Sobáš počas PN

janokova0710
17. sep 2022

Ahojte, chcela by som sa opýtať mali ste niektorá tento rok sobáš počas PN čo ste, boli tehotné? Máme o mesiac svadbu zatiaľ som neriešila sociálnu poisťovňu ale budem sa informovať. Len či nemáte s tým niektorá skúsenosť.

terezia323
17. sep 2022

Tvoja gynekologička ti môže dať výnimku z PN, bežne máme tehotné pacientky na PN, ktoré majú svadbu, alebo skúšky v škole.

nelca0510
17. sep 2022

@janokova0710 kamarátka mala. Aj fotky vesala na FB a nič sa nestalo. Ale to je skôr vyninka. Nevybavovala si nič.

amonet
17. sep 2022

je potrebne od gynekologa priepustku na cely den, budes mat zmenu mena a bol by to problem

janokova0710
autor
17. sep 2022

@amonet sobáš bude v rámci vychádzky, len potom máme v reštaurácii posedenie ako "obed" žiadna zábava. A do vychádzky to nestihneme.

amonet
17. sep 2022

@janokova0710 to je jedno, musi byt celodenna vychadzka lebo oni řti zarataju uces a blbosti a zrusia pnku

janokova0710
autor
17. sep 2022

@amonet ďakujem za info. Nevedela som či riešiť prv gynekologičku alebo riešiť to na sociálke.

ibrunova
17. sep 2022

@janokova0710 známej volali po svadbe zo sociálky, nech dokladuje, že mala povolenú vycházku.

amonet
17. sep 2022

@ibrunova aj mne😅 oni su dost ujete a to som ja mala sobas pocas prvej vlny kedy mohli byt iba dvaja svedkovia, nic nefungovalo, iba sme dosli a za polhodinu sme boli aj doma uz vramci vychadzky vsetko a aj tak musela byt celodenne😅

lilinka88
18. sep 2022

@amonet to nieže ujete,to sú proste pravidlá. Na nemocenskom nevedia ako máš ty vychádzky a ani to o ktorej bol sobáš, ani aký to bol sobáš. A keď si počas tehotenstva na PN, zväčša je to pre rizikové tehotenstvo. Jedna vec je mať povolené vychádzky, druhá,že to ešte neznamená,že počas tej vychádzky môžeš čokoľvek robiť. Stále platí,že máš dodržiavať liečebný režim a keď máš napr nariadené ležať,tak logicky nemôžeš skákať na svadbe. A ak zvládneš skákať na svadbe,tak môžeš ísť aj pracovať 🤷 preto sa vyžaduje potvrdenie od gynekológa,jednak o celodenných vychadzkach,lebo málokto teda zvládne sobáš do dvoch hodín vrátane účesu, cestu,obradu a cesty späť, a jednak teda je to súhlas s dr "aktivitou" počas PN

tessa2299
18. sep 2022

@ibrunova tak tak. Mne tiez volali zo socialky a musela som im odfotit sobasny list, ci nahodou nebola svadba pocas PN.

amonet
18. sep 2022

@lilinka88 ano tomu rozumiem, ujete mi to doslo v tom mojom pripade, kedze som sa realne vydavala v case prvej vlny maj2020 ked nefungovalo nic,vsetko bolo zavrete ziaden kadernik,ziadna restika…iba sa zacinali spustat tie fazy uvolnovania a na svadbe boli iba dvaja svedkovia. viac nebolo povolene.

lilinka88
18. sep 2022

@amonet tak áno, ale keď bude mať sp o 2-3 roky kontrolu,to už nikto nebude riešiť či vtedy boli alebo neboli nejaké opatrenia,ale to či to bolo gynekológom povolené