Pozvanie dieťaťa z detského domova na Vianoce. Aké to je?

waitinka7
13. jún 2011

Ahojte dievčatá.
Už dlhšie rozmýšľam nad jednou vecou....aké to je, keď si niekto pozve dieťatko z detského domova na Vianoce do vlastnej domácnosti? Mne osobne sa to veľmi páči. Predstava, že by som si na tých pár sviatočných dní zobrala nejaké milé malé dievčatko alebo chlapčeka ku nám domov je úzasná. Moj synček by mal na chvíľu nejakého kamaráta....a tomu osamelému drobcovi by sme vedeli vytvoriť krásnu atmosféru Vianoc, dobré jedlo, darčeky, spoločný program...atď. Ale zas....dieťa z detského domova nie je hračka, ktorú si môžme požičať, pohrať sa s nou a potom ju vrátit na povodné miesto. Dieta, nech uz je vychovávané kdekoľvek a kýmkoľvek je živá duša. To, čo je pre nás samozrejmosťou by možno pre nho bolo nieco úzasné, zrazu by sa vymanilo z toho kruhu neustálej disciplíny a videlo by, ze ostatné deti zijú inác, krajšie, lepšie....Aké by to bolo pre to dieťa, keby sme ho vracali spať? Co by sa odohrávalo v jeho dušicke? Ako by som odpovedala na otázku: preco ma chcete vrátiť spat, ja chcem ostat s vami!. Co ak by medzi nami vzniklo také silné puto, ze nútené rozídenie by bola trauma pre celú rodinu vrátane toho dietatka z DD? Máte niekto podobnú skúsenost? Poznáte niekoho - rodiny, ktoré si takto na vianoce zoberú deti z DD? Dakujem za akékolvek názory aj postrehy.

denkatn
4. dec 2020

aj ja tom tuto mozno velmi chcela, dokonca som volala do domova pred rokmi, a povedali mi ze to nejde. ale aj tak citim, ze je to skoda, ze to nejde, lebo ludia aj chcu dat tie city a cas niekomu (myslim, ze ked sa niekto dietatu venuje individualne, to je dar, ved kto uz si ma cas koho vypocut dnes), skusala som aj program buddy, ale v bratislave nehladaju zeny, len muzov, takze moja dobra vola vysla navnivoc, hoci by som bola ochotna to robit kazde vianoce, mozno aj castejsie.. to neviem posudit, ked som to nevyskusala