Svadba v tehotenstve

24. sep 2023

Ahojte.. na poslednú chvíľu sme sa rozhodli zobrať, budem v 8.mesiaci, svadba menšia v kruhu rodiny cca 30 ľudí.. viete mi prosím poradiť šaty na tehotenské bruško a čo všetko nám treba vybaviť ? Obrat v kostole, posedenie v miestnom "pohostinstve" s ľudovou hudbou máme vybavené 🙂 ale nejaké detaily na ktoré sa nemá zabudnúť ? Nemám ani predstavu a čaká nás to o mesiac a pol 😆😆

marca12
24. sep 2023

Kolace a vysluzky,ak idete davat,etikety na flase dat vyrobit,stuzky na auta,krabice na kolace primeranej velkosti,ktore budes rozdavat.

h2
24. sep 2023

Všetko to, čo napísala @marca12 , považujem pri malej svadbe narýchlo, za zbytočné.

zmrzlinka2021
24. sep 2023

@h2 a ja suhlasim

bolarazjedna
24. sep 2023

Kaderníčka, ak chceš nejaký účes. Takisto ak chceš dat upraviť nechty, alebo vizážistka na mejkap, treba už teraz zarezervovať. Svadobnú kyticu objednať. V kostole vám bude niekto hrať? Niekde hra iba miestny organista, iné chcú zbor s gospelovymi pesničkami, ty vieš, akú mat predstavu. Výzdoba kostola - minimálne zvykli zaplatiť mladomanželia kvety, ktoré zdobia oltár každý týždeň, ak teda nechcete nič špeciálne (stuhy na lavičky, atď). Výzdobu zabezpečí pohostinstvo? Treba sa dohodnúť na svadobnom prevedení. Obrúčky, krížik, na ktorý budete prisahat, vankúšik, na ktorom ich budete mať počas obradu. Ak chcete mať spomienku, tak fotografa nájsť.
Šaty neviem poradiť, ale aj na nete, ak v bazár och online predávajú veľa svadobných šiat vyslovene pre tehotné.

angela85
24. sep 2023

Šaty,kytica, oblek, perko, obrúčky, topánky, ak miestnosť a jedlo máš,tak koláče,pagáče,torta,krabice na prípadnú vysluzku,možno nejaké malé vyzdobenie miestnosti. Ak budete mať v kostole tak vám možno prídu zagratulovať,tak nejaké malé pohostenie pri kostol(my sme mali moravské koláče,pagáče a fľašku domácej,ani neviem ako sa o Tom dozvedeli,mejako sme to neohlásil, ale mali sme to v aute). Treba ísť za farárom dohodnúť sa na kvetinovej výzdobe,treba aj nejakú náuku. Prípadne si zabezpečte nejakého známeho na odvoz hostí,alebo číslo na dobre taxi

bolarazjedna
24. sep 2023

Ešte ma napadlo, osloviť svedkov, ak budete mat obrad s omšou, tak sa dohodnúť, kto bude čítať čítania a prosby (niekto z rodiny, svedkov alebo mladomanželov).

cimage
24. sep 2023

Mne sa paci tento styl siat, celkovo strihane pod prsiami a padave. Hlavne pohodlne topanky. Mozno kadernicka a kozmeticka, ak to nezvladnes sama, ale zas treba sa nechat aj rozmaznat.
Jednoducha vyzdoba, torta, zakusky. Vysluzky by som neriesila, ak ostane sladke, tak by som to nabalila hostom. Pri takom malom pocte ludi to netreba prehanat.

majlo1234
24. sep 2023

Ja som sa tiez vydavala na konci siedmeho mesiaca, mala som podobne saty ako tie posledne, kupene cez nez za ani nie sto eur, na nohy som si obula lwn zabky, kedze som mala total spuchnute nohy. Mali sme len najblizsiu rodinu a kamaratov, ostatni prisli zablahozelat na urad-tym sme rpzdavali kolace a vino, bez etikiet, normalne z obchodu a cukrarne objednane par dni pred. Vyzdobu sme neriesili, v restike nam poskytli vazy na kvety, a bolo. Ja som ledva zila, bola som rada, ked som vecer lahla do postele😂

autor
24. sep 2023

@cimage presne nieco ako na prvej fotke hľadám 🙂 viete mi poslať link alebo aspoň názov tých šiat? 🙏

lelelienka
24. sep 2023

Vydavala som sa v teraz v juli v 33t cize s celkom velkym bruskom, mala som presne tieto saty https://www.aboutyou.sk/p/mamalicious/saty-miva... a kvetinovu partu do vlasov. Maju ich aj v dlhom prevedeni. Civilny obrad, 15 ludi len najblizsia rodina, vsetko som vybavila za 3 t, vsetko som vybavila cez internet lebo som bola na rizikovom. Kvoli tomu sme nechceli ani ziadnu oslavu, len male posedenie u nas doma, ale bola aj vyzdoba, kolace, jedlo, dokonca som si vymyslela male darceky mini mediky s etiketami co som dala vytlacit, no a bola to ta najkrajsia svadba na svete a mojim najkrajsim “doplnkom” bolo moje brusko 😊

kitycat
24. sep 2023

Pri malej svadbe toho vela zase nezreba riesit, ale ty ako nevesta si daj spravit vlasy a make up od niekoho profi, ak sa tomu nevenujes sama, nechty tiez pekne upravit a aj ked mala svadba, tak aj nejakeho fotografa na obrad a spolocne fotografie 🙂

mimer
24. sep 2023

Ja som mala podobne saty v 6mes 🙂 ale site na mna