Výslužky na svadbu

20. feb 2023

Ahojte,

Chcela som sa opýtať či by Vás urazilo, keby idete na svadbu a dostanete vo vysluzke 8ks koláčov (žiadne malé normálne rozmery ako keď idete do kaviarne a dáte si tam koláč). Vzhľadom na to že tie ceny idu strašne hore nemôžeme si dovoliť dávať 20ks vysluzky. Tiež som sa Vás chcela opýtať či je podľa Vás vhodne dávať vysluzku len hosťom ktorý budú reálne na svadbe pripadne sme ich pozvali a nakoniec neprídu. Nevidím zmysel dávať vysluzky susedom atd. Čo si myslite ?

autor
20. feb 2023

@animus tiež som to takto vnímala. Že je to take na pamiatku.

juliet86
20. feb 2023

nikto normalny s aneirazi aj bez vysluzky. ides na to dobre radsej menej a kvalitne ako viac a ble.

autor
20. feb 2023

A čo sa týka koláčov priamo na svadbe.. je podľa Vás dosť 3ks na osobu? S tým že bude aj torta ktorá sa bude krájať. A tie koláče nie sú take ze rezy ale sú take krémové v štýle veterniky, tvarohové poháriky, tiramisu atd?

petulda333
20. feb 2023

@animus my sme boli kamaratom na svadbe,nie uplne blizki znami ale kamarati z dediny. Magnetku sme dostali tiez,ale odlozila som ju na pojd. Mne zas pride divne mat ich fotku na chladnicke. Keby boli so svadobnym motivom a trebars datum tak ok. No ich foto na jazere a bozkavaju sa tam. To je take cudne

marion09
20. feb 2023

Ak su peniaze na svadbu a blbosti okolo nej(licenie,nechty,uces,oblecenie)tak maju byt aj na poriadnu vysluzku,hanba nedat nic alebo pod 10ks kolacikov

jasminet
20. feb 2023

urcite staci, ja som isla do cukrarne s tym, ze 6ks na osobu, lebo to tak pisali vsade 🙂 pani ma vysmiala,ze prosim vas, kto to tam bude jest... a mala pravdu. sice vynikajuce, ale kazdy je prejedeny polievka, predjedlo, hlavne, torta, druha vecera, svedske stoly... furt nieco... brala som potom do prace okrem objednaneho speci pre nich aj este dalsie. ja na svadbe tiez kolace moc nejem, az druhy den ku kave radsej....

autor
20. feb 2023

@marion09 je rozdiel robiť svadbu na dedinách kde to pečú babky ako v hlavnom meste. A nechty lúčenie atd ani len z ďaleka nestojí to ako urobiť pre 100 hostí 20-30 koláčove vysluzky kde sa bavíme že jeden kus stojí 2€ a viac.

andrea_82
20. feb 2023

u mňa teda výslužka nie sú vyhodené peniaze. Na obrade sme koláče veľmi nejedli a potom doma boli super. Zjedli sme všetky, ani jeden nazmar. Určite by som skôr oželela magnetku a víno. Magnetka je podľa mňa totálna zbytočnosť, spomínať na svadbu niekoho iného až tak veľmi nepotrebujem.

h2
20. feb 2023

Neviem, na čo je komu magnetka s dátumom svadby jeho sesternice napríklad. A už vôbec neviem, načo je niekomu, kto sa dosýta najedol na svadbe, vyslúžka v podobe 30 koláčov, ako tu niekto spomínal.

michaela412
20. feb 2023

Moja sestra bude mať svadbu tento rok a urobí to tak, že výslušku koláčovú urobíme z koláčov, ktoré donesú deň vopred hostia aj nehostia. Koláče ktoré budú na druhý deň na svadbe si kupujú sestra s budúcim mužom podľa vlastného výberu

marion09
20. feb 2023

100hosti je na dedinu minimum,a ja nepisem o 20-30ks vysluzkach ale ze menej ako 10 je malo.citaj s porozumenim.Spocitaj si kolko utratis na seba za komplet cele outfity a potom pochopis😉

marion09
20. feb 2023

@andrea_82 presne tak

zuzuliennka1
20. feb 2023

nemusite davat nijake vysluzky, mne by to tiez vobec nevadilo.
dam si dost na svadbe, nepotrebujem ich este brat aj domov a stresovat, aby prezili cestu

irusa
20. feb 2023

Baby .... v dnešnej dobe cena svadby sa rovná takej dvojtýždňovej dovolenke niekde na seychely.... a keď si spomenie, že toľké peniaze utratí za pol dňa ??? Bilancia hostí : 1/3 čo sa zabavia 1/3 čo budú sfučaní a 1/3 neutrál
čiže ako spravíš aj tak všetkým to nebude vyhovovať

autor
20. feb 2023

@marion09 ja to mám veľmi dobre spočítané. Myslím si že je to hlavne o tom aby som sa aj ako nevesta cítila dobre lebo je to moja svadba. A skôr má bude trápiť ako budem vyzerať lebo je to môj veľký deň ako to že či dám o 4 ks kolegov menej alebo viac. A rozhodne nemienim skresávat svadobný účes na úkor koláčov😂

jasminet
20. feb 2023

@marion09 svadba je hlavne o neveste a zenichovi - o satach, liceni, ucesoch a byt s rodinou... ci radsej nevesta nenamalovana a v satoch zo sekaca, ale kolace pre celu dedinu musia byt? 😀

@michaela412 co date do vysluzky, ked nikto nic nedonesie? to sa snad uz ani nerobi, ci?

