Svadba - nezaručené ceny za hostinu

adri97
14. aug 2022

Ahojte, chcem sa spýtať žien, ktoré už mali svadbu alebo ju ešte len plánujú. Aký máte názor na to, že budúci rok v lete plánujem svadbu a v reštaurácii mi povedali, že mi nevedia zaručiť ceny?
V inom cateringu sme sa dohodli, že aktuálne ceny za hostinu budú platiť a nebudú navyšovať.
Ide o to, že rada by som vedela či je to normálna vec alebo nie ako mi tvrdia niektorí ľudia v okolí.
Ďakujem vám.

pribinak
14. aug 2022

@adri97 sumu za sálu by garantovať mali, ale ceny za jedlo sa budú za rok ešte veľmi hýbať

kabba
14. aug 2022

V momentalnej situacii nikto nevie predvidat narast cien za potraviny. Je to logicke, ze nevedia ti povedat cenu. Spytala by som sa na aktualne ceny a treba ratat aspon s 20%tnym narastom v tom najhorsom pripade…

kitycat
14. aug 2022

@adri97 myslim, ze je zo normalna vec.

Mozes si zazmluvnit tu druhu moznost, kde ti cenu garantuju.. Alebo tychto co ti na rovinu povedali, ze cena sa moze navysit (pripadne znizit, co asi tazko) zalezi to na cene potravin.

Urcite vsak nudu ceny svadieb o rok vyssie, vsak sli hore energie, benzin.. Nikto nevie predpovedat buducnost

K tomu co ti vykalkuuju si pripocitaj daku rezervu

sense
14. aug 2022

Je možné že v tom cateringu už počítajú s vysovanim cien, prípade znížia veľkosť porcií. Môžeš si vypýtať predbežnú kalkuláciu. Plus si k tomu pri rátaj cca 15-20%

noami12
14. aug 2022

@adri97 ceny rastú nikto ti dnes nevie nič garantovať či za rok na tom neprerobia.
Ja napríklad som bola teraz objednávať stavebný materiál, ten čo mali na sklade som musela zaplatiť a rovno mi povedali že negarantuje mi že za ten co im príde ci bude taka istá cena.
Takže podľa mňa je to OK že negarantuju ceny za stravu 🙂

gabika128
14. aug 2022

@adri97 asi by som si vybrala reštauráciu, kde so mnou jednajú narovinu, dopredu povedia že cena sa môže navýšiť, ako byť potom nemilo prekvapená.

martinka13
14. aug 2022

V dnešnej dobe bežné a aj pochopiteľné

michaelam2
14. aug 2022

@adri97 poviem ti to z pohladu podnikatela (aj ked v uplne inej oblasti), neviem si predstavit ze by som teraz vedela garantovat cenu pre zakaznika na buduci rok …naklady sli neskutocne hore a nikto nevie co bude o rok…mne je prave sympaticke ze ta na to rovno upozornili…mne sa pred par dnami ozval zakaznik, ktoremu som robila cenovu ponuku pred rokom (vtedy odmietol) a ze to chce teraz realizovat za tu cenu spred roka …no zial, nedalo sa

rachel36a
14. aug 2022

@adri97 samozrejme ze je normalne, ze ti rok vopred nemoze restauracia garantovat cenu...ved nik nevie aka bude inflacia za rok

hendikep
14. aug 2022

@adri97 podla mna si mala stastie ze niekde Ti to vobec garantovali.. kamoska sa vydavala v juli a tiez do poslednej chvile nevedela kolko to bude stat. Ak by mi velmi zalezalo na cene, brala by som salu kde to garantuju.. ale bala by som sa ze aj tak ceny navysia…ved ked sa ceny zvysia napriklad o polovicu, tak ak budu mat v danom podniku rezervacie na celu sezonu tak pri nezmenenych cenach to moze byt pre nich likvidacne 🤷‍♀️

adri97
autor
15. aug 2022

Ďakujem vám veľmi za odpovede 🙂 tiež si myslím, že je to hlavne teraz normálna prax a áno je super, že ma na to vopred upozornili. Veľmi ma zneistila rodina, ktorá to skritizovala a vraj sa to takto nerobí.

sovica
15. aug 2022

@adri97 V tom cateringu, kde ste sa dohodli, že aktuálne ceny za hostinu budú platiť a nebudú sa do roka navyšovať, to Ti dajú aj písomne? Lebo na ústnu dohodu by som sa veru nespoliehala a v tejto dobe už vôbec.