Priateľ si vypýtal peniaze za obed mojej strany rodiny po krste syna

28. okt 2023

On mal prítomných na rodinnom obede 4 ľudí a ja 5. Obed stal cez 170€ s prípitkom.
Po obede hovorí že mu mám poslať polovicu z účtu. Prekvapilo ma to, lebo som čakala že ako hlava rodiny po krste prvorodeného syna sa zachová ako gentleman a takéto niečo anilen nebudeme musieť riešiť. Nemame spoločný účet, on slušne zarába a ja som na MD. Len ma zaujima čo si o tom myslíte
A nie nie som z tých ktoré sa potrebujú všade len pozývať, nemám problem s platením účtov ale pri takejto príležitosti sa to podľa mna nehodí.

pribinak
28. okt 2023

Nuž urobila si si dieťa s debilom.

jana005
28. okt 2023

Prepáč, ale to je kretén.
Naozaj.
Ďalej je už zbytočné niečo písať

zobaka
28. okt 2023

mne to pride, ze si s nim v realnom zivote prvy den a predtym sa ako choval ohladne financii?

hradnapani
28. okt 2023

toto by sa dalo jedine vysvetlit tym, ze sa tam ozral, lebo normalne to nie je ani nahodou. Ale predpokladam, ze ani v ine dni nebol a ani nebude uplne normalny.

0silvia0
28. okt 2023

Trapne, trapny, trapno.

dzulli1980
28. okt 2023

To čo je za vzťah toto? ... och, to je tak úbohé ... strašný ch.u.j.

timing
28. okt 2023

Ze na prvom mieste u neho su € a az potom ty a prvorodeny syn. Tuzova buducnost s nim to nebude

chodec15
28. okt 2023

Nechapem, preco ste si neurobili obed doma a trepete sa do restiky, ked na to nemate. Ty tazko budes mat peniaze na md. Ze slusne zaraba, si asi myslis iba ty, inak by nic nepytal. Taketo veci treba predebatit predtym, nie potom.
Skor by som ocakaval ako na svadbe, ze sa vsetci pozvani poskladaju, ked vidia ten nie maly ucet. Ja tu vidim skor 11 idiotov nez iba jedneho. Nikto sa neponukol, ze prispeje za seba a kazdy si mysli, ze to jeden clovek zatiahne za vsetkych. Ja ako pozvany by som dal peniaze ako dar.

pribinak
28. okt 2023

@chodec15 ako vieš že predtým nedali bábätku dar?

chodec15
28. okt 2023

@pribinak financny? Lebo v tom pripade staci povedat, zaplatme to z penazi, co sme dostali.
Ale ok, je to moj nazor ...

nikpa
28. okt 2023

Úbohý chudák. Neviem či si toto predtým nevidela ale teraz by som si na tvojom mieste tlkla hlavu. A zaručene to s ním budeš mať na rodicaku ťažké, ty budes preraravat almužnu od štátu a on si bude žiť ako doteraz, pre neho sa nič nemení. Pokiaľ teda nemáš nasporené svoje peniaze ale bez ohľadu na to, je to úbožiak.

jj298
28. okt 2023

Gentleman si vezme matku svojho prvorodeneho syna za zenu. Uz vtedy ti to mohlo dopnut. Ale asi ti staci byt len matkou jeho prvorodeneho syna. A on sa k tomu tiez tak stavia.

jaond19
28. okt 2023

Vy spolu asi nezijete, ze? Lebo mi to príde uplne odveci.... alimenty mas poriesene ako?

tundra
28. okt 2023

@jaond19 👍😅

lintu
28. okt 2023

Škoda, že ste tieto veci nemali odkomunikované vopred. Bolo by menej prekvapení a možno aj deň krstu by vyzeral inak. Vonku s rodinami ste doteraz zjavne ešte neboli.
Ak mu na to niečo nepovieš, každopádne čakaj, že nejaká tá deľba príde aj nabudúce.