a_alexandra_a
20. feb 2023

Vykašli sa na magnetky, je to blbosť, žiadne že na pamiatku. Nikto nepotrebuje mať doma 20 magnetiek zo svadby každého člena rodiny, akože na pamiatku. Fotky sú na pamiatku, nie ďalšia haraburda do domu. S/ to úplne vyhodené peniaze, tebe sa to možno zdá teraz ako milá pozornosť, ale ver, že 90% hostí ju po čase vyhodí, lebo nebude mať pre nich žiadnu hodnotu.
A ak teda riešiš počet koláčov, tak ak by som mala dať len 8 ks, nedala by som nič. Netrapoš s krabičkami, kde budú tie koláče hľadať, prípadne dáš mini krabičku, len aby bolo. Ak chceš, daj fľašu vína, tým potešíš viacerých 😉

autor
20. feb 2023

*kolacov

deti95060810
20. feb 2023

ja som dostala od blízkej osoby výslužku, kde boli koláčiky napr. rolády poprekrajované na polovicu...
no veru pomyslela som si svoje... prvé ma napadlo že sme asi veľa zjedli na oslave a tú tortu som mala predsa len doniesť - asi by pomohla.
8 ks je žalostne málo, to ešte 1/4 torty k tomu...

svetlonos
20. feb 2023

Ahoj,
vzdy budes mat ludi ktorych to urazi, pohodakov a flegmosovv- tim je jedno ci dostanu ci nie.
Kedysi sa tiez stavali trojposchodove domiska - a kolko dnes na to maju? Spravne. Minimum.
Svadba je o vas a nech je kazdy vdacny, ze ten den moze travit s cami pokial ma moznost 🙂 Ten kto sa urazi - nemam slov. Kurna ved ked mam chut na komac, tak si upeciem alebo kupim! Nejdem na svadbu koli vysluzske.
A nahnevana budem na milion percent z ineho dovodu 😂. Tiez ideme v maji na svadbu, ja mam tehu cukrovku a nenormalnu chut ma sladke, no na zabitie 🤯🤣.
Ha by som bola aj za 3 ks vdacna a ked nebude nic, nenapadlo by ma nadvtym vobec sa pozastavovat.
Pokial budu blbe keci, aspom jednoduchsie vyselektujes zo svojho zivota ludi, ktorych nepotrebujes. Uzite si vas den 🙂

zuzuliennka1
20. feb 2023

@deti95060810 akoze polovica odkrojeneho kolieska rolady??☹️

jaskolka
20. feb 2023

@michaela412 lenže málokde sa už takto nosia koláče, vlastne ani som ešte nebola na takej svadbe (a to som ich po chodila dosť) že by hostia nosili koláče. Ešte tak tortu možno krstni donesú, a to je tak všetko.

saxana000
20. feb 2023

Toto sa nikde na svete nerobi ziadne flase kytice vysluzky magnetky...to len Slovac je taka ze sa potrebuje otrcat kto da viac.zoberte par kuskov do roboty zaneste na tanierik susedom a vybavene.a kto bude na svadbe nech sa naje kolacov tam.
Keby si platim svadbu sama a pri dnesnych cenach tak by som vysluzky urcite nedavala a nech ma ohovoria kludne..ale.rodicia si vydupali platit hostinu vino a zakusky.mama to vtedy prestrelila cca o 600 kusov ved aby nechybalo nahodou potom sme kolace rozdavali uz aj ludom na parkovisku aby doma nepohnili..
8 kuskov v malej skatulke je habadej...vobec sa tym netrap.

michaela412
20. feb 2023

@jasminet u nás sa to robí stále 😉 na mojej svadbe to bolo tiež tak, len ja som z tých koláčov použila aj priamo na svadbu, bolo to už dávnejšie koláčov bolo strašne veľa😀

monika185243
20. feb 2023

Myslím že ono je to skôr o zvyku. U nás sa dávajú krabičky so zákuskami a fľaša domácej pálenky. My sme dávali všetkým pozvaným(aj tým čo neboli na svadbe), kamarátom, známym, susedom...ale myslím že pokiaľ sú ľudia normálny tak nikoho to neurazí a pochopí že v dnešnej dobe keď je všetko drahé, tak výslužky nemusia byť samozrejmosť...ja som tiež dávala magnetky, ale dala som ich na stôl ku menovkám iba pre ženy, mužom sme dávali malú fľaštičku s etiketou kde bola pálenka a každý si to zobral domov...

jaskolka
20. feb 2023

My sme dávali vysluzky len tým najbližším, a v krabici bol kus torty a asi 8 koláčov. Žiadne magnetky ani víno sme nedávali.

autor
20. feb 2023

Ešte podotknem celu svadbu si financujeme so snúbencom sami. Preto to aj riešim.

marion09
20. feb 2023

@deti95060810 moja rec

michaela412
20. feb 2023

@jaskolka a ja zas som ešte nebola na takej svadbe, kde by sa koláče nenosili 😉 všade je to inak 🙏

jaskolka
20. feb 2023

@michaela412 akože fakt hostia prinesú krabicu s koláčmi? Potom aký význam má im ich dávať v podstate naspäť? Ci sa to nejako označí, aby tie isté, čo prinesú, si aj neodniesli vo svojej výslužke?

tahomi
20. feb 2023

Za mna magnetky a spol uplna zbytocnost, vzdy vacsina zostane zabudnuta na stoloch alebo skonci kde v sufliku/kosi.
Vysluzka 8ks je za mna absolutne v poriadku, aj keby ziadna nebola. Radsej menej a kvalitne, ako plna krabica lacnych kolacov, ktore sa aj tak vyhodia.