Vianočné darčeky

18. sep 2022

Dajte tipy na lacné a užitočné,pekne, mile vianočné darčeky a inšpirujme sa navzájom ❤
Pre babku, dedka, otca, mamu, deti, manzela, pre surodencov, ujov tety, hoc koho ❤
Aby som si na kupu vianočných darcekov nemusela brať pozicku 😭😬

mikadooo
18. sep 2022

Ach jaj... Decká - čo si zaželajú (píšu listy, dajú pred Mikulášom do čižmy, Mikuláš donesie sladkosti a berie listy so želaniami Ježiškovi). Manžel, nič, nedávame si darčeky, len také akože (to znamená, že pomaly od októbra už nič nekupujeme do domácnosti a potom oooo veľké prekvapenie, ježiško mi doniesol panvicu namiesto tej, čo som v októbri zničila!). Všetci ostatní - čokoláda, káva/dobrý časj, víno (alkohol), sviečka, občas niekomu (kto to využije) nejaký voucher do kina,... taký kombo balíček. Všetci (dospelí) majú všetko čo chcú, jednoducho idú a kúpia si, nečakajú odomňa na Vianoce žiadne extra prekvapenia... A ani ja od nich. Ak mi niekto kúpi čokoľvek mimo tejto normy, väčšinou mi to v domácnosti iba zavadzia, alebo chvíľu lapá prach a potom ide na charitu/swap. Ja som veľmi antidarčeková. Ja viem najlepšie čo chcem/potrebujem a neočakávam nejak od ostatných dary, kúpim si to sama. Občas ale máme takú srandovnú konverzáciu s manželom pred vianocami. "Ach jaj, mám pre seba len jeden darček pod stromček... A ty máš koľko?" "No, ja ešte nič, ale vybehnem si nejaké ponožky kúpiť keď pôjdem vašim niečo pozháňať..."😁😁😁

vilma7
18. sep 2022

Mám malé deti, takže myslím že budeme vyrábať nejaké maličkosti, alebo namaľujú nejaký obrázok. Myslím že "blbistí" máme v rodine všetci dosť.

zuzinka888
18. sep 2022

@mikadooo Ja to mam napodobne. V rodine- sirsej sme sa uz davno dohodli, ze si darceky nekupujeme. Lapacov prachu a zbytocnosti a hlavne kozmetiky mame dost. Uterakov s menami a vtipnymi sloganmi tiez. Takze len deti (velke)a manzel. Klasika nove puzdro/sklo na telef...dovolenka...

haanovajana
18. sep 2022

Každému nejakú drobnosť a detom čo potrebujú,čo by si priali.

autor
18. sep 2022

@haanovajana a co su tie drobnosti

enya00
18. sep 2022

No,babkam a surodencom nekupujeme...iba detom a my s muzom napr.minuly rok kavovar a teda ak nechces aby ta to zruinovalo,mala si kupovat uz v priebehu roka...

zuzanka.zuzu
18. sep 2022

asi si darujeme teplo v byte 😀 i keď podľa toho ako sa vyvíjajú ceny energií to nebude zrovna "drobnosť" 🙊

petulda333
18. sep 2022

Kupujeme len detom,aj tych mame dost a potom rodicom. Nic velke,viac menej symbolicky. Deti si pisu listy a su usmernene,ze to nesmie byt drahe a vela.

zuz987123
18. sep 2022

Ja kupujem rodičom diár, mamine ešte knihu ( číta veľa, takže viem že sa poteší). Ale väčšinou to robím tak, že keď niekto niečo spomenie počas roka, tak si to zapíšem a potom kúpim. Tak aspoň každý dostane to, čo naozaj chce a využije.

simona139469
19. sep 2022

Neviem či minuly alebo ten predtým rok sme každému kúpili pekný hrnček s vianočným motívom 😂 je to užitočné, lacné, každého to poteší a ešte je to aj tematické. A to sme kupovali že asi 15 tých hrnčekov lebo sak celej rodine 😂😂😂

tarvika
19. sep 2022

Najlepší darček je kniha, vybavíš všetkých v jednom obchode, ale treba veľmi popremýšľať, co sa komu bude páčiť

missviolet
19. sep 2022

ja kupujem zenam v rodine kvalitnu kozmetiku, sviecky s dreveným knotom (puka ako v krbe) a podobne. napr hodvabna obliecka na vankus, kvalitna kefa na vlasy...

bibina32
19. sep 2022

Mame idem barankovú deku, kalendár, svokre záclonu, osemsmerovky.

hablko2
19. sep 2022

Ja každý rok objednávam mame a svokre kalendáre z našich spoločných fotiek. Práve teraz je na happyfoto akcia - veľký A3 na stenu stojí 9,96€ a A4 nejakých 7,39€. Minulý rok som odtiaľ objednala aj hrnčeky s fotkou - rodičom aj svokrovcom, na každom bola daná osoba s vnúčatami, tiež to malo obrovský úspech. A potom u nás letia knihy, my sme rodina knihomoľov, takže určite si každý nájde od nás pod stromčekom dobrú knihu podľa svojho gusta. Deťom kupujeme viac, nesmie chýbať spoločenská hra a ja mám napr. rada puzzle… tie drobnosti môžu byť napr. krém, kvalitný čaj, šatka, sada pekných utierok, dekoračný vankúšik… už podľa gusta obdarovaného 🙂

lucik194
19. sep 2022

starym rodicom co potrebuju do domacnosti vacsinou elektronika (toastovac, tlaciaren, napln do tlaciarne.....

