Príprava na sväté prijímanie

millenam
13. sep 2023

Dcéru sme prihlásili na prvé sväté prijímanie. Po prečítaní podmienok, čo všetko musí absolvovať sme ostali s manželom zaskočení. Každú nedeľu na omšu, každú stredu večer detská omša, raz do týždňa stretnutie deti na fare, raz do mesiaca stretnutie rodičov na fare a navštevovať náboženstvo v škole. Okrem dcéry máme ešte dvoch chlapcov (1,3 roky) a domácnosť, kde nič nestíhame. Nevieme si predstaviť, ako budeme zvládať tu prípravu. Preto sa chcem opýtať, či všade sú také podmienky, aby dieťa zobrali na svate prijimanie. .... Problém je aj to, že nám nemá kto s deťmi pomôcť. 😔

igiana
13. sep 2023

@blanblan smutne

maryetta
13. sep 2023

@dskjhfdlkdjhl asi tak. Len dnes sa viera resp cirkev formou obchodu. Beriem co a kedy mne vyhovuje. Ako si to ja predstavujem. Nemyslim teraz na autorku ale vseobecne.
To sa niekedy vidi uz pri krste ten “pristup”. Staci precitat par diskusii.

blanblan
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blanblan
13. sep 2023

@ivetz Myslela som to ironicky. Ja by som bola privítala serióznejšiu prípravu, ale tak to tu proste žiaľ je. Zrejme by sa na to inak fakt aj tých pár ľudí vykašľalo.

michellemary
14. sep 2023

@millenam u nás je to tiež tak, akurát stretnutia rodičov sú raz za 2 mesiace.

tatiana1617
24. nov 2023

Dobry den,prosim vas neviete dokedy treba dcerku nahlasit na 1svate prijimanie ? Ci neni neskoro uz teraz,ďakujem

zuzanaete
24. nov 2023

@tatiana1617 Zisti si priamo vo vasej farnosti, ci je este moznost, kedze pripravy su uz rozbehnute.