Netradičné mená pre detičky

karabashka
3. okt 2013

Ahojte, len tak by ma zaujímalo aké netradičné, neobvyklé alebo menej freventované mená ste vybrali pre detičky..alebo maáte v rodine, okolí...🙂 ďakujem za každý príspevok..

puchic
3. okt 2013

My cakame chlapceka Cyrila 🙂

evelynm
3. okt 2013

moje deti maju krasne, ale nie nezvycajne mena. Poznam vsak mlade dievca, ktore sa vola Kajetana. Je zo svojho mena nestastna, hanbi sa zan a ma velky problem sa predstavovat.

zuzu101
3. okt 2013

Môj je Boris - nie je to netradičné meno, ale v škôlke je prvý Boris po 25 rokoch ako som sa dozvedela 😉 .A moja babka sa volala Vincencia a jej sestra Apola.

jajus28
3. okt 2013

No ja mam Tobiasa, ale veeelmi sme chceli dievcatko Nelly Loren, mozno sa mi to este niekedy splni 😉

karabashka
autor
3. okt 2013

@evelynm Kajetana, to mi znie tak dosť kresťansky...no chuda dievca ked ma taký komplex..ja som tiež mala kedysi taký problem ale casom to bolo ok..volám sa Ľudmila...
@zuzu101 no tak kedysi dávali asi ešte uletenejsie mená ako dnes...babka býv. spolužiačky bola Delfína 🙂

zuzu101
3. okt 2013

@karabashka keď som ešte bývala u rodičov, v bloku bývala jedna stará babka, ktorá viem že mala veľmi zvláštne meno, ale už si ho fakt nepamätám a jej dcéra sa volá Brumhilda 🙂 .

slniecko007
3. okt 2013

ja nemam nic proti nezvycajnym menam,ale teda musia mat aj nejaky smrnc..mm strasne bojoval za to,aby sa maly volal Dalibor,Jerguš alebo Jonáš.a mna to vobec neosloovilo,jeho zas nie moje vybrate- Marko. 🙂

cerez
3. okt 2013

V susedstve máme cudzincov a ich deti sa volajú Runika a Ramtin alebo Ramtim, to už fakt neviem rozoznať. Kamarátka má zas Elisu a ďalšia kamarátka žijúca v cudzine má zas Elizavet.

bocmanka
3. okt 2013

ja som študovala v taliansku, tak som chcela aspoň jedno "iné" meno, starší dvaja synovia majú noormálne: matej a marko, ale dcéra je romina tea, voláme ju obomi menami, ale v škôlke jej hovoria romy, a čuduj sa svete, meno sa jej hodí

jul11
3. okt 2013

poznam vela netradicnych mien v mojom okoli: Leonhard, Teodor, Tadeas,Mia, Jonas,Schoschana,Lukas,Mathias,Timotej a este par inych

bbarboraa
3. okt 2013

@puchic som chcela aj ja... kym sme nevedeli pohlavie volali sme ho Cyrilko... ptm ma prevalcovali a a nakoniec mame Matyasa ... tiez sa to pise trosku inak ako sme zvyknuti...

nikayla
3. okt 2013

v okolí - Jaderyan, Snežana, Rebecca, Džesika, Lisa, Lya, Filipo, Nils, Nino, Charlotte, Hanna, Bernadetta, Salome, Naďa, Yannik, Rút, ... 🙂 a počerní súrodenci Pamela a Corado a sestry Chanel + Mercedes 😀

anavila
3. okt 2013

že Brumhilda 🙂))))))))))))))))) ja odpadneeeeem...my máme na ulici riadnu zmes divných mien a hlavne divných žien.... 🙂 všetko su to už staršie dámy...takže Jozefína( Zefa), Marta, Berta, Gertrúda a Filoména (Filka) a moj brat má priateľku, čo s volá Edna 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

luci78p
3. okt 2013

tak uz vela deti ma mena,ktore nie sú zrovna slovenské klasike . same sofie, sary ... takze ma uz nic neprekvapí, ale moja babka mala kamosku a ta sa volala Tekla 😀 😀 😀 😀

mijunik
3. okt 2013

Zaujímavé mená... 🙂 My máme dosť tradičné mená, ale v dnešnej dobe vlastne skôr ojedinelé - Ľubica a Branislav. 🙂 Ľubka bola jediná Ľubka v škôlke (okrem jednej pani učiteľky) a predpokladám, že aj v škole je jediná Ľubka. No a Branko, tých bude síce asi o niečo viac, ale nemyslím, že by sa dostali minimálne dvaja do jednej triedy. No na Brumhildu, Genovévu, Tadeáša, Jonasa a podobné sa fakt nechytáme. 🙂 Ale minule som si čítala rozšírený slovenský kalendár s netradičnými menami a našla som aj meno Kunigunda... 😲 Tak to je už trošku silná káva... 😀

