Výslužky na svadbu

20. feb 2023

Ahojte,

Chcela som sa opýtať či by Vás urazilo, keby idete na svadbu a dostanete vo vysluzke 8ks koláčov (žiadne malé normálne rozmery ako keď idete do kaviarne a dáte si tam koláč). Vzhľadom na to že tie ceny idu strašne hore nemôžeme si dovoliť dávať 20ks vysluzky. Tiež som sa Vás chcela opýtať či je podľa Vás vhodne dávať vysluzku len hosťom ktorý budú reálne na svadbe pripadne sme ich pozvali a nakoniec neprídu. Nevidím zmysel dávať vysluzky susedom atd. Čo si myslite ?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jasminet
20. feb 2023

uz sme dostali aj vysluzku s 10 mini kolacikmi, aj ziadnu a neurazilo nas vobec nic...

irusa
20. feb 2023

ak mám dávať 8 ks , tak radšej nedávam vôbec..to je môj názor...

sense
20. feb 2023

Nemusíš dávať vysluzky ani vôbec. Bola som na takej a absolútne mi to nevadilo

sofiia87
20. feb 2023

ja si osobne myslim, ze vysluzky su absolutne vyhodene peniaze, pretoze polovica skonci zabudnuta a pokazena v kosi, pripadne v pondelok rano v kancelarii pre uplne cudzich ludi. A ak ta niekto sudi podla toho kolko kolacov mu das do vysluzky, ktoru mu vobec nemusis dat je pre mna idiot

janka_lolo
20. feb 2023

V lete sa nám syn ženil, susedom sme dávali 15ks koláčov a tým s ktorými máme väčšie vzťahy tak sme dávali 30ks a fľašu vína, rovnako sme dávali ľuďom čo šli do svadby 30ks a fľašu vína, kameraman a fotograf dostali spoločne keďže boli spolu ako dcéra s otcom, speváci každý dostal malú krabičku teda 15ks a to aké ešte na veľa ľudí zabudli a to rátam iba našu stranu nevesta to dávali rovnako

martinkatinka
20. feb 2023

Mna teda kolaciky potesia vzdy, ale kebyze idem na svadbu a nedostanem vysluzku, vobec by ma to neurazilo. Je to vec mladomanzelov ako to urobia.

blancheporte
20. feb 2023

Myslim si,ze pri dnesnych cenach kolacov,je normalne,ze vysluzku nedas....kto je trocha pri zmysloch,to pochopi!!Doba je tazka

chillibubble
20. feb 2023

vysluzky su taka vdacna tema 😀 strasne ma s tym mama rozculovala. nie, mne by absolutne nevadilo 8 kolacov do vysluzky, aj ziadne. a uz vobec ako suseda, znama, kolegyna... necakam vysluzku.

autor
20. feb 2023

@irusa no mali sme mat povodne od takej lacnejšej cukrárky kde by ich bolo aj 15 lenže keď sme ich ochutnali vôbec neboli dobre. Takze sme si povedali že si priplatíme lenže už taký počet by bol finančne dosť náročný. Ku koláčom chceme dávať fľašu vina plus magnetku.. tak teraz neviem

ankare
20. feb 2023

Vôbec by som sa neurazila, bola by som vďačná aj za 1 koláč. 🙂
Vysluzky sme dali len tým, ktorí na svadbe reálne boli.
My sme dali aj susedom, lebo nám veľa ostalo. Ak by som mala malo, nedam.

ninka99865
20. feb 2023

My nedávame koláče vôbec. My to neznasame, nikdy to nemá kto zjesť len sa to vždy vyhodí. Za mňa radšej menej ako zbytočne veľa. Dáme len fľašu pálenky a je mi úplne jedno kto si čo bude myslieť. Naša svadba naše pravidla

irusa
20. feb 2023

ako v dnešnej dobe fakt človek zváži, či dávať nejaké výslužky...

cacianka
20. feb 2023

Záleží aj pre koľko osôb.
Ale prečo by to malo uraziť ? Normálneho nie.
Veď na hostine dostane jesť, a nie len 1 jedlo, torta a zákusky sú tiež, takže na domov stačí čojaviem 2ks na osobu veľké, 3 maličké, Len tým ktorí sú prítomní, zopár aj dobrým susedom, symbolicky, prípadne do práce.
Alebo aj nič. Je to zvyk, tradícia, nie zákonná povinnosť. A kto ohovorí, urazí sa, vyčíta vám, ten je chrapun, ignoruj.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petulda333
20. feb 2023

Ja by som zvazila to vino a magnetku. Nic v zlom,ale za mna tieto magnetky a pod,su blbosti. Cize ja bh som zrusila toto aj vino a dala o 3-4kolace viac. A ako tu pisali,aj kebg som nedostala nic,tak ma to neurazi

autor
20. feb 2023

@ninka99865 ja som to tiež takto chcela. Pretože koláče budú na svadbe, bude torta atd. A myslím si he si tam dosť hostí už uctime.. už teraz to vychSdza cca 100€ na osobu len jedlo.
Takze som len chcela symbolickú vysluzku na druhý deň ku káve.. lebo keď počujem niekoho že objednal tisíce koláčov a na druhý deň a potom to vyhodili je mi to strašne ľúto.

