Zvláštna oslava - ako by ste sa zachovali?

30. máj 2022

Mám na vás prosbu o názor. Bude sa konať oslava, ktorú usporiadavajú spoločne dve kamošky. Jedna je nám viac a jedna menej vzdialená rodina. Pozvanie sme dostali ale len od jednej - tej bližšej rodiny. Tá vzdialenejšia sa neozvala, nepozvala nás, nezmienila sa ani slovom, že sa niečo také ide diať. Nie sme síce v častom kontakte, ale sociálne siete fungujú a tam si zvykneme občas písať. Nepotrpím si na kolkovanej pozvánke, ale o tom, že je to spoločná oslava, sme sa dozvedeli náhodou, pretože tá vzdialenejšia mala sviatok pred pomerne dosť dlhým časom (takže nás to ani nenapadlo, že sa toto dá spojiť). A teraz ako sa zachovať? Ich kamaráti sú spoloční s rodinami sa poznáme tiež, na oslave by sme sa stretli aj keby ju usporiadavala len tá jedna. Ako sa zachovať? Priniesť dar aj pre tú druhú? Blahoželať jej? Alebo to odignorovať, keďže z jej strany neprišlo pozvanie ani informácia o tom, že to bude aj jej oslava. Proste nič.

zorkahorka
30. máj 2022

Mozno su dohodnuté,ze to oznami len jedna a az tak tu oslavu neprezivaju, ze to obe kazdemu oznamujú

zanetakovacsova
30. máj 2022

A čo ak sa neozvala preto lebo sa medzi sebou dohodli a nechceli Vás pozvať obe ale že vám dá vedieť len jedna????

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
haley7897
30. máj 2022

Nerozumiem. Ak usporiadavaju oslavu spolu, tak sú asi dohodnute koho všetkého chcú pozvať a nieje dôvod aby to robili obe. Normálne by som priniesla dary a blahoželala obom...

majulino
30. máj 2022

@zorkahorka
@zanetakovacsova pointa je inde. Nahodou sa dozvedli, ze je spolocna oslava. Nevedia co s darcekom pre druhu, ak oficialne stale vedia len o jednom oslávencovi

Autorka, ja by som uz v tomto pripade brala aj pre druhu darcek

lenvam
30. máj 2022

Ak ti to ta pozývajúca neoznámil ze je to oslava 2v1 tak tu druhu oslavujúcu by som odignorovala

lindous
30. máj 2022

Podľa mňa by bolo úplne zbytočné, aby vás pozývali obe samostatne, ale tá ktorá vás pozývala mohla spomenúť, že je to spoločné oslava - prepokladám však, že si proste povedali, že rovno oslávia oba sviatky a nejak to neprežívajú, ide proste o stretnutie, aspoň u nás v rodine to tak bežne robíme... ale ja osobne by som ale napriek tomu niečo priniesla a zagratulovala obom (aj keď my si dávame len symbolicky kvety/víno/čokoládu), lebo proste prečo nie, nepíšeš že by ste mali nejaké zlé vzťahy a určite sa poteší, že ste si aj na ňu spomenuli, aj keď to možno ani nebude čakať

katkaseiner
30. máj 2022

asi by som tiez uvazovala nad tym co urobit... ak som pozvana len jednou a o druhej viem len nahodou... je to neprijemne prist s prazdnou rukou... plus trosku smutne ze druha nepozvala, ved tam ak ci tak budete

hipuska
30. máj 2022

No,my tiež tak boli a celkom bol trapas, pretože o spojení oslav sme nevedeli....a nemali sme nič pre druhú oslávenkyňu. Tiež, si myslím, že volá iba jedna ale teda, toto je nedoriešené

0silvia0
30. máj 2022

spytaj sa tej, ktora vas pozvala. Ako to maju zorganizovane a ci naozaj je oslava spolocna, lebo ste sa to nahodou dozvedeli. Nerob z toho vedu, normalne komunikuj

pinkgirl
30. máj 2022

Vzala by som na oslavu naviac tašku so šampusom a odovzdala ju tej druhej oslávenkyni.

jaroe
30. máj 2022

@haley7897 no ale autorka píše, že sa o spoločnej oslave dozvedela náhodou. Tá, čo ju pozvala, jej to nespomenula, takže mi to nepripadá, akože sa dohodli na pozývaní....Keď si predstavím tu situáciu, tiež by som bola na vážkach, či má t tá druhá chce, čo s darom a pod.....

eeffka
30. máj 2022

Uz o tom viete, takze 1vino a bonboniera vas nezruinuju

macikovaiveta
30. máj 2022

Zavolať opýtať sa

lucky_k
30. máj 2022

Trosku to nedomysleli, mohla pozvať iba jedna ale s tým, že oslávenkyne sú dve lebo dozvediet sa to na oslave by bolo nepríjemné a trápne pre obe strany...

autor
30. máj 2022

@jaroe
@majulino Ďakujem za pochopenie, tiež si myslím, že ak mám oslavu, hoci aj spoločne s niekým, aspoň napísať správu sa patrí. Aj na svadbu pozývajú mladomanželia spolu svojich hostí, keď už. A tu vlastne ani neviem, či som to správne pochopila a naozaj sú to dve oslavy, alebo je to len šum.

