Vianoce bez darčekov

kburgerin
18. dec 2011

som nezamestnana a na darceky nemam peniaze tak tieto vianoce budeme bez darcekov moj priatel zaraba ale kedze on platgi podnajom a vsetky vseky tak na darceky niesu peniaze

nibiru
18. dec 2011

@kburgerin a teraz potrebujes co radu,pomoc,peniaze hračky?v tescu su vypredaje za par € tam nieco pekne nijaku drobnost urcite kupi ak zaraba tak tych 5-10€ urcite najde na nijaku drobnost mi sme minuli rok kupili babrbiny v tescu za 2,50 auta za 2€ den pred stedrym vecerom kedze mam 3 netere a synovca som sa velmi tesila kedze oni tak isto nemaju peniaze a každy rok je boj tak ale to ma moj otec v opatrovnictve 4 male deti a su zo ženou je na invalidnom dôchodku ty nepoberas ziadnu davku??

ani_sama_neviem
18. dec 2011

@kburgerin a? potrebujes konkretnu pomoc ci celkom nechapem tvojmu textu akosi tam chyba dovod preco to pises prave sem a do fora. potrebujes radu ci konkretne nejake veci?

desiree_tf
18. dec 2011

@kburgerin Ahoj nic si z toho nerob, Vianoce nemusia byt kazdy rok s darcekmi. Urobte si Vianocnu pohodu, zamyslite sa na chvilku, co vsetko mate a niektori ludia na tomto Svete nemaju...Potom zistis, ze darceky v den Vianoc su vecou syboliky a nie nutnostou 🙂 Prejem ti vsetko dobre a stastne a vesele Vianoce.

marecek1
18. dec 2011

@kburgerin presne ako píše @nibiru - v tescu, ale v podstate aj v iných obchodoch sú teraz výpredaje, naozaj sa tam dajú kúpiť drobnosti za pár eur, neviem si predstaviť, ako sa vaše detičky budú tváriť pod stromčekom, keď tam nič nenajdú. skús to vysvetliť aj priateľovi, určite pôjdete kúpiť pred Vianocami na potravinové nákupy, tak kúpte nejakú maličkosť aj deťom. veď Vianoce sú predovšetkým pre deti.

diid
18. dec 2011

to na sk neni cerveny kriz alebo organizacia ktora zbiera nove hracky a dava ich detom ktore si to nemozu dovolit? tu v zahranici v kazdom hrackarstve a niekedy potravinach, kostoloch su velke krabice kde ludia mozu priniest nove hracky a tie potom rozdaju detom ktore si to nomozu dovolit. Minuly rok dotiahli cele vrece do nemocnice na detske oddelenie ale bolo tam len jeden 14r. chlapec, tak mu dali co chcel a brali vsetko naspet.

4ocka
18. dec 2011

Urcite najdete aspon 5€ na nejaku malickost..

stardust
18. dec 2011

Vianoce nie su o darcekoch, ale o uplne niecom inom...

kburgerin
autor
18. dec 2011

@nibiru nie nepoberam vobec nic a nedari sa mi ani robotu najst

mandragora22
18. dec 2011

@kburgerin nuz, my mame penazi dost a nase takmer dvojrocne dieta dostane pod stromcek knizocku o zvieratkach, stala tusim 1,90. naco viac? napokon, cim viac tie deti zahrname materialnymi vecami, tym menej si ich vazia, a napokon, ako pise
@stardust ved vianoce nie su o darcekoch 😉