cacianka
20. feb 2023

Radšej ušetrí fľašu a magnetky, alebo fakt daj iba pár kúskov zákuskov, minimum.

animus
20. feb 2023

My sme nedávali výslužku. Na pamiatku dostali všetci magnetku s dátumom a poďakovaním. Na ďalší deň po svadbe sme sa aj tak ešte všetci stretli na spoločné raňajky, kde boli aj koláče čo zvýšili. Skoro všetci naši hostia ku nám cestovali z diaľky a zabezpečovali sme im ubytovanie. Neviem si ich predstaviť v auguste ísť cez celé Slovensko s koláčmi v aute.

renuska33
20. feb 2023

Ja by som vôbec nedávala koláče ako výslužku a už vôbec nie keď dávate aj víno ☺️ povedzme si úprimne tie koláče sa štandardne aj tak posúvajú ďalej alebo v konečnom dôsledku vyhodia ☺️

dupinka
20. feb 2023

Za mňa tu magnetky nie...Vyhodené peniaze. V lepšom prípade si ju dajú na chladničku, v horšom zostane niekde hodená v kúte. Výslužku porozmýšľajte, že nedať po susedoch a kade-tade.

veselo_neveselo
20. feb 2023

A ja sice budem za blbu, ale skor by som dala vysluzku tym, co neboli na veselici, ale prip boli na obrade. Takze susedom a kamosom nepozvanym na obed/veceru. Podla mna svadobni hostia sa natlacia kolacov na svatbe samotnej 🙂

ninka99865
20. feb 2023

Áno presne tak.. ja som alergická na všetky tie hovadiny, magnetky, mydla proste to sú úplne vyhodené peniaze.. vždy sme všetko vyhodili. Koláče sme sa snažili rozdať. Ja som tiež názoru, že na svadbe sa každý naje, dá si kolac tortu, načo ešte potom znova.

deginko
20. feb 2023

Nemusíš dávať výslužku vôbec a teda určite nie magnetky...ako nič v zlom ale tie magnetky vôbec nikoho nezaujímaju fakt zbytočne vyhodené peniaze.Vobec by ma neurazilo keby sa vysluzka vôbec nedostala a ak áno tak by som ju dala práve tým pozvaným,ktorí nemohli prísť,pretože tí čo budú predsa na svadbe tie zákusky aj alkohol budú mať predsa tam

autor
20. feb 2023

@petulda333 bohužiaľ už to mame objednané takze to zrušiť neviem. Víno zrušiť viem ale to mi príde take lepšie ako samotné zákusky 😂😂 lebo to sa nevyhodí proste si to odložia a otvoria kľudne o rok pri nejakej príležitosti.

betulinka1
20. feb 2023

Za mna su vyslusky zbytočnosť. Ja by som ziadne neriesila. Kazdy si da na svadbe na ktory druh koláčov ma chut. Cize ak by som dostala 8 koláčov, tak by som si povedala, ze naco si robili vydavky.

lenuska9999
20. feb 2023

Tak 8ks normálnych koláčov je ako 16ks tých mini zákuskov, ktoré sa pecu na svadbu. Čiže za mňa je to ôk. My napr tam, kde dávame robiť zakusky, sme dali upiecť aj takú obyvajnu tortu, ktorá nebude nejako veľmi ozdobená a je čisto iba na pokratie do tých krabiciek. Čiže dávaš ptoom menej zákuskov. Taka torta na cca 25 krabiciek vychádza cca 60 eur. Inak tiež nemám v pláne dávať vysluzky ľuďom, ktorý neboli na svadbe. Ale tak určite dám fararovi, DJ, skupine atď.. a máme susedov, ktorý nám po svadbe doniesli kolace zo svojej svadby, tal im prinesiem , ale určite nebudem chodiť po susedoch a dávať im koláče

cacianka
20. feb 2023

@veselo_neveselo aj to je možnosť, len či bude to ako dať, keď napr.po obrade hneď odídu. Potom stačí iba tým v okolí, kamoši a dobrí susedia (zvyknú dať tovar na pečenie a tak pomôcť)

jamimo
20. feb 2023

my doma sme zástancami toho, že výslužku žiadnu. Ani by som nedala, a ani nepotrebujem dostať. Koláčov a tort je na svadobnej hostine a veselici až, až... No a rozvážanie zákuskov deň pred obradom, keď sobášiaci pár nevie kde im hlava stojí, to už vôbec. Iné je, ak napr. blízka osoba (imobilná babka napr.) nemôže prísť, tej by som zaniesla osobne, ináč nie. Malomeštiacky folklór typu, kto dal, nedal, málo, veľa, doniesol, nedoniesol by ma fakt netrápili...

animus
20. feb 2023

Ja som asi z inej planéty ale teda mňa magnetka určite neurazí 🙂 tiež sme ich dávali na svadbe a na iných sme ich dostali. Všetky mám na chladničke a keď mi na ne padnú oči vždy si spomeniem na tých ľudí. Nedokážem si ani len predstaviť, že by som ju mala vyhodiť.