@macikovaiveta príde mi divné volať niekomu, kto bude na oslave, že počuj, síce si mala narodky pred viac ako pol rokom, aj sme ti vtedy blahoželali, ale vraj to teraz ideš oslavovať, tak ti máme priniesť dar? Nie je to zvláštne, aby som si ja zisťovala, kto všetko oslavuje?
@katkaseiner mne to dosť vadí, bola v rodine situácia, že sme robili pred pár rokmi oslavu my a bolo to dosť narýchlo (okolnosti sú nepodstatné, ale každý pochopil, že sa to zomlelo odrazu a rýchlo). Táto kamoška však neprišla, pretože na poslednú chvíľu sa vraj nepatrí pozývať. Pozvanie pritom vtedy prišlo asi 2 týždne pred samotnou oslavou. A odrazu to už neplatí? Mám z toho zmiešané pocity.

tykat
30. máj 2022

" Nepotrpím si na kolkovanej pozvánke" ...fakt?

brrrrrciatko
30. máj 2022

Pokial mala sviatok pred pol rokom a aj ste jej blahozelali, tak pre mna by to bolo uzavrete. Nic by som uz nepriniesla.

1mina
30. máj 2022

Zalezi ci ste jej uz vtedy gratulovali... Ak ano neriesila by som, ak nie kupila som nieco... Neviem u nas je toto bezne a nepozastavujem sa nad tim, aj teraz nedavno nas pozvala svokra na oslavu, vedela som ze toho bude aj viac ked robia gulas party ako zvyknu tak som jej zavolala kto vsetko zrovna oslavuje boli traja tak kazdemu kupime drobnost...ale hovorim bezne to tak robia a spajaju vzdy sa len spytam svokry kto vsetko zrovna slavi nech na niekoho nezabudnem 😃

didi2102
30. máj 2022

My sme.oslavovali 2r dcéry a 85babky, babka mala sestry a svojich ľudí,len mala časť by bola na samostatnej oslave dcéry,ja som to urobila preto že som tak zaplatila časť babkinej oslavy a rovno som vyriešila 9ludi v rámci dcéry, napr sestry babky nevedeli že má.aj dcéra oslavu, mama sa pýtala či nebude hlúpe že nič nedonesu ,ja samozrejme že nie , ja koho nepozyvam,neoznámim že aha spoločná oslava tak od neho nečakám nič,nebolo to trápne a ani by som od nich nič nevzala,kúp Max 1sampanske a dovidopo , povieš že ste nevedeli iba na poslednú chvíľu zapoculi a neboli si isti

zuzpar
30. máj 2022

Zalezi ake su vztahy v rodine, ako to mate zauzivane, u kazdeho je to proste inak. U nas je to tak, ze ked je spolocna oslava tak len jeden vola a oznami, ale oznami aj kto vsetko oslavuje.

autor
30. máj 2022

@tykat vieš ako som to myslela. Stačí napísať na fb alebo sms, že počuj, budem tam oslavovať aj ja, budem rada, keď vás tam uvidím. Proste čokoľvek, ale nie nechať to len tak. To mi príde trochu detinské, keďže nikdy sa žiadna oslava takto nespájala.
@1mina
@zuzpar veď to, že takto to nie je zaužívané, nikdy sa oslavy nespájali. Možno preto, že nikto nemá takto pokope sviatok. A napríklad ja neviem, ako to majú podelené s platením za hostí, aby tam nedajbože neprišlo k hádke, že sme priniesli dar aj tej druhej, tak má platiť aj za nás, hoci pôvodne sme mali byť hostia len tej prvej. Fakt netuším čo a ako. Hlavne teda keď podľa nej je na oslavu potrebné pozývať vopred v predstihu (cca mesiac) a oslava je onedlho a ona nepozvala. No a tiež, keď robím oslavu, tak pozvem menovite každého, koho tam chcem mať, nepoviem jednému a ten nech odkáže ostatným. To je také neúctivé.

dankanka
2. jún 2022

Tak sa tvar ze o nicom nevies. Dones darcek len jednej, tej ktora vas pozvala a potom zahraj prekvapenu a je.

mila23
10. jan 2023

ta ktora vas nepozvala ta vravi,ze treba pozyvat dopredu? suhlasim s
@dankanka kedze neviete naisto ci je to spojena oslava - robila by som sa ze o tom neviem a doniesla darcek iba pre tu, ktora ma pozvala....