zuzana_m
18. dec 2011

@mandragora22 to máš pravdu, nie sú ale ako to vysvetliš dieťaťu, ktoré čaká na Vianoce , že ake darčeky si najde pod stromčekom? ved v školke, v škole o ničom inom deti teraz nerozpravaju len čo by chceli, pišu listy ježiškovi atd...,, po Vianociach sa deti chvastaju čo dostali.,,, takže ma to aj takuto stranku...my dospelí možme mudrovať že Vianoce nie su o darčekoch ale dieťa to vníma inak....samozrejme ani ja mojim deťom nekupujem zatial vela darčekov, ved to ešte tak nevnimaju,su male,,,ale vačšie deti? budu sklamane....samozrejme ked nie su peniažky, tak aspon nejaku drobnost, ako kočky spominali, že v tescu su teraz dobre vypredaje...alebo tu na bazariku niečo ...za pár eur...
@stardust
@kburgerin

adri2211
18. dec 2011

je pravda,ze Vianoce nie su on darcekoch,ale neviem si predstavit,ze by mala nedostala nic pod stromcek. ako pisala
@nibiru aspon nejaku tu malickost pre deti,nech nie su sklamane,urcite v tych vypredajoch sa daju najst nejake hracky aspon za par drobnych nech decka maju radost

stardust
18. dec 2011

@adri2211 mala detska knizka 1,90 eura...tolko by zakladatelka temy mohla mat.
@zuzana_m takze, ak sa ostatni spravaju materialne, mam sa im prisposobit? Kto aky hodnotovy system doma dostane, podla toho sa bude aj spravat.

mandragora22
18. dec 2011

@zuzana_m
@adri2211 zas na druhu stranu, baby tu pisali o predvianocnych vypredajoch, aj dnes som bola na nakupoch potravin a mnozstva a mnozstva hraciek za fantasticke ceny, ozaj neverim, ze ked priatel zakladatelky pracuje, ze sa nenajde nejakych tych par eur aspon na jednu-dve vecicky. a zial, takych rodin je velmi vela, ktore ziju od vyplaty do vyplaty a ledva na nejaky darcek dietatu naskriabu zo 10,- eur, takze predpokladam, ze zakladatelka nie je sama s takymto problemom, ale otazka znie, co ma z toho, ze to tu teraz uvadza? a este jedna vec je zaujimava, ked som na tom uz tak zle, ze nemam desat ci patnast eur na darcek raz alebo dva razy do roka pre svoje dieta, preco si potom platim internet??? 🙄

stardust
18. dec 2011

@mandragora22 alebo ked nic nemam, idem do charity....tam sa najde vselico.

mandragora22
18. dec 2011

@zuzana_m suhlasim so
@stardust ze len tie deti su zle a posmievacne, ktore maju takmer vsetko a vychovu na hovno (s prepacenim za vyraz, ale je to tak). ako som uvadzala, my mozeme mat naozaj takmer vsetko, ale neucime dieta, ze co chce, to mu kupime, dokonca ho vediem k tomu, zeby vonku hracky poziciavalo a zaroven, ze ked si pozicia, nech pekne vrati nazad, nech to nie je sebec. len sebecke deti su posmievacne. 😉

mika1979
18. dec 2011

neviem si ani ja predstavit,ze by som detom nekupila nic,presne ako pisu dievcata,daju sa kupit aj lacne hracky,staci jedna,nech tie deti sa maju z coho tesit,a vlastne aj rodicia,ked vidia tie svetielka v ockach,ked rozbaluju darceky,presne ako pise @zuzana_m my dospeli mozme mudrovat,ze vianoce nie su o darcekoch,ale skus si spomenut,ked si bola dieta,ako si sa na tie darceky tesila a tvoje deti urcite tiez,takze aspon na nejaku drobnost urcite zvysi,nech maju pekne vianoce a nech sa im deti v skole neposmievaju,ze nedostali nic,bude to pre nich urcite hrozne☹

