Tehotná nevesta

12. feb 2024

Ahojte, máme naplánovanú svadbu s hostinou koncom augusta, no zistila som, že som tehotná a termín pôrodu budem mať predbežne začiatkom októbra. Chcem sa spýtať žien, ktoré boli tehotné nevesty s bruchom, či vás s odstupom času nemrzí, že ste boli na všetkých svadobných fotkách a videách s bruchom a nie pekné štíhle.
Lebo máme dilemu, či nechať svadbu aj oslavu v termíne ako je (skôr sa nedá) a byť teda na svadbe tehotná v 8. mesiaci alebo máme oslavu zrušiť - v takom prípade by sme sa zobrali na úrade narýchlo (len my dvaja + svedkovia) a oslavu mali neskôr. Fakt neviem.
Ďakujem.

makodob
15. feb 2024

Ja som sa vydávala v 5tom mesiaci, šaty som si kúpila také, ktoré bruško dokázali skryť alebo teda jemne zamaskovať. Nechcela som popravde svadbu s bruškom, ale nakoniec to bolo najlepšie rozhodnutie, aké sme mohli urobiť. Robiť svadbu s bábatkom sa aspoň mne po porode nechcelo. Bola to posledná vec, na ktorú som pomýšľala. 8 mesiac je už dosť vysoké štádium, to by sa mi tiež nechcelo, takže asi by som to zrušila a nechala len na úrad. Podľa mňa už neurobíte takú svadbu o akej teraz snívaš. Zmení sa ti to. Poznám 2 páry, ktoré chceli svadbu s dieťaťom a ani jeden pár to neudkutočnil. S dieťaťom sa vačšinou zmenia priority.

stevvvka
15. feb 2024

@moonlight1210 toto je super nápad.
@dominikamacakova hej, presne si to viem predstavit

jenny04
15. feb 2024

Ja som bola 1 deň 7.mesiaca a mala som dosť.Ku koncu mi bolo už ťažko a ľudia sa chceli ešte baviť.Podla mňa lepšie možno potom .Malé bábo ešte pospi a ťažko povedať.My sme nad svadbou neuvažovali ale potom prišiel MM a požiadal ma o ruku a za 3 mesiace bola poriesena svadba 😆

ninyart
16. feb 2024

Odlozila by som to alebo urad a oslava neskor po porode. Som v 8.mesiaci a neviem si predstavit mat teraz svadbu, brucho, hned zadychana, skoro unavena. A v prvom tehotenstve v horucavach aj fest opuchnuta skrz zadrziavanej vody....

monicatko20
16. feb 2024

Ja som v 8 mesiaci predcasne porodila..tiež by som to asi odložila 😊

evaachesa
16. feb 2024

Určite buď dať skôr alebo až po pôrode. Ja som mala v 8 mesiaci seknuty nerv v nohe a ledva som chodila. Bola som ako tuleň, strašne nemotorná. 😂 Inak celé tehotenstvo som mala skvelé, no až ku koncu ma všetko dobehlo spolu s napuchnutymi nohami a často sa mi púšťala krv z nosa. Mňa by určite strašne mrzelo že som mala takú o ničom svadbu a neužila by som si ju. 😐

kitty88
16. feb 2024

Fuha, pri starsej dcere som bola tiez akurat v auguste v 8. mesiaci, nevladala som zit, este ked boli horucavy... Urcite by som riesila mensiu svadbu niekedy na jar, zaciatkom leta a mozno neskor oslavu pre viac ludi, ver, ze v auguste budes rada, ze to mas za sebou 😅😁