Nevieme sa dohodnúť na darčeku k 1. narodeninám

17. mar 2024

Ahojte, možno taká blbosť ale nedá mi to, chcem sa spýtať akoby ste riešili moju situáciu, dcéra bude mať rok, všetci riešia darčeky s mojimi rodičmi sme sa dohodli na odražadle, svokra navrhla trojkolku na tlačenie, dcéra od 9 mesiacov chodí, už ani v kočíku nechce byť, vydrží 10 min a chce behať, zas ide nachvíľu do kočíka a zas behať, švagriná takú trojkolku má tak sme si ju viac krát požičali na skúšku a dcéra tam vydrží 10-15 minút a nechce tam byť, takže pre nás zbytočná vec. Svokra sa ale zaťala navrhli sme jej že môže kúpiť sedačku na bicykel, nie ona chce trojkolku, hovorím že pre nás je to zbytočne, nie ona chce. Včera doobeda muž nebol doma a prišla svokra že čo teda či pôjdeme vybrať tú trojkolku, hovorím jej že sme sa už o tom bavili viac krát, je to pre nás zbytočne a zbytočne by vyhodila peniaze za niečo čo nebudeme používať, no ostala nervózna že zas som najmúdrejšia a zas všetko viem dopredu a všetky deti chcú byť v trojkolke a ona ju chce v tom voziť no proste spravila výstup a odišla, neskôr volala mužovi že jej zakazujem kúpiť trojkolku, ten jej povedal to isté čo ja a že môže kúpiť sedačku na bicykel, súhlasila
Dnes ráno volala že sa rozhodla že kúpi trojkolku lebo ona chce dcéru na tom voziť a bude žiadať aby sme to používali keďže to není lacné. Muž jej zopakoval to isté, skúšali sme, nechce tam byť a podobne, jej odpoveď bola poplače si zvykne si ( no to určite nie) že zajtra pôjdeme vybrať.
Má cenu sa ešte dohadovať? Nemám to tu kde skladovať a využívať sa to fakt nebude a škoda peňazí. Vyberať to s ňou neplánujem ísť, viem že to chce hlavne kvôli tomu že všetky jej kamarátky vozia vnúčatá na trojkolkach....

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
17. mar 2024

@monsterablue no to by u nej neprešlo, takto nakúpila už kopu veci a nechce u seba nič lebo všetko čo kúpi máme používať

deti95060810
17. mar 2024

však nech kúpi... ak malá nebude chcieť tak po čase predáš - bude zánovná ....
a možno si malá slečna trojkolku obľúbi - čo ty vieš. to že nechce teraz neznamená že nebude chcieť o pol roka...

autor
17. mar 2024

@deti95060810 pochybujem že keď sa už teraz nechce v ničom voziť ale behať tak neskôr bude chcieť menej behať a voziť sa. Ide aj o to že to tu nemám kde skladovať a hlavne o to že ju tam bude násilu dávať lebo chce

klip0
17. mar 2024

Nikdy by som to nechcela. Zaberie to viac ako kočík ale nemá to benefity kočíka. Nedáš tam dieta spať ani to nezlozis ľahko do auta. A pedalovat som natom ani jedno dieťa nevidela. Pedále sú aj tak nedobre umiestnené.
Neviem aké máte vzťahy aké toto čo je za nerešpektovanie ? Proste by som jej povedala že nie, ak chce nech to kúpi a nechá u seba. Povedala by som jej, že ak to donesie k nám, rovno to predáme niekomu pod cenu, keďže v plnej sume sa to nepredá.
Akože kúpi vám niečo čo odmietate a ešte žiada aby ste to používali ? A dupnúť nozickou a hodiť sa o zem nechce ?
Aj ona na sviatok má dostať niečo od vás čo je obrovske, nepotrebné a nechce to ? Páčilo by sa jej to ?

klip0
17. mar 2024

A tiež neviem o čo jej ide. Snáď chce vnučke hlavne spraviť radosť darčekom a nie že "poplace si a bude chcieť". To akože zámerne idem teraz nútiť dieťa a nech plače a čo zvykne si ? Za niečo čo nieje nutné a čo by malo byť pre radosť ?

44janica44
17. mar 2024

Taka haraburda...
Povedz ze pri prvom plači a po týždni nepoužívania to fotíš na bazár, že zbytočnosti doma skladovať nebudes a za peniaze si kúpiš sedačku na bicykel a ešte lepsie nech jej to povie muz.

autor
17. mar 2024

@klip0 tak ona to vidí v dedine na tom vozia deti tak aj ona chce, je taká čo má druhý chce aj ona...som rada aké že citam aj názor že je to nepraktické, ja že som jediná čo si to mysli

klip0
17. mar 2024

Neviem či dieťa dávate k nej na stráženie,aké máte vztahy. Veď nech si to kúpi, má doma a vozí v tom vnučatko keď chce.