huginko
28. okt 2023

@jaond19 prečo by spolu žiť nemohli. Podľa mňa, taki chlapi žijú vo vzťahoch úplne normálne, len sú proste takí... Ani ich neviem ako nazvať. Jedného som mala jemu podobného doma.... Našťastie, už nemám 😁

pribinak
28. okt 2023

@chodec15 presne tvoj názor, ale nie názor otecka

januska12323
28. okt 2023

Toto je na rozpútanie debaty alebo si naozaj nevidela s kým vyrábaš dieťa?

zobaka
28. okt 2023

mne je cudne, ze sa zorganizuje taka akcia a nevie sa dopredu, kto to uhradi?

pandeia
28. okt 2023

No to sa teda nehodi. Ale mali ste si to prediskutovat predtym ako ste rodinu pozvali na obed. Ak na to nemate, nemuseli ste ist do restauracie.

betulinka1
28. okt 2023

Dala by som mu precitat tuto diskusiu a otvorila temu penazi a spolocnej domacnosti.

reanda
28. okt 2023

tazko radit, ked nemate 'spolocny ucet' .. ako mate dohodnute financovanie rodinneho zivota? vsetko na polovicu? preplatil ti vynosenie dietata? porodenie? bude ti preplacat dojcenie? .. ak nie, tak mu to vycisli a obed svojej rodiny od toho odrataj
🙄

brigitte93
28. okt 2023

Ty co si mu nato povedala?
Aby si nedopadla tak, že z materskej budeš kupovať ty všetko.

chodec15
28. okt 2023

Akoze napisane to znie, ze je to debil. Ale pozvat si 5 ludi zo svojej strany na hostinu na krst, ti nepovedia ani bu, ani mu a kamo zaplat ucet aj za nasu stranu (6 hosti), lebo ja som na materskej ... To tiez nebol uplne stastny napad. Tak snad teda dali aspon nejaky dar ...
Ked sme mali krst, robili sme oslavu s tortou pre rodinu doma. Pozvani doniesli darceky, Ked brat krstil a boli sme v madarskej restike, dal som ako dar za seba 30 eur plus dar malemu. A vybavene. Alebo to vyrovnat neskor nejako nefinancne. Ja pozvem dnes teba, ty zajtra mna,...

tundra
28. okt 2023

@januska12323 Noc je este mlada😀 a dnes o hodinu dlhsia.Autorka by mohla dat viac info.o sebe a svojom držgrošovi.

jaond19
28. okt 2023

@huginko no dedukujem lebo je z toho autorka prekvapena... keby s nim byvala tak hadam by pytal platby na polovicu uz predtym... ci toto mal len nejaky zachvat??? :D

vanilkovazmrzka
28. okt 2023

Tak mne by prislo normalne si to vydiskutovat vopred - ked ste vyberali restiku, rezervovali pocet ludi, tak tam bol predsa nejaky predpoklad/ohad ceny, alebo ze kolko cca ste ochotni do toho investovat.

Na jednej strane je fer si tento druh vydavku podelit, na druhej strane je to kus chrapunske, ak on ma kralovsky prijem a ty socialnu davku.

A vo vztahu ste ako doteraz fungovali s financovanim spolocneho casu a spolocnych vydavkov?

simona20201309
28. okt 2023

Koľko to je slusnw zarába? Lebo neverím ze toto povie chlap ktorý má slušný prijem

romi2706
28. okt 2023

Vy máte dieťa a nemáte žiadne spoločné peniaze? 🤔

taga
28. okt 2023

Tak
1. netreba rodit deti chlapovi, ktory ma ani nechce za zenu.
2. Netreba sa tvarit ako rodina, ked ani len spolocny ucet nemame
3. Netreba to hrat na stastne rodinne krstiny, ked otec dietata to berie ako stretnutie cudzich ludi a potrebuje si po akcii takto uzatvarat ucty..

By som mu vycistila zaludok ako sa patri, vyuctovala mu poplatok za prenajom maternice a dalsich organov potrebnych k narodeniu jeho dietata, poplatok za prebdele noci a.. ale coby,ja by som takeho debila poslala kadelahsie uz pred tym otehotnenim, sorry