mandragora22
18. dec 2011

@stardust aaaaale prosim ta.. ja som vyrastala v robotnickej rodine, kde rodicia fakt zarobili trapny peniaz a matka bola rada, ked usetrila na vianoce aspon na nedostatkove mandarinky a moj darcek pozostaval takmer vzdy z jednej knihy (milovala som citanie knih) a jednej veci na oblecenie. a pritom vyskakovat nemohli. neuveris, ale v zivote sme (ako rodina, cize ja, surodenci a rodicia) neboli na dovolenke, dokonca ani na slovensku, nas jediny vylet spocival v tom, ze sme tri-styri krat do roka sli spolu na hriby a to bolo vsetko. narodky, meniny, nejaka drobna cokoladka, vianoce knizka a tricko napriklad. a som tu a zijem, mam dostatok vsetkeho a napriek tomu ucim dieta k skromnosti, napokon, skromnosti nikdy nie je dost, prave naopak, v poslednom case mam pocit, ze ludia by len hrabat chceli z kazdej strany ☹

zuzana_m
18. dec 2011

@mandragora22
@stardust pardon ale nemate pravdu....poznam aj chudobne deti,ktore nemaju proste skoro nič,a su zle a poznam deti,ktore maju všetko a su dobre...to sa neda paušalizovať....vela robi vychova....moje deti dostanu darčeky a su dobre (klop klop klop) a nevychovavam ich k materialnym hodnotam ale proste ja mam neskutočnu radost ked moj syn rozbaluje baliček a teši sa čo tam bude mat,potom sa s tym hra,chvali sa rodine. A nikdy sa nikomu neposmieva alebo sa nevystatuje. Ked niečo chce tak mu narovinu poviem: nemame peniaze .,,,a chape to. Ale na sviatky vždy dostane darček. Stoji mi to za tu detsku nefalšovanu radost. A ako som pisala, doba je taka, že ajkeby neviem ako mudrujeme o vychove nematerialnej, deti tym len budu trpiet, lebo nemožme od nich žiadať aby to chapali dospelo ako my. Všade plno reklam okolo Vianoc, bohužial sa už vytraca to pravé, čo su Vianoce. No ale každy mame svoj nazor na vec.

stardust
18. dec 2011

@mandragora22 ja som zila tiez v skromnych pomeroch, takze mi je to zname. Lenze rodicia nikdy neboli komercne zalozeni, tak som dostala nejaky zaklad. Raz ma dostal rozhovor pubertakov v elektricke, jeden z nich vravel, ze jeho mama robi upratovacku, ale on potrebuje silou mocou nejaku sprostu rapersku mikinu za tri litre (made in china)...no, k comu ho viedla jeho mama? K tomu, aby z neho raz vyrastol taky grazel ako ti mladi v UK?

adri2211
18. dec 2011

@mandragora22 uplne s tebou suhlasim. Ide tu presne o to,ze dietatu nevysvetlis,ze preco nedostalo darcek. ja tiez nemam na rozhadzovanie ALE radsej si nedam nic do ust,nez by bolo moje dieta sklamane,ze od jeziska nedostalo NIC. no vysvetli tej malej dusicke,ze preco NIE
a ano je mnoho takych rodin,ale ked aspon jeden pracuje hadam tych 5eur mozu dat na nejaku malickost... nieviem sice kolko deti ma zakladatelka a ani to co touto temou sleduje 🙄

mandragora22
18. dec 2011

@zuzana_m no nehovor mi, ze chudobne dieta pride do skoly a bude sa inym posmievat, ze nic nedostali? to som mala na mysli, ked som pisala "zle" dieta. aj som to napisala, zle, cize posmievacne v tomto pripade. 😉

bambi2
18. dec 2011

to mi je luto... ale ja neviem preco teda neodlozis ked len 5- 10 eur mesacne a ku koncu roku nekupis detom darceky?? ved to sa nazbiera za ten rok a neverim, ze sa mesacne neda odlozit ked len tych 5 eur... pre deti to bude velke sklamanie... to by som nedokazala urobit mojej dcere.. preco si neskusila nejaku pracu na par hodin... roznasanie novin alebo nieco podobne aby si na darceky zarobila... urcite by sa nieco naslo, len treba chciet...

