Pokazená oslava

13. apr 2022

Zanedlho budem mať oslavu narodenín, budem sláviť okrúhlu 30tku. Vnímam ju aj ako taký zlom, že ešte nie stará, už ani nie mladá, preto by som to chcela aj poriadne osláviť. Ide však o to, že mám aj priateľa, s ktorým bývam v jednom meste a ďaleko od našich, v podstate tu nemám ani vlastných kamarátov, len spoločných a len jeho rodinu a známych, som tu krátko. Akože mám kamarátku, ale tá nedávno porodila, iná sa zase presťahovala, no proste nemám s kým iným osláviť ako s našimi spoločnými kamarátmi. Ide o to, že sme sa rozhodli, že urobíme jednu spoločnú oslavu narodenín, nakoľko on má narodeniny pár dní predo mnou, tak ľudí nebudeme volať dva krát, avšak on nemá okrúhle. Ja mám však trocha problém s tým, že priateľ zavolal na oslavu svojich rodičov a hoci ich mám svojim spôsobom rada (keby to nie sú jeho rodičia, asi sa nekamarátime) a bojím sa, že mi to pokazí celú oslavu. Jeho mama v jednom kuse každého uráža, najmä priateľa, ten je potom nervózny y toho, stále sa sťažuje, že aby sa dala tichšie hudba, keď niekde sme, stále nás upozorňuje, nech nepijeme a jeho otec je v pohode, lenže dosť pije a vtedy rozpráva len o rusoch a politike a stále sa ma pýta, čo mi je, keď s ním nechcem vypiť a podobne, lebo ja beriem lieky, ja veľmi piť nemôžem, len do nálady. A nie, nie sú to tie typy, čo odídu po hodinke, že nech sa mladí zabávajú, oni ostanú do rána, lebo sa nudia a chcú potom riešiť, kto ako sa choval. na druhej strane mňa zavolali a hostili na každej oslave a že ich nebolo málo. Na druhej strane je to moja 30tka, fakt jediná v živote. Dve oslavy sa urobiť nedajú, lebo hovorím, že je nás menej a ani obísť, lebo to bude v ich dome (v priateľovom byte, je to generačný dom). Priateľ hovorí, že keby v meste bývali moji rodičia, že by ich zavolal tiež na svoju oslavu, ale nebývajú, takže je to iba keby. Ako by ste to vy riešili? Proste s úsmevom na perách a zahryznutým jazykom s nimi tú noc vydržať alebo oslavu ani nerobiť alebo čo? Ďakujem

danica2711
14. apr 2022

a výstražná kontrolka ti nebliká? Takto chceš prežiť život? S mamánkom a jeho rodičmi furt za zadkom?

eliskadad1
14. apr 2022

s rodinou by som urobila oslavu doma, spolu teda aj naši aj svokrovci a s priateľmi niekde v meste a vybavené myslím, že to je riešenie aby aj vlk bol sýty aj ovca celá 😉

mariaveronikag
14. apr 2022

možno by som robila svoju oslavu niekde inde, s priateľom a ostatnými mnou pozvanými ľuďmi, ktorých tam chcem mať a samozrejme by som prišla na tú jeho oslavu aj s jeho rodičmi. Keď budú rozprávať o Tvojej 30tke, ich vec, ak to chcú brať, že spoločná oslava. A potom by som sa zabavila po svojom s mojimi hosťami.

fcuk
7. aug 2023

@lucik194 ahoj autorka, ako dopadla oslava? 🙂

lucik194
8. aug 2023

@fcuk nie som autorka

juliacenc
8. aug 2023

Nemala si vobec suhlasit. Neda sa to spravit tak, ze oslavite s rodicmi na dome hodinku vypijete kavu date si kolac a potom zduchnete s kamasmi do mesta?

dagas
8. aug 2023

Akože od kedy bývam s mojim teraz už mužom vždy volám jeho rodičov ani by ma nenapadlo ich nepozvať...tak isto on pozve našich..ale zásadne nespájame rodinnú oslavu s kamarátskou ožieračkou 😏 akože kto s kamarátov sa chce dívať na nejakú podráždenú ohováračku ktorej vadí hlasnejšia hudba?:D

minutka
8. aug 2023

A so svojimi rodicmi neoslavis?