Darček pre mamku na narodeniny

erikaemkina
11. okt 2016

Ahojte Moja maminka bude mat čoskoro narodeniny , kedže na darček nemám lebo byvame spolu , jasne že "kasu"má skvoor ona .. ako ok .. čo by ste vytvorili vy s malou na tie narodeniny
poradte , linkujte
Dakujem

moni244
11. okt 2016

To nemas ani par eur na bonbonieru? A to mas dieta? Zaujimave. No v takom pripade nazbierat popadane listy, natriet farbou a odtlacit a urobit obrazok, alebo domacu pohladnicu

sissy27
11. okt 2016

@erikaemkina upiecť tortu? vyrobiť blahoželanie?
ale teda zaráža ma, že ty nemáš žiadne peniaze, lebo kasu drží mama? 😕 koľko máš rokov?

natalym
11. okt 2016

Obrázok, božtek, kvietok jeden.
Bonboniéru nechcem.

erikaemkina
autor
11. okt 2016

@moni244 Chcela by som niečo iné ako tá bonboniera - teda dezert .. to je už otrepane , preto sa pytam na nápady .. a čokolády v skrinke , sladkého je teda požehnane , nie že by na ten dezert nebolo , jasné že je ..aj bude

erikaemkina
autor
11. okt 2016

@sissy27 no proste byvam s mamou , tak ako načo by sme mali mat na dve polovičky , ako ja niesom k ničomu pritísnuta , nič mi nechyba ..

sissy27
11. okt 2016

@erikaemkina inak takto - ak tvoja mama "drží kasu", tak ani nič extra očakávať nemôže...
a na tvojom mieste nerozmýšľam nad darčekom pre mamu, ale nad tým, ako sa čo najskôr osamostatniť a držať si kasu sama...
aha no, keď ti to vyhovuje, tak potom nie je o čom... pozbieraj to jesenné lístie ako písala @moni244 a vyrob pohľadnicu...
to, že bývaš s mamou, je jedna vec... ale to, že nemáš prístup k vlastným peniazom, je niečo iné...

erikaemkina
autor
11. okt 2016

@sissy27 a je to lahke sa osamostatnit , tak si myslíš ? Sme len tri doma , okná sme menili , budeme malovat ..a to niečo stojí
Teraz musela vrátit uradu vyše 400€
no už som odbočila od téémy viem
Za chyby prepáč ..
Mne tu nič nechyba ked o to ide , ja som chcela radu , á nápad

sissy27
11. okt 2016

@erikaemkina nehovorím, že je to ľahké, ale ani nie nemožné... jasné, ak sedíš doma a tvoj jediný "príjem" je rodičák, tak vtedy sa nedá... ale každopádne áno, je to mimo tému a hlavne ak vám to všetkým vyhovuje, tak mňa do toho nič...
ale to, že bývate spolu, ešte neznamená, že mama ti nemá umožniť prístup k tvojim peniazom, to je fakt divné...
no a rady, nápady - už boli... upiecť koláč, tortu, vyrobiť blahoželanie napr. z toho jesenného lístia alebo otlačkov rúk, vyšiť obrázok, uštrikovať šál...

natalym
11. okt 2016

@sissy27 No pozri sa, ak decko nevie s peniazmi tak súhlasím s tým, že treba obmedziť prístup k nim. Resp. kontrolovať toky a pod.
Ale myslím, že toto sa tu nerieši.
Mňa skôr udivuje koľko málo fantázie................ Ale tak nie každý má dáno.

vorkola
11. okt 2016

Alebo nejaku kozmetiku

tajomna21
11. okt 2016

@erikaemkina nechyba ti nic, ale aspon "vreckove" by sa ti zislo ... si predsa dospela zena a nejake drobne treba mat
ale k otazke ... mozete ist nazbierat gastany, zalude, sipky urobit napr. vencek na dvere, urobit sipkovu kyticku, nahrdelnik

m_
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erikaemkina
autor
11. okt 2016

Dačo už bude
Dakujem Vám

ingridd
11. okt 2016

nakresli jej 3D obrázok, srdce, ruku, a pod

https://www.youtube.com/watch?v=naMb5b4_QaYhttps://www.youtube.com/watch?v=X2zRc2vrvII