jahodka11
18. dec 2011

zrusit ineternet a za usetrene peniaze kupit nejaky darcek! a admin uzamknut temu..

bobocka
18. dec 2011

@kburgerin moj manzel bol tristvrte roka nezamestnany,teraz ma sice robotu,no financne krkame riadne.my si dame pod stromcek pusu asi 😀 ,ale maly darceky mat bude.uz dopredu sme priebezne kupovali.ale teraz napr kupil manzel malemu v tescu velikansky kamion z 20 euri na 5 zlacneny.je to velka hracka a za par supiek 😉 este dostane auticko na dialkove,jedno anglicakove auticko do zbierky,puzzle zdrevene,knizku,omalovanku a zvieratkovske dvd a kinder vajicko.tomu sa bude asi najviac tesit 😀 ked si to spocitam,tak ma to vyslo dokopy nieco pod 30eur.co nie je samozrejme malo,ale ani nie sialene vela ak to clovek nezaplati naraz.ja som zhruba od septembra postupne kupovala,nech toho nie je naraz vela.
aj ked som zastancom toho,ze vianoce su o niecom inom ako o darcekoch,predsa len chcem,aby nas syn nieco pod tym stromcekom nasiel,ked uvidim ako sa bude tesit a trhat papier jedna radost,tak to bude pre mna najkrajsi darcek.ja a manzel to berieme uplne inak.my si darceky davat nemusime,hlavne,ze dietatko sa tesit bude 🙂

mandragora22
18. dec 2011

@zuzana_m to je podla mna uplne v poriadku, ako ty jednas s dietatom, ako pisem, aj nasa dostane, a ked bude starsia, a budeme mat peniazky, urcite bude mat zo 4-5 darcekov od nas, aj tieto vianoce ich bude viac, ved ma babky, tety, sesternice atd, a tiez ju vediem k tomu, ze nie vsetko jej dame, to je OK, zrejme si ma len zle pochopila, su vyslovene deti rodicov, ktori len aby mali pokoj a cas (a maju dost penazi), tak im nakupia do bludu a decko da chvilu pokoj. a to su prave tie deti, ktore si nic nevazia

mandragora22
18. dec 2011

@adri2211 no ved to je sranda. ze co tym sleduje. a myslim si, ze kazda z nas ma nazor, ze keby si priebezne len 2-3 eura pocas roka odlozila mesacne, tak vie dietatu za nejakych
30,- urobit radost 😉

stardust
18. dec 2011

@mandragora22 asi tak...

mandragora22
18. dec 2011

@stardust hej 😀 😀

lubina
18. dec 2011

tiez mi nie je jasne, co zakladatelka chcela, ale si precitate jej odkaz z pred dvoch dni co ma v profile, pyta sa ci jej niekto preda lacno lego a dokonca k nemu prosi aj podlozku.
Inak ja by som tiez radsej jeden den nejedla a cosi detom kupila, ved ak su male, tak nepochopia, preco nedostali ale vobec nic.

zuzana_m
18. dec 2011

@adri2211 No ja presne tak isto, radšej sebe otrhnem od ust, ale dieťaťu doprajem aspon nejake darčeky, maličkosti, nech sa teší. Lebo pre nas dospelych to nemusi byt o darčekoch ale nemôžme žiadať od deti,ktore čakaju a tešia sa. Ved aj v DD niečo detičky dostanu, tiež ich neučia že Vianoce su o inom. Moj maly dostane autička z Lidlu, 3 ks za 4 eur, knižku za 3 eur, rolak, rifle (to mu treba do školky-aj to vypredajove) a ešte vagoniky z Tesca za 3 eur (tie ma rad), tot vsio. A malá dostane tričko za 1,50 (z vypredaja),, babiku za 4 eur tiež z vyp., a knižku (knihy musia byť 🙂 ),,,,zabalim do krasnych papierov (v tescu maju lacno) a budu sa tešiť.