Antonio, Roberto, alebo Giuseppe

katkanova
4. okt 2013

Ahojte baby, viem ze sto ludi sto chuti, ale kedze uz dlhsiu dobu nezijem na slovensku zaujimalo by ma ktore z tychto mien znie vacsine najprijatelnejsie, resp sa najviac paci - stale je moznost ze by sme sa jedneho dna vratili a chcela by som vediet ako tieto potencialne mena pre nasho chlapceka vnima "slovenske ucho" 🙂 dakujem

nivi
4. okt 2013

vsetky su pekne. najviac sa mi ale paci z tychto Antonio

linda20111
4. okt 2013

@katkanova Antonio je super, pretoze to aj slovaci vedia precitat a napisat 🙂 Mozete ho volat Antony, alebo Tony ako Tony Soprano 🙂 Roberto sa mi strasne nepaci..

katkanova
autor
4. okt 2013

@nivi
@linda20111
aj ja sa najviac priklanam k antoniovi len si neviem vymysliet ako by som ho oslovovala kym bude malinky - tony je take dospelacke - presne na dakeho sopranovca :D a nerada by som aby to skoncilo tak ze ho budem volat tonko alebo co :D:D

victory1
4. okt 2013

@katkanova Poznam Antonyho..volali ho Antik...neviem, ci by sa ti to pacilo...
Ale tu na SK, ak by ste sa vratili a ak by k tomu nebolo zahranicne priezvisko, vsetci by mali pocit, ze maju do cinenia s ciganom... 😒

marisk
4. okt 2013

@katkanova Ahoj, vsetky tri su pekne 🙂 Tazko sa mi rozhoduje medzi Antoniom a Robertom, ak by ste sa pripadne vratili bol by z neho Tonko alebo Robko, krasne su obe. Giuseppe je trochu narocnejsie aj na vyslovnost, aj najst slovensky ekvivalent. Ale zase uz sa to aj na Slovensku zmedzinarodnuje. My zijeme v zahranici a isli sme na to tak, ze sme vybrali slovenskemeno (Anna), ktore budu vediet vyslovit hadam aj v Cine 🙂

katkanova
autor
4. okt 2013

@victory1 haha antik 😀 mozno by som si zvykla 😵 a ktovie na ake prezyvky by sme este prisli my 😀 aj priezvisko ma talianske tak by sa asi musel rovno predstavovat aj s nim, lebo vzhlad bude mat celkom zarucene dost pocerny 😀 😀

katkanova
autor
4. okt 2013

@marisk anna je krasne meno, ja mam uz druheho chlapca, ale anicka bola moja prva volba oba krat ... no mozno do tretice 🙂

linda20111
4. okt 2013

@katkanova ked sa narodi, uvidis ze vtedy ta napadne aj 1O podob mena ako ho mozete volat.. 🙂)))

daniela1978
4. okt 2013

veľa záleží na priezvisku, či sa to k tomu hodí.......lebo napr. Giussepe Novák, to by bolo trošku mimo, či? 🙂)))

anjelicek26
4. okt 2013

@katkanova - Antonio rozhodne, jedine prijatelne v nasich sirkach... Tony, Tonko, Anton... ved vies, co s tym robi pribuzenstvo. Roberto by bol robertko raz dva a Giuseppe ti budu skracovat v tisic variantach dzusu... bohuzial...

katkanova
autor
4. okt 2013

@daniela1978 priezvisko je talianske a velmi flexibilne takze sa hodia vsetky 🙂

katkanova
autor
4. okt 2013

@anjelicek26 presne ten robertko napadol aj mna ale som myslela ze mozno som sama sisi 😀 a este - giuseppe taliani skracuju peppino co sa sice na slovensku nevie, ale co ak predsa ... 😀 😀

selema
4. okt 2013

mne sa nepáči ani jedno 😵 ale keby som si musela vybrať tak Antonio

victory1
4. okt 2013

@katkanova My mame nemecke priezvisko, tak k tomu by sa vselico hodilo, manzel chcel Veronu, ja som sa rozhodla pre Sonu. Malinka Sonka, Sonicka.../ked mala 3 roky sama sebe hovorila Solnicka 😀 /...inak manzel bol v soku, meno dcerky zistil par dni po porode, zapijal Veronu, lebo si myslel, ze z lasky k nemu to bude Verona a o Soni sme ani nikdy nehovorili... 😀 ...ale zvykol si..ja som si porodila, tak som si aj pomenovala.... 😉

katkanova
autor
4. okt 2013

@victory1 kiezby som vedela byt taka nekompromisna 😀 mne sa pacia celkom ine mena ako drahemu tak hladame kompromis, snazim sa pre pokoj v rodine na to pozerat tak ze keby on mohol dat bez mojho suhlasu meno ako marta alebo lorenzo co sa mu pacia - ranila by ma mrtvica 😀 😀 😀

sharlotta
4. okt 2013

@katkanova Mne osobne asi ten Roberto. Kym by bol maly, u mna by bol Bobo...A co tak Luca?

