Traja krstní rodičia

slecnayersinia
30. jún 2021

mamicky ako ste riesili krstnych rodicov? ja chcem kamosku ci je vydata a partner kamarata bez partnerky.

mamamasama
30. jún 2021

ved to su dvaja... nerozumiem

tyrkysova_kobyla
30. jún 2021

@slecnayersinia krstni rodicia budu v tomto pripade dvaja - tvoja kamoska a partnerov kamarat

s_a
30. jún 2021

Veď kamoskin muž nemusí byť automaticky krstný otec

slecnayersinia
autor
30. jún 2021

a nie je to blbe voci kamoskinmu muzovi? mate to niekto takto? neurazil sa?

nafka0483
30. jún 2021

@slecnayersinia Je to uplne normalne. Este som nepocula o tom, ze ked chces jedneho za krstneho rodica, tak toho druheho dostavas automaticky a nemas na vyber :D :D :D

macekovam
30. jún 2021

@slecnayersinia podla mna je to blbe...

nafka0483
30. jún 2021

@slecnayersinia A je kamoskin manzel rovnako vas dobry kamarat? Realne by ste si ho z akrstneho vybrali? Alebo nad tym uvazujes len preto, ze je to jej manzel, tak by automaticky mali byt krstni rodicia spolu, kedze su par?

slecnayersinia
autor
30. jún 2021

@nafka0483 len preto ze je to jej manzel

zuzuliennka1
30. jún 2021

@slecnayersinia no bud si vyberiete za krstnych rodicov kamosku s muzom, alebo teda len kamosku a partnerovho kamosa, a teda kamoskin muz v tomto pripade nebude “nic”, krstni rodicia su dvaja, nemusia byt manzelia

janulka182
30. jún 2021

@slecnayersinia vobec to nie je blbe. poznam vela takychto pripadov. a ak to jej manzel nepochopi, tak je pako.

nafka0483
30. jún 2021

@slecnayersinia A to sa ti zda na taku sviatost ako je krst spravne a vhodne? Chciet ho za krstneho len preto ze je manzelom kamosky, ktoru si prajes za krstnu?

Je uplne normalne poziadat ju a krstneho dat ineho. Stretla som sa s tym x-krat, dokonca viackrat ako s pripadom, ze by boli krstni manzelia.

lilke
30. jún 2021

Blbé voči manželovi to nie je, aj ked je zvykom dávať pár Ja mám tiež krstnych z maminej aj otcovej strany. Ja som krstná 3 deťom, môj manžel nie. U nás je to spôsobené aj tým, že manžel nemá všetky sviatosti, krstným by ani nemohol byť.
Mimochodom, obaja vybraní majú všetky sviatosti? Aby ste neboli prekvapení, keď niekoho z nich kňaz odmietne.

mayast
30. jún 2021

My sme vyberali pre dcérku tak aby to boli manželia (brat môjho manžela...) aby to bol pár krstiny sme mali 3dni po ich svadbe a do roka si nevedeli prísť na meno takže neviem ako to bude pri ďalších sviatostiach malej bude to vždy v napätí :(
Teraz by som radšej volila dvoch krstných z rôznych rodín.

euka210
30. jún 2021

@slecnayersinia 3 oficialne nemozu byt...my sme davali aj svagrinu s mm, pri jednom moj brat a svagrina (mm strana) a pri tretom zase len brat s manzelkou. Niekde to beru automaticky, ze su tak neoficialne 4...2 z jednej strany a 2 z druhej strany...v manzelovej rodine tak bolo kedysi zauzivane, hoci zapisany bol len jeden z paru. Ja napr. nerobim rozdiely komu som krstna a komu nie...samozrejme, tam kde mam ako krstna zabezbecit tortu, tak to urobim

gabika8855
30. jún 2021

0cino ma zvlast krstnu a krstneho stylom ze krstna je sestra mami a krstny brat otca a ich partnerov oslovoval krstna krstny ze mal akoby 4 ale pri krste mu boli len 2 krstny rodicia zapisany ale je to na zvazeni ako sa nauci oslovovat ved na tom nic nieje ...ja svojho krstneho som ako dieta prestala tak oslovovat a volam ho po mene a mam len jeho zapisaneho lebo vtedy nemal partnerku este ...myslim si ze je to na tebe ako naucis svoje dieta on sa nema preco urazat

evkamotka
30. jún 2021

@slecnayersinia
@macekovam
Ja mam 2 uplne roznych krstnych a nebolo to nikomu blbe. Normalne sa to takto moze dat (ak splnaju zadane podmienky danej cirkvi typu ze ma birmovku...) . Ak ide o rkat, nemusi ist o manzelov. Nie je to podmienka/nutnost. Takze vychadzaju 2 krstni, normalne di to odkomunikujte aby nebolo nikomu nic blbe

1katyka1
9. júl 2021

@slecnayersinia a my zas mame taku dilemu, ze krstny bude muzov svagor (ale bez zeny lebo ta nema sviatosti) a dalsieho krstneho rodica ziadneho nemame iba moju sestru ale ta zije v civilnom manzelstve tak moze byt len svedok krstu (pre nas neoficialne krstna). Myslite ze to moze byt? Ze oficialny krstny rodic bude iba jeden?

lilke
10. júl 2021

@1katyka1 môže, aj ja som krstná mama 3x ( 3 rôzne rodiny) iba sama, manžel je evanjelik, nemôže byť. Aj náš syn má iba krstnú mamu, druhého krstného nemá.
A svedka krstu, sestru, nahlasite dopredu kňazovi.