto, ani za päťdesiat eur.

Zaujímalo by ma, či chodíš do práce, alebo si doma.
Lebo máš evidentne príliš veľa voľného času, keď ma zes nad takýmto špekulovať

pribinak
7. apr 2022

Biblia stojí tak 10 EUR a jeden naramok pre slečnu max do 5 EUR v náboženskom obchode
Nejak extra sa obliekať nemusíš ani ty a ani deti či muž. Vy ste len hostia

sasitimi17
7. apr 2022

No ale ty niesi jej krstná nie ? V tom prípade si nerob výdavky s darom, ozaj len aby sa nepovedalo že si došla s prázdnymi rukami tak nejakú drobnosť kúpte. A tu hodinu a pol či koľko to trvá, vydrzis nejako. Potom sa aspoň naješ dobre na hostine 🤣 joke

autor
7. apr 2022

@pribinak dakujem za nazor.....budem to musiet pretrpiet....

autor
7. apr 2022

@sasitimi17 dakujem za nazor....nejako to dam

pribinak
7. apr 2022

Deti sa neprihrajú spolu? Bratranci čo sesternice? Veď hľadaj to dobre na celej akcii

autor
7. apr 2022

@pribinak deti ano....ale ja tam vzdy trpim.....ked sme tam na oslave, tak svagrova si sadne so svojou mamou a sestrou ku stoliku, my sedime na gauci....max svagor, svokra a svokor sa s nami bavia.....muz to vidi...vie, ze to tak je..... :( uz aj naposledy povedal, ze asi si to vsimol aj ten jeho brat....lebo sedel teraz pri nas....

tykat
7. apr 2022

Ved chvilku posedite a ked uvidite ze vas ignoruju tak sa dvihnete a odidete.

Alebo sa dajte dokopy ty, tvoj muz, jeho brat a zacnite sa dobre bavit 😁 mozno svagrine docvakne a pride dozriet na muza 😉

zmrzlinka2021
7. apr 2022

@autorka
Tu nejde, co ty s toho mas, ci nemas, ci co ty v tom vidis.
Cely svet sa netoci len okolo teba a toho, co si od niekoho dostala alebo nedostala, alebo ake krivdy si nesies.
Kasli na akekolvek svoje komplexy a frustracie, ktore si casom ziskala. Proste, to ako sa zachovas, vypoveda vzdy o tebe, nie o tych druhych ludoch.
Kazdy den vsak je prilezitost ako prispiet k lepsim a kvalitnejsim vztahom. Mozno z ich strany nebude nejaka snaha, ale to nie je o ich, to je o tebe a o tvojom postoji k nim, k detom.
Bud laskava a neries seba. Keby vas tam nechceli mat, nepozvu vas.

aurora33
7. apr 2022

No tak to je smutné, ale keď vás pozvali a švagor si to všimol, tak možno to chcú napraviť 🙂 držím palce nech to zvládneš ;)

pribinak
7. apr 2022

Kvôli tomu aby decka mali spolu nejaký kontakt by som tam šla a vydržala
Ak to bude na figu, tak sa zdvihnem a idem do záhrady či parku na prechádzku
Svokra a švagriná by mi boli ukradnuté

autor
7. apr 2022

@zmrzlinka2021 prepac....ale ak ma niekto zavola na oslavu a chova sa tak, ako keby som tam nebola....tak ja mam byt laskava.....usmievava.....hmmmm
tak mne to nejde......

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
riamia91
7. apr 2022

Bratranec katolik, moja teta tiez, aj cela nasa rodina a ujo /jej manzel/ je evanjelik, aj cela jeho rodina. Na vsetkych sviatostiach ci krst, 1.sv.prijmanie a birmovku, ktore bratranec prijal, boli obe strany rodiny bez ohladu na vierovyznanie. Tak isto ked mame nejaku sviatost v rodine, ujo ide aj do kostola, co bezne nechodi. Toto nie je o tom, ci s tym suhlasis, nesuhlasis. Toto je o rodine. Ak nechces ist, treba povedat pravdu, preco nie a hotovo.

marca12
7. apr 2022

A to je taky problem ist? Ved ta nikto nenuti stat sa krestanom. Ides si pozriet slavnost neterky a sprijemnit jej den navstevou a oslavou. Nerozumiem tvojmu zmyslaniu. Uz len kvoli tomu dievcatku by som sa premohla a isla.

marca12
7. apr 2022

A keby si si sadla k nim a trkotala s nimi,co by sa stalo? V ramci utuzovania vztahov v rodine treba vela veci prekusnut. Moja svagrina a svokra su uplne ine ako ja,oni dve si rozumeji,ja nie som na ich vlnovej dlzke,ale vychadzame dobre. Neriesim,co si o mne myslia ako sa tvaria. Nerobia vyslovene zle a naschvaly. Raz je to muzova rodina,musim ich respektovat takych,aki su.

autor
7. apr 2022

@marca12 ked ja uz mam taky blok....osem rokov to trpim.....vzdy idem odtial bez nalady

zuzana212722
7. apr 2022

Bože ja mam takú istú svagrinu ako ty.. Nikto sa s ňou poriadne nebaví a to len preto lebo nerozpráva o ničom inom ako o sebe a nonstop husti do švagra stále jej niečo vadí.. Nič sa jej nepáči jedlo je príliš nezdravé len to co ona donesie je dobre.. Nepríjemná osoba..

radiah
7. apr 2022

Ak nechceš ísť, rada pôjdem namiesto teba na akciu. 🤣 Pri 5 mesačnom bábätku som aj tak dlho nikde nebola .... Buď rada, že ťa niekde zavolajú. Horšie by bolo, keby si na teba nespomenul. Vtedy by si bola urazená, že ťa niekto niekde nepozval?

monika185243
7. apr 2022

Ja mám niečo podobné v mužovej rodine. Nikto ti tam nepovie pravdu do očí a každý ohovára každého poza chrbát, tiež keď sme všetci spolu na nejakej oslave, necítim sa tam dobre. Ale robím to pre deti, lebo tie by nemali trpieť kvôli tomu že ja mám s niekym problém, keď budú väčšie samé si spravia vlastný názor na všetkých. A neberiem to podľa toho kto čo dal a koľko dal mojim deťom, keď môžem dám viac, keď nie dám menej...

autor
7. apr 2022

@zuzana212722 to zasa nie....svagrova je ticho....myslim, ze ani nema svoj nazor

katarinka89
7. apr 2022

Chod, obleč ss podľa toho čo dá skriňa a darček kúp symbolicky a čas strávený tam Jr na tebe- môžeš sa kľudne zdvihnúť po hodine a ísť.....aj ovca bude celá aj vlk sýty

autor
7. apr 2022

@radiah ja som myslela, ze nas nezavolaju.....dokonca to na oslave hovorila tej jej sestre, ze si na ten datum nema nic planovat a tak som sa v duchu potesila, ze nas nevolaju.....
a potom len medzi dverami ked sme odchadzali sa svagrova pyta svagra, ze uz si im to povedal, o tom prijimani....takze taketo to bolo pozvanie

zmrzlinka2021
7. apr 2022

A kecas s nimi? Snazis sa zapojit do rozhovorov, byt mila, komunikativna? Ale zaroven nevtierava?