Svadba v kostole

janickacrazy
3. sep 2021

Ahojte, vedel by mi niekto povedať postup, čo treba vybaviť na svadbu v kostole, ked nevesta nie je pokrstená a ženích má všetky sviatosti? Vraj treba požiadať o nejakú výnimku alebo niečo také, len neviem presne ako to je. Nejaké skúsenosti? Ďakujem.

jendralka
3. sep 2021

treba ist za konkretnym knazom, kde ma byt svadba. Knaz vypisuje dišpenz a posiela sa to vyššie na biskupstvo. my sme takto mali 🙂 aj ked pred XX rokmi 😀 ale myslim, ze to sa nezmenilo / ja som krstena - manzel ma vsetky sviatosti
my sme vlastne neriešili nic, len podpisali a vsetko vybavil knaz

janickacrazy
autor
3. sep 2021

@jendralka dakujem krásne za odpoved a ešte sa opýtam, koľko to asi tak trvá, kým sa to schváli? ak si ešte pamatáš

deti95060810
3. sep 2021

brat to mal do mesiaca...
brat mal všetky sviatosti, jeho nastavajúca nemala ani krst...

hipuska
3. sep 2021

@janickacrazy taktiež musíte absolvovať predsvadobnu náuku. Niekto dáva jedno "sedenie" niekto viac. Veľa záleží aj od toho, či je kresťan z dvojice aktívny alebo nie

mpg
3. sep 2021

@janickacrazy Poznala som taký prípad, kde sa nevesta dala pokrstiť a urobila si aj sv.prijímanie a potom mali svadbu v kostole. Po svadbe aj spolu chodili do kostola.

evkamotka
3. sep 2021

Vy to priamo nevybavujete. To vybavi za vas knaz. Chodte na faru, opiste stav a knaz to vybavi

jendralka
3. sep 2021

@janickacrazy my sme boli za nim tusim v januari , svadba bola 24.4. 😀 nauky sme mali 4 x .. najlepsie ist za nim a porozpravat sa ... brat mal teraz v juli svadbu, mal len krst a v utorok pred svadbou mu urobil prijimanie, v sobotu sobas

adrestia
3. sep 2021

Ak má ženích všetky sviatosti, potom je to kňaz v dôchodkovom veku.😂

janickacrazy
autor
3. sep 2021

@adrestia hahaha, tak myslela som samozrejme všetky, čo sú potrebné na svadbu 😂

janickacrazy
autor
3. sep 2021

@jendralka
@deti95060810
@mpg
@hipuska
@evkamotka ďakujem, pomohli ste mi dievčatá

gianna
3. sep 2021

@janickacrazy odporúčam ísť za kňazom min. 3 mesiace pred planovanou svadbou, biskupský úrad ma totiž 3 mesiace lehotu na udelenie dispenzu, vacsinou to poriesia skor, ale clovek nikdy nevie 🙂 pokrstena stranka berie na seba zavazok, že bude deti vychovavat v katolickej viere, nepokrstena stranka podpisuje, že je so záväzkom pokrstenej stranky oboznámená. To sa tusim podpisuje pred dvoma svedkami na fara, na svedkov sa nekladu ziadne poziadavky, proste cestou niekoho odchytis, my sme len po sv. omsi poprosili znamych a isli na faru vybavit.

gianna
3. sep 2021

a este predmanzelske nauky odporucam poriesit vikendovkou pozri domanzelstva.sk

janickacrazy
autor
3. sep 2021

@gianna dakujem veľmi pekne