Svadobný dar pre mladomanželov

dompod
10. aug 2017

Ahojte kocky nemate nejaky originalny napad na darcek ktory by sme mohli kupit na svadbu ???

alicka850
10. aug 2017

cenová relácia?

dompod
autor
10. aug 2017

@alicka850 cca 30e

alicka850
10. aug 2017

Jaj, tak to asi moc nevymyslíš :D

alicka850
10. aug 2017

http://www.modrastrecha.sk/catalog/vendor/pakri...

Napríklad tu drevenu tabulku časová os vztahu

libawet
10. aug 2017

@dompod nech si kúpia, čo sami potrebujú, ja už dlhšiu dobu riešim len finančným darom, počítam cca 50 € na osobu, takže napr. za nás 150 €, vkusne vložím do obálky so svadobným blahoželaním a plus kyticu neveste.

0silvia0
10. aug 2017

@libawet aj vzdialenejším príbuzným rátaš 50 e na osobu? Sa mi to zdá aj celkom dosť...

svetkaadamko
10. aug 2017

@dompod hm, to radšej vlož do obálky alebo kú za to stieracie žreby, lebo úprimne, ja som bola úplne najviac šťastná, že mi na svadbe nikto nezvláčal dary, ako kedysi.

wikisara
10. aug 2017

@dompod v dnešnej dobe si myslím, že najviac poteší finančný dar mladých. Pokiaľ je to vzdialenejšia rodina alebo len nejaká kamarátka kľudne stačí, keď dáš do obálky za jedného 25€. Za 30€ nič schopné nevymyslíš a zase nejakú blbosť im kupovať je škoda

0silvia0
10. aug 2017

@svetkaadamko ja tiež nemám rada haraburdy do domu (vázičky, sošky, tanieriky, tabulky, cedulky, obrusy), ale niekto to má rád a teší sa z toho... takže asi by som sa na mieste zakladateľky spýtala mladomanželov či chcú hotovosť alebo nejaký darček.

svetkaadamko
10. aug 2017

@0silvia0 presne aj takto sa to dá poriešiť, rovno sa ich opýtať

susinka2901
10. aug 2017

Ak su veriaci tak pozehnanie od papeza to stoji cca 30 € a do mesiaca to vie prist.Zalezi od toho na kedy to potrebujes.Staci dat do googlu vatican pozehnanie a hned prva stranka je ta spravna.Tam je formular ktory treba vypisat a aj adresa kde to poslat.My sme to dostali od svokrovcov minuleho roku na svadbe 😉...inak neviem.My sme dostali vacsinou peniazky v obalke.Teraz sa uz dary moc nedavaju 😉

libawet
10. aug 2017

@0silvia0 sesternice, bratranci....pred tromi rokmi som bola bratrancovi na svadbe, a dávali sme ( cca 30 € na osobu )/teda spolu 100 €, že vraj už doba pokročila/zdražela, tak sa dáva 50 €, neviem, teraz ideme sesternici muža. Inak, aj pre hosťa je už pozvanie na svadbu celkom drahá záležitosť, a to nemusím teraz rátať obleky pre chlapov, topánky, pre mňa šaty...nuž....určite je to na debatu.

alicka850
10. aug 2017

@susinka2901 už aj za papežske požehnantie kešujú? 😝

j_ank_a
10. aug 2017

uz sa to niekde spominalo, ale videla som svadobny dar v podobe skatulky, na ktorej bolo napisane, otvorit az pri prvej hadke.. v nej bola pena kupela, sviecka, sampanske, dva pohare a 20e z odkazom, aby si spravili krasny vecer, a aby kupil muz zene krasnu kyticu.. urcite to niekomu dam, ak sa dostanem na svadbu.. 😀

libawet
10. aug 2017

@j_ank_a to je celkom fajn nápad, len asi tých peňazí by som tam dala viac.