autor
17. mar 2024

@klip0 nechodí tam na stráženie, svokra nechce sama sa boji ostať s ňou. Ono ide o to že sme to skúšali viac krát aj 20 hádam a vždy tam plakala

fairyy
17. mar 2024

kupte svokre nejaku somarinu a vyzadujte nech to pouziva lebo to bolo drahe a potom taku aku bude mat reakciu po obdrzani darceka majte aj vy ked dostanete trojkolku (odporucam objednat z netu to co jej kupite aby ste to vedeli vratit do 14tich dni bez udania dovodu 😊)

maryetta
17. mar 2024

Nechapem. Povedz ze ty veci ktore nepouzivas nebudes v dome drzat. Ze ak na tom trva nech to necha u seba. Ze ak to mala nebude chciet ze to predas ci s tym bude ok. Nech to vie vopred.

petamich
17. mar 2024

zbytocne sa dohadovat, nech kupi a rovno jej povedz, ze v poriadku ale upozornujes, ze ked nebude v tom chciet byt predate to

x veci sme takto dostali, ja sa s nikym dotahovat nemienim, nedaju si povedat, tak ja castokrat darujem 🤷‍♀️ skoda penazi ale nevysvetlis, ich problem

nase dieta v takej trojkolke v zivote nechcelo byt a tiez sme to dostali, nuz cestovalo dalej do sveta

januska12323
17. mar 2024

Nech si to nechá u seba a používa kým chce. Hádam to domov nedovlečiete len za to že ona chce.

svokrinjazykmonika
17. mar 2024

No ona je riadny mentál 😂

matkahelka
17. mar 2024

nasa mala v kociku nechcela sediet od roka a pol, v trojkolke sa bude vozit aj pol dna. tiez sme ju dostali k roku ako darcek, pol roka stala v garazi, lebo si do nej mala nechcela ani sadnut a od jesene je hit trojkolka, este aj po snehu sa na nej chcela vozit. neprezivala by som to tak, ako to prezivas ty.

mabenn
17. mar 2024

"bude žiadať aby sme to používali keďže to není lacné" po tom co ste jej xkrat povedali ze to nechcete - hmmmmm...velmi "dolezita" stara pani...nezavidim...uz jej takto preskakovalo aj predtym, alebo to je u nej bezny pristup?

nikiki29
17. mar 2024

Je to blbosť, súhlasím s vami. Ja som takto dostala “pavúka” tak sme ho doniesli svokre domov, že to nechceme a nemáme to kde dať. Proste sme jej to vyložili v obývačke. A taká odvážna, že by nám to sama naložila do auta zas nebola… neviem kde to skončilo a je mi to jedno. Škoda peňazí. Keď iné by sa nám zišlo viac ☹️ niektoré veci sme chvíľku skladovali v pivnici a potom predali ako nové. Čo už 😏
Myslím si, že sa s ňou už normálne nedohodnete. Ale vybrať by som to s ňou nešla, ak chce nech si vyberie sama.

lucia13022023
17. mar 2024

A niečo takéto? Je to 3v1, je to aj svokrina milovaná trojkolka, ale nemusíte to tak využívať, môže byť z toho potom odrazadlo.. Môže to mala používať neskôr.
Ak si teda úplne proti, tiež by som ju po čase predala.

h2
17. mar 2024

To, že sa dcérka nechce na tom voziť teraz, keď ešte ani nemá 1 rok, neznamená, že nebude chcieť ani neskôr. Keď si svokra nedá nijako povedať, tak ja by som sa s ňou o tom nedohadovala. Keď ju v tom chce voziť ona, tak sama na vlastnej koži uvidí, že malá to nechce. Alebo si to naozaj obľúbi, my sme to mali, aj iné deti v rodine a bolo to fajn. Ale teda nikto sa na tom nevozil pred dovŕšením 1 roku, skôr tak v 2 rokoch, ak si dobre spomínam. Daj tomu šancu.

jaskolka
17. mar 2024

Nech kúpi, keď ju bude chcieť voziť, tak potom zisti, ze nebude mať náladu voziť po ulici vrestiace dieťa, ktoré bude chcieť ísť silou mocou von.
Normálne ju tiež upozornite, ze ak malá v tom bude plakať a odmietať predáte to a hotovo.
Je tiež možné že malá si to obľubi, syn tiež nechcel keď sme ho len na skúšku dali do trojkolky jeho malého bratranca, no keď dostal svoju vlastnú, akoby zázrakom sa mu to veľmi zapáčilo a vozil sa v nej rád.

kvietok2012
17. mar 2024

My sme taku trojkolku s rúčkou mali, dokonca aj hrala melodiu, takze syn v nej sedel, obzeral sa a stláčal gombiky, susedia vedeli ze sme vonku a prisli aspon aj kamošky von s detmi 😀. Ked v nej uz nechcel byť, tak sme tyč, striešku dali dole a bola z toho trojkolka ktorú poháňal syn.
Mozno sa to dcere zapáči a využijete ju.