svagrovci si vymenime flasu vina

deti si napisu co chcu

ostatnej rodine nekupujeme

eeffka
19. sep 2022

Mame tycovy vysavac lebo som nu nacapala ako obzera a skusa moj 🤣🤣🤣, detom v rodine uz peniaze (2netere) a moje si povedia

basska_b
19. sep 2022

Ja tiez rozmyslam, lebo rada kupim sice menej, ale kvalitneho. No ale to kvalitne stoji vela. Chcela som kupit ako kazdy rok - Manufakturu, Fusakle, Lindex, Lego, zo sashe daco, kvalitnejsie slovenske vino od vinarov. Kazdemu len dake 1-2 veci, ale kvalitne. No ale tie ceny mi pridu prestrelene. Ja to nemam moc rada, ked mi niekto donesie 10 kg tasku plnu veci z Pepca, lebo to len zaprace cely dom a este sa to aj po kratkom case zoderie, pokazi... tak teraz neviem, kde najst ten balans. Lebo tie znacky a handmade, to ide do penazi neskutocne

vreckovka2
19. sep 2022

Minuly rok som vyrabala sviecky z vcelieho vosku a pre rodicov a starych rodicov fotoknihu. Synovcovi a nasmu drobcovi jednu hracku. Tento rok som spravila domacu nutelu zo sliviek, plus dokupim asi caj, alebo kremik na ruky. S drobcom vyrobime pohladnicu ako aj minuly rok a kazdemu posleme. A bud opat fotoknihu, alebo kalendar na stenu. Drobcovi 1 hracku a 1 knihu. Synovcovi tiez 1 hracku podla vyberu svagrinej.

sense
19. sep 2022

Dcére co si napíše Ježiškovi resp niečo z toho. A partnerovi nejaký zážitok

pohodacka03
19. sep 2022

Rodicom zvyknem robit balik a kupovat vitaminy, kremy a caje z lekarne, to ich potesi. Ale mame aj kludne nejaky pekny sveter a ocovi koselu. Minuly rok chcela mamka pomocky do kuchyne. Svokre asi nejaku knihu, mozno kalendar s fotkami deti alebo fotoknihu. Sestre, bratovi a ich detom uz nic, to by bolo kopa darcekov navyse 🙈. Manzelovi uvidim(permamentka na plavaren, pulover, holiaci strojcek, vonavka...). Detom oblecko, knihu a nejaku hracku(asi baager a spolocensku hru).

dusankomoj
19. sep 2022

Moji dostanú asi všetci za krabicu hrubých ponožiek🤣

minutka
19. sep 2022

Syn si napise co si zela. Manzel tiez. Ak nie, tak klasika ponozky pyzamo a dake male prekvapko (listky na koncert, cd…). A inak najradsej kupujem aj dostavam vouchery. Nemusia byt drahe. Kludne 10€ poukazka do oblubenej kaviarne alebo poukazka do knihkupectva, kina, aquaparku, masaz. Svokre zvyknem dat vzdy predplatne casopisu. A davam babkam vyrobit kalendar s vnucatami. este ja rada dostavam rodinny planovaci kalendar 😁 a veci do domacnosti.

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sima338
19. sep 2022

My si v širšej rodine tiež darčeky nekupujeme, kupujeme deťom, rodičom, svokrovcom, medzi sebou ako partneri...Ja radšej dám jednu hodnotnejšiu vec ako veľa rôznych maličkostí, i keď niekedy niekto nič nechce a vtedy je dobré to vyskladať z vecí, čo potešia...deťom podľa toho, čo si prajú...inak ak si zručná, veľa darčekov sa dá aj vyrobiť, vyhrať sa s tým..

odesi
19. sep 2022

Snazim sa kupovat tak aby ma to aj vela nestalo, ale aby to dotycneho potesilo. Rodicom vacsinou kupujeme nieco take ako listky do divadla alebo ked viem, ze mamina chce novu panvicu alebo nieco, tak to jej a tak. Ale nekupujeme zbytocnosti, co sa nevyuziju. Malemu kupujeme co potrebuje ale aj nejaku tu hracku aby bol rad. Ale neviem, proste som rada, ze nasa rodina nie je viazana na to, ze vianoce su o darcekoch.

clodika22
20. sep 2022

Dávame si maličkosti, minulý rok som robila napríklad aj pečený čaj, štrikovala som ponožky, tak aj to, viac si naša rodina také handmade veci ide 🙂

shopingshop
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zafir01
15. nov 2022

takze ja som rada, ze uz mam takmer nakupene :

otec - zavaraci hrniec ( zije sam, rad si robi rozne zavaraniny, a nahodou sa prekecol ze by ho chcel )
svokor - liahnen na vajicka ( tiez po nej tuzi dlhsie )
mama s jej manzelom - ? ( asi darcekovu poukazku )
syn 11 r. - hodiny garmin vivoactive
syn 5 r. - projektor nocnej oblohy a nejake vecicky na kreativne tvorenie
dcera 11 mes - leporelo
svagor - nakrncik Buff
synovec 5r. -detsky skateboard
neter 2r.- bábika s konikom
synovec 2,5 r - tiez projektor nocnej oblohy a zimnu ciapku merino
neter 8 mes - prechodny jarny overa
neter 4,5 r - oblecenie
synovec 7 r,- taka sada pokusov
synovec 5 mes - oblecenie
krstny syn 13 r - dohodli sme sa na peniazoch, spori si na motorku

a muzovi este netusim , premyslali sme, ze si nic nekupime, a usetrene peniaze minieme v januri na nejaky predlzeny vikend s demti v horach . lebo mame co potrebujeme, a pcoas roka si kupujeme navzajom, tak mozno len nejaku malickost na poslednu chvilu . napr knihu