limoncino
4. okt 2013

@katkanova z tých čo si napísala Antonio. Ale je veľa krásnych talianskych chlapčenských mien, Marco, Luca, Nino.... Gianni, Michelle 🙂

astonka
4. okt 2013

@katkanova mne naj Antonio 😵

sharlotta
4. okt 2013

Aj Marco znie tak "slovenskejsie".

avanti
4. okt 2013

Mne sa tiez z nich najviac paci Antonio, este aj ked to clovek vyslovi krasne po taliansky (som taliancinarka), tak to ma cveng. Giuseppeho asi zvyknu volat v Taliansku Beppe, nie? Ale toho by ti na Slovensku skomolili. A Roberto ma tiez svoje caro, ale Antonio je podla mna krajsie 😉 .

katkanova
autor
4. okt 2013

@sharlotta Luca som velmi chcela pre prveho ale priatel nie, teraz by mi to prislo ako recyklovanie 😀
@limoncino ja uz som tie ich mena vsetky precitala spredu dozadu stokrat - bud sa nepacia mne alebo priatelovi, alebo ich anglicania blbo citaju - uz mame prveho michele - ja to meno milujem ale nik ho tu necita inak ako misel 😀 takze ho radsej predstavujeme ako "mickey"

katkanova
autor
4. okt 2013

@avanti beppe alebo peppe sa mi paci len mam tiez obavy ze na svk by bol z neho dzuzi alebo dzusi - min u nasich urcite 😀 aj nas michele casto kocieva ako miklos alebo misko 😀

sakura77
4. okt 2013

kamoska ma frajera,ktory sa vola "Andrea"..tak myslim ze aj to nie zle..klasika Andrej u nas....ale tak z tychto troch asi Antonio..aj ked stale je to len Tono u nas 🙂

katkanova
autor
4. okt 2013

@sakura77 no andrea som zamietla uplne nekompromisne kedze u nas je to zenske meno 🙂 samej by mi to neslo do ust volat tak chlapca a aj s muzmi co poznam co sa volaju takto mi to stale pride veeelmi zvlastne 🙂

svano
4. okt 2013

Mne sa páči António-doma Tony. Ale Luka je tiež pekné.Jedného som poznala a bol to veru krásny chlap s krásnym menom 🙂🙂

tova
4. okt 2013

Vsetky 3 mena by boli povazovane za muzske v zahranici a su aj bezne. Ale Giuseppe by bola troche tazsie pisat alebo diktovat po telefone jeho meno. Som za Antonio , vola sa tak muzov bratranec a nevolaju ho skratkou ale aj ako dospeleho Antonio. Na sk sa vola skratkou Tono.

limoncino
4. okt 2013

@katkanova no to, keď sme prechádzali cez pasovú kontrolu v Londýne, tak som mala malú ešte zapísanú v pase a teta na pasovom sa ma pýta, kto je toto a pichla prstom do mena v pase, ukazujem na malú a ona sa otočila na malú a pýta sa jej, Are you Čejra?? Chiara chudera vyplašená, čo to od nej tá čudná teta v šatke chce, tak jej hovorím, No Čejra, Kiara 😀 😀

katkasofi
4. okt 2013

@katkanova no pokial to berieš tak že sa možno vrátiš na SK 😒 , tak by som volila meno roberto... My mame Simone-ho... A ľudia kukaju jak puk že čo je to za meno 😠 . Nehovoriac o tom aký problém sme mali zapísať ho do rodného listu... 😉

m_ij_ka
4. okt 2013

ja sa najviac prikláňam k Antoniovi 🙂

limoncino
4. okt 2013

@katkasofi mne Simone hneď nabehne ako talianske meno, ja sa nepozastavujem 🙂 a je to pekné 😉