Spoveď rodičov a krstných rodičov pred krstom dieťaťa

anavi0944
7. nov 2022

Dobrý deň, musia byt rodičia a krstní rodičia bábätka pred krstom vyspovedani? Pri greckokatolickom krste

zafi
7. nov 2022

Nemusia, ale tak bolo by fajn ak nedávate krstiť pre parádu.

janagem
7. nov 2022

Ale musia. Teraz sme krstili a farár trval na Tom že ak sú rodičia a krstni rodičia greko tak títo musia byt

h2
7. nov 2022

Dve odpovede a každá iná. Čiže, asi ako v každej téme o krste: záleží od konkrétneho farára. 🤷🏻‍♀️

zafi
7. nov 2022

@h2 Nie oprava..... ja som v rýchlosti prečítala nadpis a odpovedala na to. Takže opravujem sa ja som písala za rímsko-katolíckov. Tam keď sme krstili, nemuselo sa ísť na spoveď, nikto to od nás nežiadal.
Ale môže byť aj to pravda, že záleží od každého kňaza.

patus_2
7. nov 2022

@anavi0944 ja som krstná mama gréckokatolícka, spoveď od nás pán farár nechcel, ani od rodičov, ani od krstnych rodičov. Akurát sme boli na "nauke" skôr iba takom celkom príjemnom rozhovore s farárom.

jaskolka
7. nov 2022

Obe deti mame krstene v gréckokatolíckej cirkvi, spoveď od nás nechceli, ale boli sme sami (dobrovoľne) 🙂

ivangeline
7. nov 2022

Museli sme. ;)

nevenka
7. nov 2022

Tak ak sa krsti len preto, ze "to treba" alebo "babka chce", tak nemusite, ale teda na prijimanie sa nesmie ist. To je myslim uplne samozrejme, ci greko, ci rimsko katolici.
Ak clovek uprimne veri a chce mat plnost milosti, pochadzajucich zo sviatosti, tak je aj spoved automaticka.

paciko9
7. nov 2022

My sme rimsko-katolici, ked som sa pytala farara,ci musime na spoved, tak odpoved bola,ze nie aj tak zijeme v hriechu🙂,ze ked nas bude raz sobasit, tak nas rad vyspoveda🙂 Ale urcite zalezi vela aj na fararovi.

gejb
7. nov 2022

Ja som bola krstná a nikto sa ma ani len nepýtal ci som bola na spovedi. Takže netreba

euka210
7. nov 2022

@anavi0944 absolutne nie, lebo u nas je krst samostatny obrad. Aj u rimo ked sme boli, tak len v sobotu krst a nic viac, ziadna omsa, liturgia, prijimanie, nic. Jedine ze to bude spojene s liturgiou, tak by sa patrilo....ale take som u greko este nevidela.

lucyluska
7. nov 2022

@anavi0944 bola som pri gregokat.krste sama krstnou manou 2x, nemusela som byť vyspovedaná.