Svadba najprv na úrade a o pár rokov v kostole

15. dec 2020

Baby, mala ste už niektorá svadbu najprv na urade a neskôr o pár rokov v kostole? S tým istým mužom. Môj je neveriaci, má len krst,no mne dosť záleží na svadbe aj v kostole. Je takáto možnosť? Čo všetko to obnáša? Keďže manželia už sme..ďakujem 😊 ( ps: manzel je tomu nakloneny, keďže ma miluje,pre mňa by to spravil)

ludkka0407
15. dec 2020

Ahoj,ja som tak mala svadbu na urade a potom o dva roky v kostole (mali sme ju spojenu s krstom nasho syna).normalne sme chodili na nauku na faru, potom sa zosobasili a podpisali zapisnicu v kostole🙂viac sme neriesili

autor
15. dec 2020

@ludkka0407 a s matrikou si nič neriešila? Potom je to už akoby len posvätenie manželstva? Lebo sobasny list aj všetko platí už len civilné však?

titla
15. dec 2020

Dve moje kamaratky sa tak vydavali. Mali svadbu na urade a potom rok na to sa vydavali v kostole. Kedze uz boli manzelia tak museli splnit len cirkevne podmienky - nauku a pod. To ti presne vysvetlia na fare, ale s matrikou uz nemuseli nic riesit.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
klarissa25
15. dec 2020

mna len tak zaujíma prečo to takto robíte resp ste robili? Nestačí jeden sobaš ??

janka54321
15. dec 2020

Moja známa tak mala. A tuším skoro po 11.rokoch, a tu svadbu v kostole spojili aj s krstom. Rieši sa to len fare. Na úrade, teda matrike už neriešis nic

autor
15. dec 2020

@klarissa25 Ja som veriaca , muž nie . Ja nemôžem chodiť na spovede resp. Môžem, ale nedostanem rozhresenie, na oplátku .. pre mňa je to dôležité..

h2
15. dec 2020

@klarissa25 Moja kamoška sa tak vydávala, mali naplánovanú veľkú svadbu v kostole "se vším všudy". Medzitým sa im vyskytla situácia, že potrebovali brať hypotéku a chceli byť už manželia, tak mali rýchly obrad na úrade pol roka pred tou plánovanou veľkou svadbou.

ludkka0407
15. dec 2020

Ano,presne ako vravis.s matrikou uz nic neriesis,kedze tam uz sobas mas a je aj zaznamenany

ludkka0407
15. dec 2020

@klarissa25 u nas to bolo tak,ze sme to nestihli riesit😃😄vzdy nam do toho nieco voslo a nakoniec som bola v 8mom mesiaci tehotenstva a chcela som,aby sa nam dieta narodilo do manzelstva (ani muz nebol proti😁😁).ale kedze aj cirkevne pravidla platia,tiez som nemohla ist na spoved atd.a mne to chybalo,tak sme poriesili pri krste druhorodeneho aj svadbu

korinecka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miskamilka
15. dec 2020

Ano ja.. Pred 4 rokmi na urade, teraz v maji v kostole. Konecne som spokojna a stastna 🙂

panelacikova
15. dec 2020

@miskamilka konečne spokojná a šťastná? prepáč, nemyslím to ako rýpanie, ale sobáš s mužom pred 4 rokmi na obrade.....to ťa neurobilo šťastnou? ten muž nebol tvoje šťastie? 🙂 ja si neviem predstaviť, žeby som vyhlásila o pár rokov, že konečne som spokojná a šťastná len preto, že som sa opäť "vydala" v kostole. berieš si toho muža alebo si berieš kňaza či Boha? nerozumiem...

a mimochodom, čo sa cirkvi týka, tiež by už mohli prestať s tým uháňaním svojich ovečiek. osobne som názoru, že keby cirkev uznávala aj klasický obrad na úrade, nič také hrozné by sa nestalo. veď pán Boh predsa miluje všetkých bez rozdielu pohlavia, farby pleti, spoločenského postavenia atď..... nie? to len cirkev donekonečna uháňa ľudí a robí všetko preto, aby im strpčovala život. Veď pokiaľ sa dvaja milujú nadovšetko, tak si budú vzájomnou oporou a budú jeden pre druhého celý život bez rozdielu na druh sobáša preboha.....

miskamilka
15. dec 2020

@panelacikova ano, stastna som bola aj ked som si mojho muza zobrala na urade. Ale zobrat si ho pred Bohom v kostole pre mna znamena ovela viac, ale to nepochopi clovek, ktory nezije vo viere.

panelacikova
15. dec 2020

@miskamilka asi nie...