zarámuj do rámu z pepca za 2€

alexandraalexandrova
11. okt 2016

@erikaemkina zalezi kolko penazi mas k dispozicii. Ziadne, ci? aspon 5-10 eur by sa dalo? A k comu mas ty vztah, si kreativna, ze dokazes napriklad vyrobit nejaky sperk? Ja napriklad robim casto z modelovacej hmoty, ta stoji okolo2,50 kupis aj v bille a malujem to potom bud akrylom ( sada najmenej asi 5 eur) alebo temperkami, vodovkami ale tie potom treba prelakovat, ked ine nemate hoci aj lakom na vlasy. A z tej hmoty sa da vselico, nielen sperky, ale naprikald srdiecko na zavesenie na stenu, nejaka ina ozdoba. Alebo sa da urobit zo sadry svietnik, iba to vlejes do formy napriklad jogurtoveho kelimku, das este jednu mensiu dovnutra a nechas stvrdnut, tiez sa da malovat, lakovat. Mozes jej ustrikovat sal, mozete s malou vystrihnut a usit chnapku do kuchyne, alebo chodte kupite nejaky hrubsi zosit, nalepte don vase fotky, prikreslite nieco, napiste nejake mile odkazy. Tiez sa da napriklad do zavaraninovej flase dat 365 malych milych odkazov na kazdy don, co si mama moze kazdy den jednu vytiahnut a precitat si pre dobru naladu...ale zalezi ozaj od toho k comu ty mas vztah a ci mas aspon nejake minimum tych financii na material. A samozrejme aj pohladnicka sa da vyrobit, roznymi sposobmi...

erikaemkina
autor
11. okt 2016

@tajomna21 Ja čo chcem , to mám .. nepíšem že mi niečo chyba , alebo že som v niečom nespokojná

alexandraalexandrova
11. okt 2016

@erikaemkina ak mi napises do ip co mas k dispozicii, pripadne kolko penazi vies na to dat, mozem ti poslat aj konkretne napady, linky, ak nejake najdem. Ja rada takto tvorim za minimalne naklady a mam aj dost prehlad co sa da, tak sa kludne ozvi, rada poradim...

erikaemkina
autor
11. okt 2016

@alexandraalexandrova Dakujem niečo vymislím 😉

lalia87
11. okt 2016

@erikaemkina upec babovku,suroviny na babovku sa doma vzdy najdu..strc tam jednu sviecku a zablahozelajte jej s nou...alebo v pepco obchode predavaju drevene srdiecka za 2€, kup jej ho a napiste jej tam s malou nieco mile a bude to mat ako pamiatku..

erikaemkina
autor
11. okt 2016

@lalia87 Dakujem 🙂

zdenusa4
11. okt 2016

@erikaemkina bud jej nieco upec ako tu uz aj ine baby pisali alebo spolocne jej nakreslite nejaky obrazok alebo daj vyvolat nejaku vasu spolocnu fotku, to nie je az tak drahe, stoji jedna fotka zopar centov..to si myslim ze by ju mohlo potesit

erikaemkina
autor
11. okt 2016

@zdenusa4 ale ved tu nejde o peniaze , áno tie nápady som chcela , ta ste mi ich napísali .. Dík

zdenusa4
11. okt 2016

@erikaemkina som si aj myslela ze moc vam nejde o peniaze ale tak myslim ze taketo darceky vzdy potesia. A to hovorim aj z vlastnych skusenosti. Nie je zaco.-)

jumama
11. okt 2016

Co tvoja mamina najradsej robi, ma nejaky konicek? --> potesi ju nieco s tym suvisiace. Co najviac potrebuje?---> potesi ju nejaky prakticky darcek, to co jej chyba, ale trafis tym kliniec po hlavicke. A vies co nic nestoji? Ked pre druheho nieco spravis ---> trebars vymysli nejaky vylet, kam pojdete spolu. Naplanuj, zisti vlaky, zisti vstupne, otvaracie hodiny a pod.

mihula
11. okt 2016

nechce sa mi ani verit.My ako deti,sme vzdy doma mali v pokladnicke peniaze a presne,ked mali rodicia sviatok,tak sme si brali odtial,vianocne darceky sme so sestrou tiež riesili takto.No keby takuto otazku položilo dieta je to ok,ale ty dospela dcera?Ani si neviem predstavit,že by som takto videlila dospele deti

erikaemkina
autor
11. okt 2016

@mihula á ja nechápem načo si komentovala teraz , áno som dospela á čo ak má ona
á čo sa ti nechce verit , že byvame v spoločnej domácnosti , to nieje delenie
Ako deti , hej hej .. ja som nikdy šetrit do pokladničky nevedela á ?
Ja sa nestažujem,neprosím nelutujem ..

mihula
11. okt 2016

@erikaemkina a kedy som mala komentovat pred týzdnom?dala si tento prispevok dnes ci?
No a teraz je mi to jasne,ako dieta ta nenaucili si setrit nejake drobaky,tak sa necudujem,že žijes tak ako žijes a budes tak kým tuto zodpovednost nepreberie za mamu niekto iný

erikaemkina
autor
11. okt 2016

@mihula vieš čo , každá to pochopila tak ako chcela , svoj názor napísala
a nežijem tak ako si ty myslíš , nežijem zlé a ani nebudem nemysli

ivett1
12. okt 2016

@erikaemkina ahoj, skús sa inšpirovať aj v tejto skupinke ...stačí sa pridať
😉
https://www.modrykonik.sk/group/1826/

emilia25
12. okt 2016

No aj ja byvam so svokrou v nasom dome a v pondelok mala narodeniny tak sme jej dali urobit v nasom obchodiku darcekovy kos krasne to urobili veru a svokruska upiekla tortu a pochutnavame si ju pri kave a mala krasne 73 narodeninky.juj ako ju mam moc rada.