kate_cs
17. mar 2024

Jednoducho jej narovinu povedať, že ak tu trojkolku kupi aj napriek vasim dôvodom prečo nie, tak ju predáš a kúpiš za to tu sedanku na bicykel. Treba si stať za svojim, moja svokra tiež takáto bývala. Ja som bez milosti veci darovala alebo hodila do plastu, alebo nechávala u nej a keď trvala na tom, aby sme to vzali domov, povesala dom “ďakujem, nie” a s úsmevom odišla.
Ďalšia vec je, že takáto trojkolka je naozaj zbytočná vec. Dieťa na nej len pasívne sedí, nehýbe sa, neunaví sa, nerozvíja motoriku. Na čo takúto ďalšiu haraburdu? Toto som hneď zatrhla, keď to chcel niekto kúpiť.

dzarika
17. mar 2024

Boze to jak moja svokra, nepouzitelna 🙂 raz povedane nekupuj aj tak kupela, a to este taka haraburda bola myslim ze stala okolo 60€ maly mi tam sedel mozno 2x aj to je vela, dva roky bola vonku pri hrackach ale ani raz si ju nevsimol zaujmalo ho ine pieskovisko a podobne, nakoniec som sa ju rozhodla dat ku kosom nech si ju niekto vezme 🤣 teraz ma maly 3 a to bolo znicenych motoriek odrazadiel atak... takze myslim ze fakt ta trojkolka.je zbytocna len to zavdza 🤣🤣🤣

letfenixa
17. mar 2024

Takáto trojkolka je za mňa najzbytocnejsie detské vozidlo. Ani poriadne na sedenie, na lezanie vobec, ani do auta, ani dieťa na pedále nedosiahne.
Pripajam sa k tým, čo píšu, že povedať dvokre, že to ostane u nej, alebo ak to silou-mocou dotiahne ku vam, tak ju predate.

minenkak
17. mar 2024

Ak by mne niekto doniesol domov niečo, čo by som neodsúhlasila ,buď by si to zobral a vrátil a ak by nechcel ,by som to hneď vyhodila

slavomira236
17. mar 2024

Pri dcerke som mala. Neraz som pod jednou rukou niesla domov dceru revsjucu a v druhej tlacila trojkolku. Spotena jak mys

dadka1997
17. mar 2024

A prečo hladaš hneď problem ? Co ak sa to malej zapáči? Veď má iba rok a nemusíš hneď hrotiť situaciu, lebo skor ti odražadlo mi príde skor pre staršie deti ako pre ročné, čiže ja si myslim, že za pokus nič nedáš a mozno sa este potešíš

autor
17. mar 2024

Ďakujem vám za odpovede, ide o to že to naozaj nemám kde skladovať, jediné na chodbe kde je aj kočík a keby to tam dám vedľa kočíka tak sa tam nezmestia dvaja ľudia takže to žeby mi to tu rok alebo pol roka stalo že možno ju to záujme je nereálne.
Taktiež svokra tlačí že chce kúpiť niečo čo bude používať hneď neexistuje že neskôr (jej slová)

@lucia13022023 máme podobne a používa sa to ako odrážadlo žeby sa tam dala nami vodiť neexistuje
@dadka1997 nehľadám problém ale viem že ju nemám kde mať, keby sa jej zapáči neskôr kúpim a vymením za kočík, keď chodíme do herne prvé po čom siaha je odrážadlo
Inak od mala neznáša dcéra vozenie aj v kočíku len na nevyhnutný čas, vždy bola aktívna. Nevozi sa rada ani v autosedačke lebo sa tam nemôže hýbať, chodí už 3,5 mesiaca a čím viac chodí tým menej chce byť napríklad aj v tom kočíku, chce byť sama v pohybe a nie pasívne sedieť, takze kúpiť vozidlo kde bude pasívne sedieť keď to nemá rada mi príde zbytočne. Naozaj máme zatiaľ obmedzený priestor na to aby som to tu skladovala

angel993
17. mar 2024

Veď nech kúpi ale až tesne pred narodeninami a pýtajte aj bloček, aby ste mohli vrátiť 🤣
Úplne ako moja svokra, postavila si hlavu, že ona kúpi synovi hojdacie zvieratko. Máme jedno po staršom dieťati ale dali sme ho vonku, lebo sa na ňom skoro prevrátil. Pred sviatkami som ho vzala dnu aby videla že ho máme, a hovorila som aké je nepraktické, že musím dávať veľký pozor, aby sa deti v ňom neprevratili. Čo dostal syn na Vianoce? Samozrejme hojdacie zvieratko, na ktorom sa po pár dňoch prevrátil, tak letelo preč. Myslíš že sa svokra poučila? Ani náhodou, ďalšie Vianoce chcela kúpiť kolobežku, hoci sme jej povedali, že ju syn nebude používať, nakoľko mal problém s klbami. Našťastie cez zimu nikde v kamennom obchode nemali kolobežku. Len čakám čo jej napadne na synove narodeniny.