Vyber svadobných šiat počas tehotenstva, keď je svadba až po pôrode

baska311
30. júl 2020

Čo by ste poradili v mojej situácii? Som momentálne v 4.mesiaci, bruško je už väčšie. Termín pôrodu mám v januári a svadba bude v auguste 2021.
Kedy je najvhodnejší čas na výber a skúšku svadobných šiat? Nejako teraz "narýchlo" kým to bruško nie je až také veľké alebo až budúci rok?
Bojím sa, že navrât k mojej postave po pôrode nemusí byť taký rýchly a zároveň si nechcem výber šiat nechávať na 3-4 mesiace pred svadbou, kedy už tie naj samozrejme môžu byť na augustový termín rozchytané... som trosku náročnejšia 😄
Prípadne bola ste niektorá v podobnej situácii?

deti95060810
30. júl 2020

šaty by som zháňala mesiac - dva pred svadbou. Postava po pôrode sa ti môže zmeniť - takže teraz je to úplne zbytočné. Ale samozrejme môžeš.... 😉
Inak svadobných šiat je plno - to nie je nedostatkový tovar....
Ja som prišla v utorok do salónu že šaty potrebujem na sobotu. Keď som povedala že na túto najbližšiu sobotu tak si ma prišli pozrieť hádam všetky pracovníčky svadobného salónu - že s tým sa ešte nestretli... 😀

s_a
30. júl 2020

Načo chcete zháňať šaty rok pred svadbou? V auguste budúci rok už môže byť úplne iný výber.. veď svadbu máte 7-8 mesiacov po pôrode, to sa vám zdá krátka doba na výber šiat?

miriam11
30. júl 2020

@baska311 budeš mat potom úplne inú postavu. Stačí ti 3 mesiace pred.

katka281
30. júl 2020

@baska311 ja by som ich tiez riesila az po porode. To v pohodicke stihnes napr. aj od marca buduceho roka. Salonov je kvantum a nemyslim si ze budes mat problem su vybrat, vsade maju kopec krasnych siat 😊 my sme mali svadbu 9.novembra minuleho roka a tiez som teraz vo stvrtom mesiaci a mam termin v januari, ale do svojich svadobnych by som sa uz teraz nenapchala ani nahodou 😊

ckatka
30. júl 2020

Úplne ti stačí šaty vyberať 1-3 mesiace pred svadbou. Šiat je dosť a je obrovský výber a budú aj nové kolekcie. Inak celkovo ja nie som zástanca dlhého plánovania svadby...podľa mňa keď sa chcete zobrať treba to vybaviť hneď a svaty pokoj.
My sme sa okolo Vianoc rozhodli ze sa vezmeme...dátum sme si dali na 3.3 😂 aj by sme to stihli ale ja som strašne chcela na výzdobu aj do kytice orgován tak sme to posunuli na 5.5 😌
Najdlhšie trvalo vymyslieť a vytlačiť pozvánky (týždeň) a objednať a vyzdvihnúť obrúčky. (3 týždne).
Nam bolo vcelku jedno kde sa vezmeme, do akej sály pôjdeme, kto nás bude fotiť (ponuka je obrovská a vždy sa niekto voľný nájde)...šlo nám o to spraviť žúrku pre rodinu a kamošov a osláviť že do toho konečne vhupneme. Žiaden stres...nič sa nesililo.
Keď nebolo volne v našej dedine, ani vo frajerovej, proste sme obvolali obecné úrady na nejakých pekných miestach a rozhodli sme sa pre svadbu v Cicmanoch na obecnom úrade...aj spolu s cestou autobusom kde sa jedlo pilo spievalo...(vserci jedným autobusom aj nevesta a ženích!!) a prehliadkou domčekov to bola úplne haluz a super vec. Strašne sme sa bavili...A na hostinu sme si za pár supiek prenajali obecnú sálu v jednej dedine a cateringova firma nám tam spravila hostinu a kvetinárstvo (dedinské) zas takú výzdobu parádnu...ako od agentúry.

Som sa zas rozpisala...ach ten kľudový režim je otrava 😂😂😂
Keby ja som na tvojom mieste...tak svadbu zbucham do mesiaca teraz. Aj tak sú prevažne všetci doma po dovolenkách nechodia...A niekde na otvorenom priestranstve spraviť žúr....
S bábätkom o rok sa ti nebude chcieť moc asi zurovat...A ak budeš kojit piť nebudeš tak ci tak...A teraz aspoň nemáš také kruhy pod očami 😂😂😂
Ak ste rozhodnutí pre klasickú svadbu na budúci rok...ešte počkaj. Nikto nevie co bude a možno sa zase zakazu stretnutia nad 10 osôb a svadby sa budú rušiť a presúvať...ja by som sa radšej vzala.teraz...no

090255
30. júl 2020

No ja by som isto 1-3mesiace pred šaty nevybrala ono jasne môže byt nová kolekcia ale tak mne to príde malo ved v salónoch tie naj šaty sú zajednane aj rok dopredu a ja by som si chcela vybrat zo všetkých nie len z tých co ostanu. Ako jasne nevieš aku budeš mat postavu ale tak dá sa vybrať aj niečo na snurovacku čiže stiahneš alebo roztiahne... Alebo potom kašľať na niaky salón, kde nevieš ci si niekto nezajedna tvoje vysnívané skôr ako ty keďže teraz nevieš ci ti budu dobre a kúp si z bazáru na mojasvadba.sk po pôrode a mas istotu ze sadnú. Poprípade si ich upravís podľa seba....

mirka136
30. júl 2020

Staci po porode, buduci rok uz moze byt "v kurze" iny typ siat... Svadobne salony vedia potom upravit velkost siat na nevestu. Samozrejme len z vacsich na mensie. Podla mna hladat saty tak 3-4 mesiace pred svadbou je dost.

zuzanka.zuzu
30. júl 2020

neviem kedy je najvhodnejší čas na výber šiat ale najvhodnejší čas na svadbu je PRED narodením dieťaťa 🙄 škoda, že nie si "trošku náročnejšia" aj na toto, šaty nie sú až tak podstatné

ajko2011
30. júl 2020

Na vašom mieste vyberám šaty po pôrode. 🙂 Je možné, že by ste si teraz vybrala šaty, ktoré po pôrode neoblečiete. 🙂

haileybaileys
30. júl 2020

ja som mala podobnu situaciu, svadbu sme ale presunuli na dalsie leto kvoli korone a mali sme len na urade. saty som si chcela vyberat tak 3m pred svadbou. teraz som v case svadby 9m od porodu a postavu mam ako predtym, ale ja som aj cvicila. takze ano da sa to, ja som chcela mat normalnu postavu na svadbe a nie rady typu ze vsak budes vacsia po porode.. asi by som sla uz teraz pozriet nieco vyskusat nech mas predstavu.

hettinka
4. aug 2020

@baska311 daj si ušiť podľa predstav, tak 3 mesiace pred svadbou.