Zmena charakteru svadby kvôli tehotenstvu.

pani_holubova
19. mar 2020

Ahojte, premýšľam ako vyriešiť našu situáciu čo najlepšie, preto ocením vaše názory a rady 🙂
Už rok máme naplánovanú svadbu na 5.9.2020. Vždy som mala názor, že si chcem svadbu užiť, nevydávať sa tehotná a tak pekne všetko po poriadku a teraz keď sa to už pomaly blíži som zrazu tehotná 😁😁 som tak v 7tt, veľmi sa tešíme😊 ale teraz ten problém. V termíne svadby budem presne v 7 mesiaci tehotenstva. Doktor ma po najbližšej kontrole chce dať na rizikové tehotenstvo, aj z dôvodu aktuálnej situácie, ale aj kvôli mojej fyzicky namáhavej práci ( pracujem s detmi s ťažkým zdravotným postihnutím). Tak som začala premýšľať, že nik nevie dopredu ako bude prebiehať tehotenstvo, už v budem vo vysokom štádiu, ak bude naozaj rizikové tak asi nebude na mieste any sme mali svadbu so 100 ľuďmi a živou hudbou na ktorú by som rada tancovala. Pohráva sa s myšlienkou, že by sme sa normálne vzali v ten termín s najbližšou rodinou, dali si nejaký obed. A na jar by sme zorganizovali hostinu pre ostatných (neviem či všetkých) a spojili to s krstinami 🙂 Fotografa by sme si nechali normálne na 5.9., prepadla by nám záloha iba za hudbu 200€. Na hostinu by som asi poriesila už iba Dj.
Zatiaľ som to prebrala iba so snubencom a so svokrou.
Čo na to poviete?🤔

miiriaam
19. mar 2020

@pani_holubova podla mna super napad 🙂

veronice
19. mar 2020

Dobry napad ;) ja som sa tiez planovala vydavat "velkolepo", vsetko zajednane, pozvanky rozposlane a ajhla praskla mi platnicka... Nemocnica, infuzky, rehabilitacie.... No a mesiac pred svadbou ked som sa stale nevedela poriadne hybat sme skonstatovali ze to ozaj nema zmysel robit velkolepo... Teraz uz manzel navrhol svadbu presunut ze "ked mi bude lepsie" ale to som nechcela. Zhodnotili sme ze sa chceme vziat preto ze sa lubime a chceme byt spolu a sice to oboch mrzelo ze to takto dopadlo, ja som si to aj patricne odplakala, ale obaja sme si povedali ze hlavne je ze budeme spolu a svoji a tak sme zo 125 ludi urobili 23 v malej restike kde pracovala mamina a bol to ten najlepsi plan B aky mohol byt a dopadlo to najlepsie ako. To v tej situacii mohlo dopadnut. Vydavala som sa s dovolenim socialnej poistovne pocas PN, doobeda pripravy, fotenie, o 15.00 sobas, 17,30 vecera, 22.00 cepcenie a o 23.00 sme to rozpustili a isli vsetci domov. Ti co neboli pochopili preco sme to zrusili a ti co boli si velmi chvalili takze podstata ostala - sme svoji! Dokonca uz v trojici 🙂
Takze hlavu hore, a napriklad mne sa uplne paci ten napad spojit to s krstinami 🙂 neriskuj zivot drobceka pre nieco co mozes poriesit aj inak aj ked je to nieco co si si mozno planovala cely zivot. Su omnoho dolezitejsie veci, vsakze 🙂 drzte sa vsetci, dobre bude 🍀♥️💪🌸

evkao
19. mar 2020

@pani_holubova super riesenie 🙂

pani_holubova
autor
19. mar 2020

Ďakujem dievčatá 😊

juliet86
19. mar 2020

@pani_holubova vies co podla mna dobre riesenie a najma citit ze si ho vymyslela ty a ze si s nim stotoznena. co na to hovoris snubenec? ja som teraz v 7mom mesiaci a nechcelo by sa mi trsat ani na svojej svadbe ani na nikoho svadbe pritom za normalnych okolmosti trhame s manzelom parkety. a tiez v tehotenstve sa nieco moze zmenit z hdoiny na hodiny. prekvapka neprijemne v ramci vysetreni atd. plus bohvie aka bude situacia s coronou v septembrim zober sa s manzelom nech ste svoji a zurku potvrdenie nechaj na neskor

pani_holubova
autor
19. mar 2020

@juliet86 ja som nad tým vlaste nejako nepremýšľala, registrovala som, že si nevesty prekladaju svadbu kvôli virusu na jeseň. A dnes som bola navštíviť snubencovych starých rodičov (ešte nevedia ze som tehotná) a dedo vraví a čo ty vieš či bude vôbec svadba v septembri... Tak som sa nad tým začala zamýšľať, že aj to moje tehotenstvo môže byť problém v tom čase, nie len virus (dúfam že už vtedy nebude)... snubencovi som to hneď písala lebo je v práci, povedal že sa o tom doma porozprávame ale povedal že spravíme tak aby sme boli v poriadku a aby dobre bolo 😁 takže si uvedomuje vážnosť situácia, svokra tiež v pohode, ona nad tým vraj skôr uvažovala 😁
Akože ja fučím už teraz tak neviem ako by som tancovala 😁😁 tiež sme nezastavitelní na parkete 😁😁

iviacik
21. mar 2020

@pani_holubova viem, ze som mimo temu, ale starých rodičov teraz navštevovať nie je podla mna velmi rozumne... Nepodceňujte situaciu

pani_holubova
autor
21. mar 2020

@iviacik nemusíte mať obavy, starý rodičia bývajú o 2 domy ďalej, sú doma na dôchodku a chodíme im nakupovať my. Situáciu určite nepodcenujeme, naopak patríme medzi tých zodpovedných. Moj priateľ zachranuje životy, tak viem o čom hovorím.

krisbar
18. apr 2020

V septembri sa velke akcie podla sucasneho vyvoja este robit nebudu. Cize je jedno ako to poriesite, ak si termin zachovate budete mat aj tak svadbu o par blizkych ludoch.