Oslava priateľovej 30tky

natalka2548
31. okt 2023

Ahojte, chcem sa s vami poradiť, dostala som taký nápad že by som zorganizovala priateľovi oslavu v reštaurácii ako prekvapenie iba s jeho kamarátmi. No problém je že ja s nimi nemám až také blízke vzťahy a predsa len to vinde dosť draho tak či to nieje blbé platiť vpodstate cudzím ľuďom jedlo a alkohol aby sa zabavili :D bolo by nás cca 13 to rátam že 800€ nebude mojich :D sú to dlhoročný kamaráti dobre s nimi vychádza no stretávajú a málo 2x do roka na chate. Tak mi prišlo fajn niečo také zorganizovať kde by sa streli, no vôbec neviem či do toho ísť. Čo si o tom myslite? Ďakujem 🙂

melanta
31. okt 2023

Ak vieš, že by ho to potešilo a máš na to peniaze, tak to urob. Ale ak píšeš, že "to vinde dosť draho" tak to nerob. A nie, nie je blbé platiť cudzím ľuďom, ak ich pozývaš na oslavu. Ak niekoho niekam pozývam, tak logicky platím. Ak na to nemáš peniaze, urob oslavu doma. Zabezpeč si nejaké slané snacky (mini pagáčiky, pizza kolieska, studené misy), niečo sladké (torta) a alko/nealko. Ak sa majú stretnúť ľudia, ktorí sa radi uvidia, nepotrebujú reštauráciu a neviem aké menu.

januska12323
31. okt 2023

Nechaj to v priateľovej réžii. Maximálne sa ponúkni, že by si to rada pomohla zorganizovať a prispieť. Ak chce vôbec oslavu s nimi.

sona272
31. okt 2023

A keby zaplatíš radšej víkend pre vás dvoch ? Nejaký wellnes.
To ti ľúto € nebude a užijete si

janinah
31. okt 2023

Nebola by som až taká aktívna.

natalka2548
autor
31. okt 2023

@melanta na rozhadzovanie moc nemám ale ani by ma to nezruinovalo :D práveže myslím že by sa potešil

ibrunova
31. okt 2023

@natalka2548 ja by som do toho nešla.

macekovam
31. okt 2023

@natalka2548 tak grilovacia by ta lacnejšie vyšla..

natalka2548
autor
31. okt 2023

@macekovam to áno ale bude zima a nemáme záhradu takže neviem kde by sa to dalo spraviť

melanta
31. okt 2023

@natalka2548 lekcia z finančnej gramotnosti - takéto výdavky sa riešia vtedy, ak tých niekoľko stoviek nemusíš zobrať z rezervy a absolútne ti nebudú chýbať. Ja osobne by som to radšej investovala do akcie pre nás dvoch (napr. wellness víkend). A tiež som názoru, že priateľ ak sa chce s kamarátmi stretnúť, zorganizuje si to sám, ale to kamaráti zorganizujú pre neho, že ho niekam pozvú. Ale teda kľudne by som to urobila, ak by som mala istotu, že bude nadšený z toho, že som niečo také vymyslela ja. A ak by som mala rozpočet, pri ktorom počítam možné predraženie o pár stoviek.

lulu0123
31. okt 2023

A do bytu by ste sa nezmestili?My sme tak raz organizovali kamoske oslavu 40,ako prekvapenie.Vymyslel to jej manzel,ale vlastne sme sa dohodli,ze kazdy nieco donesie plus sme jen objednali tortu ako dar.Oni sli do kina,dal nam.kluce a cakali sme ich.Mala oslavu bez starosti,bez pripravy,bola super prekvapena.

macekovam
31. okt 2023

@natalka2548 a nerieš to.. Véd ak chce tak oslavu zorganizuje on...

macekovam
31. okt 2023

@natalka2548 ešte by sa to dalo v pizzerii.. Je váš 13..objednas 10 pizz.. Ako dezert zmrzlinový pohár alebo koláč ak majú v ponuke.. Niečo po pijete a hotovo.. Účet maximálne 300 eur

domkakvet
31. okt 2023

@natalka2548 ja to vidim ako moc drahy darcek, ked uz tak skor zorganizovat chatu a najskor by som si aspon nejako nenapadne overila, ci by mal on o to zaujem.

lenicka298
31. okt 2023

@natalka2548 my sme napríklad teraz robili oslavu dcérke na 5 rokov. Zajednali sme si chatu s kupacou kaďou, saunou, altánkom, detske ihrisko... spravil sa gulas, grilovacka, večer sme posedeli v kadi, neskôr dnu. A celé nás to vyšlo približne ako ratas ty. A tiež nás bolo 17 ludi. Ja by som skôr išla touto cestou. Napríklad piatok len vy dvaja- romantika, a v sobotu by prišli aj kamaráti do nedele. Chata mi príde lepší nápad pre mladých ľudí ako restika, kde po obede budete rozmýšľať kde sa presuniete

janinque
31. okt 2023

@lenicka298 ahoj, nejaku takuto chatu prave hladam kvoli jednej oslave. mohla by som ta poprosit o kontakt do IP? 🙂 Dakujem

lentilka46
31. okt 2023

Tiez by som do toho nesla, ved ked su taki dobri kamarati, priatel bude chciet oslavit aj s nimi,resp.oni mu budu chciet zagratulovat, tak priatel alebo oni nieco vymyslia...priatelovi by som dala nejaky darcek,kt.si bude pamatat a bude nan mat peknu spomienku,ja som za zazitky, tak ja by som volila nieco zazitkove

seag
31. okt 2023

@natalka2548 ja som takto isto organizovala oslavu s tým, že som sa dohodla s jeho kamarátmi, že účet si rozdelíme... všetci súhlasili, všetci boli nadšení, všetci chceli zrazu pomôcť...a peniaze nemám do teraz :D :D :D a ani pomoci som sa nedočkala ale tak priateľ bol rád lebo sa všetci konečne stretli, mňa to stálo kopec nervov a úsilia ale čo by som preňho nespravila, však?!? 🙂 smelo do toho...keď to dopadne super budeš šťastná aj on, keď nie tak vieš, že druhý krát organizovať nič nebudeš 🙂

zmrzlinka2021
31. okt 2023

@natalka2548
Ja som skor za NIE a z tychto dovodov:

- jeho kamarati su v podstate cudzi ludia, ak ja s nimi nemam dobry vztah a ak mam s nimi vztah, tak to organnizujeme SPOLU vsetci a vsetci sa skladame. A vobec chcu to jeho kamosi? Budu sa spolupodielat na priprave? Ci len ty budes calovat?

- kedze je to iba tvoj frajer, ja som proti investovaniu penazi za stovky eur do niekoho, s kym sa mozem hocikedy rozist a potom budem plakat do vankusa, ze kolko ma dotycny stal

- ako pisala @melanta - tie stovky by si nemala riesit ani si ich v podsatte extra vsimnut, ale ak nie si lepsie situovana, tak urcite nie

Skôr som za to, aby si priatel organizoval party sam a ty mu pomozes.

seag
31. okt 2023

@natalka2548 a ešte ma napadla taká drobnosť... kedy muži ženám organizujú takéto oslavy, možno jeden z tisíc :(
za tých 800 eur máš krásny darček preňho, pre seba krásne spodné prádlo a ešte víkendový pobyt 🙂