Svadba a 2-mesačné bábo

jedna_iva
29. aug 2022

Prosím Vás, ideme celá rodina na svadbu a naša slečna bude mať vtedy práve 2 mesiace. Chcem sa opýtať, ako ste riešili hluk hudby? Počula som o štuplíkoch alebo slúchadlách na ušká... Má niektorá skúsenosti a rady? Ďakujem. 😉🙏

babovka2321
29. aug 2022
jedna_iva
autor
29. aug 2022

@babovka2321 ďakujem 😉

kitycat
29. aug 2022

My sme tak boli, s takym malym babatkom sa rodicia okolo 21h vytratili a uz sa nevratili. Boli vycerpani

beata_k
29. aug 2022

@kitycat Ja by som s 2 mesacnym nesla ani keby mi zaplatili.

nikpa
29. aug 2022

@jedna_iva tie slúchadlá mala teraz jedna maličká keď sme boli v lete na svadbe, mohla mať tiež 2-3 mesiace. Ale ťukala som si na čelo 🤦🙄 malá nervózna, ťahala si uši, líca, vlasy, všetko čo sa jej podarilo chytit do ruky... No nevadí, hlavne že manka s tatkom sa bavili. Keď mám pár týždňove dieťa, je to niekedy bohužiaľ aj o odriekani. Idem na svadbu, zagratulujem, aj si posedim, veď bábätko v kočíku vydrží a vystriedate sa pri ňom, môžete ho vonku voziť alebo v priestoroch vo vnútri, kde priamo nehrá hudba. Ale dávať mu na hlavu tieto slúchadlá aby som mohla byť na svadbe dlhšie určite nie. Či toto kúpiš a použijes je na tebe ale ja by som to akurát hodila do koša 🤷

hederamonstera
29. aug 2022

Na nasej svadbe boli s 2 mesacnou a ta bola cely cas v pohode. Mamina ju mala v nosici, aj v kocari, isli ale skor domov. Tie sluchadla sa mi zda, ze nemala.

kitycat
29. aug 2022

@beata_k nemali moc na vyber, ten novopeceny tatko bol dlhodobo dohodnuty svedok ženícha. Predtym svedcil zenich jemu ☺️

Zvladli to, ale vravim. Sli skor spat.

sim_mi
29. aug 2022

Tiez sme takto mali ist, odriekli sme a dobre sme spravili. Maleho presne v ten den bolelo brusko, bol placlivy a nervozny, neviem si predstavit tahat ho na svadbu ani ho nechat doma s babkou. Odbehli sme s muzom na sobas a naspat k nemu domov, najlepsie rozhodnutie, dieta je predsa prvorade

alzbeta311
29. aug 2022

Ja by som to riesila tak, ze by som v okoli pozrela nejake ubytko na prespatie na 1 noc, zobrala si maminu alebo niekoho, kto by ti babatko povozil, vecer ked ho ulozis tak by s nim bola, ked sa zobudi (pokial kojis) tak by ti mamina zavolala, nakojila by si a isla dalej sa zabavat, pri babatku by bol niekto na koho sa mozes 100% spolahnut a boli by ste spokojní všetci 😊

martinkatinka
30. aug 2022

Ja som mala syna 3,5 mesacneho, ked sme sa brali. Bil s nami do cca 18:30, potom siel s druzickou k nam domov v klude spinkat.

pragmaticka
30. aug 2022

Skoro celu svadbu prespala vo vedľajšej miestnosti na Babyphone. Mala 3 mesiace

marzuz89
30. aug 2022

@jedna_iva ak by to bola velmi velmi velmi blizka osoba, isla by som na obrad, potom na hostinu max do 18. Potom klasicky vecerna rutina a nocny spanok ako je babatko zvyknute. Babatko v kociku ci na rukach rodicov, ziadne putovanie tetuskam po rukach. Ak by sa lakalo ci trhalo pri zvuku hudby, tak by sme sa rozlucili.. Ziadne sluchadla, ziadna opatrovatelka, ziadny soanok v kociku v spajzke. Pohodlie babatka by mi bolo dolezitejsie ako ruka hore. Boli sme na viacerych svadbach, vzdy syn spinkal doma v postielke o 19 tak ako bol kazdy den zvyknuty 🤗

evaachesa
30. aug 2022

Namiesto štuplíkov by som sa radšej skôr dvihla a išla zo svadby preč aby malo dieťa pohodu a nie tlačiť mu do uší štuple. Bola som na viacerých svadbách s malými deťmi, no toto nikomu ani len nenapadlo. Je predsa normálne a prirodzené že sa na svadbe prispôsobí rodič dieťaťu a nie naopak. 😐 Príde mi choré nad takým niečím čo i len uvažovať. 😳

jedna_iva
autor
30. aug 2022

Dakujem Vám dievčatá za názor, chcela som poradit a nie moralizovat kto by co urobil🙈
Svadba je vonku a ja sama v prvom rade briem ohlad na svoje dieta.. Ubytovanie máme zajednané a ako som písala , ideme celá rodina, takže
Aj stara mama, surodenci, stary otec aj teta.. Nenapisala som, ze jej to 100%dám, tiež si to moc neviem predstaviť, ale chcem byť vopred na všetko pripravena...ale
Áno, dieťa je prvoradé a vždy bude, no nevidim niič zlé na tom, ísť na svadbu, či oslavu kde hrá hudba... Každá z nás predsa vie, čo môže a co nie... Pekný deň Vám prajem.. 😉

zmrzlinka2021
30. aug 2022

@jedna_iva
Ja by som vzala nejaku au pairku na tych par hodin a vecer o osmej sla s babom domov.

sandra_kul
30. aug 2022

@zmrzlinka2021 to si myslim ze je podla mna najlepsia volba. Ako tahat take male dieta na svadbu, no osobne som za tom neni ale ked uz tak, tak isto by som poriesila tie chranice. Ked sa to tak vezme, je to vec ktora sa prste zide

petko81
30. aug 2022

@jedna_iva my sme boli keď mal 4 mesiace
A spal pri reparku
Nemal žiadny problém

kitycat
30. aug 2022

@jedna_iva no niektore tu moralizuju ako keby si isla s rodinou na Woodstock ci co. Dietatu sa samozrejme prisposobit, ale neprestat zit. Ide o jeden vynimocny vecer blizkej osoby. ☺️

@beata_k ja by som sla, ak to situacia dovoli. Budem mat predsa zaistene ubytovanie, stravu. Vlastne dieta je dolezite, ale podla mna aj vztahy a najma by mi bolo luto neist na svadbu vobec. Ak by mi za to zaplatili bol by. To pre mna skor bonus, ale to som ja 😉

beata_k
30. aug 2022

@kitycat Ja by som predsa len nesla 😁