anavila
3. okt 2013

Albína, Matilda, Klotilda, Kunikunda 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

aninocka4
3. okt 2013

@karabashka my mame Gregora 🙂 slovenske,ale malo frekventovane,podla nas krasne 🙂

h2
3. okt 2013

@anavila Podľa Teba je Marta divné meno??? My máme v širšej rodine aspoň 4 Marty, aj moja mama je Marta. Aj keď v dnešnej dobe to asi dá malému dievčatku málokto.
Ja nie som zástankyňa súčasného trendu netradičných mien podľa hesla "čím divnejšie, tým lepšie", ako Hedviga som si užila svoje (dodnes sa tým menom nepredstavujem, používam meno Heda). Synovi sme dali krásne a tradičné meno, ktoré pozná celý svet: Viliam. A stretla som sa s otázkami typu, že prečo ste mu dali TAKÉ meno? Aké TAKÉ??? 😠
A ešte aby som prispela do zoznamu netradičných mien starých babiek: Emerencia, Bernardína, Serafína, Inocencia a napríklad som sa nedávno stretla s menom Felícia, čo by nebolo až také divné, keby sa za slobodna nevolala Škodová. 😀 😀 😀
@evelynm Kajetána sa môže predstavovať ako Kajka, čo znie, ako keby sa volala Karolína, čo je v dnešnej dobe dosť moderné meno.

prasiatko30
3. okt 2013

@evelynm - cayetana je dost bezne spanielske meno ma latinsky povod a znamena silna ako skala, ochrankyna. Existuje aj muzsky equivalent cayetano

Minule mi hovori mm ze musi ist pozriet segundina.

A tu je strasne vela zvlastnych mien a pritom su to fakt stare mena vlastne klasiky

Najviac ma aj tak dostalo meno "socorro" - zenske meno a v preklade znamena pomoc!

cayar
4. okt 2013

Skolastika;)

felinda
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katkasofi
4. okt 2013

@karabashka my sme dali malému nezvyčajné meno: Simone....na matrike big problem, rodný list dostal až ako 3 tyždňový.. Na Slovensku take meno zapísané ešte nebolo, museli ho schvalovať až z ministerstva...v Taliansku je to meno totižto chlapčenské a v anglicky hovoriacich krajinách dievcenské... Dievčatko mám Sofia. Ak bude ešte jedno tak bude Simonetta 🙂

evelynm
4. okt 2013

@h2 , ona sa aj predstavuje Kaja 🙂

evelynm
4. okt 2013

@prasiatko30 , len na slovenskej dedine sa jej s tym tazko zije... inac, ta dievcina studovala spanielcinu, to je nahoda...

darina1952
4. okt 2013

aj u nás je niekoľko netradičných mien, starší syn je Miron po manželovi a mladší je Radovan. Voláme ich Mimi a Radko. Ja mám tiež málo bežné meno - Darina. A moja svokra je Bernadetta. 🙂 V živote som sa stretla aj s menou Orchidea, volala sa tak spolužiačka, ktorá sa narodila v Macedónsku a ako s bábätkom sa s ňou rodičia presťahovali do Československa. 😉

zuzu101
4. okt 2013

@anavila si mi pripomenula - nevedela som si spomenúť - tá stará pani sa volala Gertrúda, tá čo mala dcéru Brumhildu 😀 .

mikela22
4. okt 2013

Moja dcerka sa vola Lesana. Nam s muzom sa to meno velmi pacilo a teraz je uz skolacka a nema s tym menom najmensi problem, ma ho velmi rada. Je jedina Lesanka na skole, takze ani priezvisko na veci jej nemusim pisat, lebo ju kazdy pozna 🙂

buffinko
4. okt 2013

@aninocka4, aj my máme Gregora...a mnoho ľudí sa nás pýta, že odkiaľ máme také meno, ja odpovedám, že z kalendára 😀 a ide nám k priezvisku, takže to meno znie dokopy proste dobre 🙂

qwerty81
4. okt 2013

My sme mali susedu, ktora sa volala Fabiola. Volali ju Faba, co mi pride dost tvrde...

buffinko
4. okt 2013

ach a poznám jedného Fedora, už dospelý muž, sekne mu to 🙂