susinka2901
10. aug 2017

@alicka850 no samozrejme ako inak? 😂 nic nie je zadarmo 😉

0silvia0
10. aug 2017

@j_ank_a toto je fakt dobré 🙂

libawet
10. aug 2017

@susinka2901 to nie je za vatikánsku menu " Pánboh zaplať " ? Tak to si teda riadne odporujú 🙂

susinka2901
10. aug 2017

@libawet hej no,cuduj sa Svete nie je 😉

zafir01
10. aug 2017

tiez to riesime financnym darom..
sesternice , tety, ujovia a pod . davame do obalky 100 € ( za mna a manzela ) + do taniera sa zbiera, tak tam dalsich 50 € .. + blahozelanie , a kytica pre nevestu a kvalitny alkoholo pre zenicha .. u blizsej rodiny je to podstatne viac .. u priatelov je to podla toho, kto je to, ci ideme len pozriet, alebo na celu svadbu , ci ideme ako partia alebo sme pozvany len ako par ..

vilma7
10. aug 2017

Ak majú mladomanželia už zariadenú domácnosť, tak im zrejme už nič malé do 30 € nechýba. V tom prípade by som dávala hotovosť. V opačnom prípade niečo do kuchyne, príbor, sada tanierov, hrncov...atď

akronop
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katkakovac
10. aug 2017

Daj im to do priania ako hotovost. Za 30€ kupis blbost, ktora im aj tak nebude sluzit. Peniaze lepsie vyuziju. Ak ich originalne zabalis, tak sa potesia. Len by som to zaokruhlila na 50€😉

bluka2
10. aug 2017

Keby som sa mala rozhodnut medzi pozehnanim za 30€ a tymi 30€... 😈 😀

j_ank_a
10. aug 2017

@libawet tak tam nedaj peniaze, ale masazny gel, nech spravi zene masaz... navyse, nevyjde to vela, krabicku si sprav doma, sviecka 2e, sampanske 3e, pohare (klasicke) kupis na kusy za 3e jeden, pena do kupela 3e, to vsetko nakupis za minimalne ceny, nemusi to byt drahe.. + tych 20e.. to je moc? ja neviem komu ides na svadbu, ale ak je to z rodiny, pride mi 30e malo, my davame 50, nie na osobu, ale za oboch, zial nemame na to, davat viac.. ked idem len zmanim, nedavam dar, len kyticu a flasu.. svadba nieje o tom, kto da viac penazi, aj tak to manzelov nebude trapit, kto kolko dal, ale o tom, byt s nimi v ten den, aj ked nic nedas... zial, dar v 30e hodnote nekupis, len keby si sa ozaj spytala co potrebuju.. ale to je dost blbe.. 🙂

kvetinka75
10. aug 2017

ja som dostala mop s kýblom, doteraz neviem od koho

l3yla
10. aug 2017

Normálne daj do obálky, mladý sa tomu najviac potešia,predsalen výdavky či už na svadbu,alebo na hocičo iné. Obálkou nič nepokazíš, keď tak ešte nejaké blahoželanie a samozrejme kytica.🙂

tabakmirka
10. aug 2017

Teraz je už taká bežná prax dať tie peniažky, lebo predsa len človek nevie čo potrebujú, načo im budeš niečo kupovať a lámať si s tým hlavu keď aj tak im môžeš kúpiť len nejakú sadu tanierov a dúfať, že ju využijú. Je inak aj veľa vtipných spôsobov ako podarovať peniaze, na mojejsvadbe je ich toľko, že si nebudeš vedieť vybrať 🙂

minutka
10. aug 2017

@0silvia0 ja ratam 50€ na osobu len vzdialenejsim pribuznym. tym blizkym podstatne viac,nech maju aj nejaky dar (nielen preplatenie toho,co ich stojime). chapem,ze zalezi od financii danej domacnosti,ale niekedy ma vedia aj "majetnejsi" prekvalit ako skreckuju

0silvia0
10. aug 2017

@minutka ja som už bola veľmi dávno na svadbe, ale kedysi sa dávalo 1000 Sk na rodinu a potom 50 E na rodinu (aj keď prišli rodičia s deťmi). Moji rodičia boli minulý rok synovcovi na svadbe a oni dávali myslím už spolu 200 e. Takže finančné svadobné príspevky sa zvyšujú svetelnou rýchlosťou 😕
Aspoň som v obraze keby sa niekto z príbuzných chystal vydávať/ženiť a viem aký je trend v súčasnosti.