Meno Damien pre dievčatko

amelie123
12. mar 2013

Zdravím, dievčatá. Hľadáme meno pre dievčatko. Nevieme ešte čo čakáme, ale chceme byť pripravení🙂 Páči sa mi meno Damien, ako dievčenská verzia, kdesi som čítala, že vo francúzsku sa používa. Skúšala som hľadať na iných stránkach a aj tu, ale väčšinou som našla v diskusiách len Damiána a Damiena ako chlapčenské mená. Počuli ste niektorá aj o tejto dievčenskej podobe?

awalancha3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
amelie123
autor
12. mar 2013

@awalancha3 neviem, čo je na ňom krkolomné, myslím, že sú aj krkolomnejšie. a čo s tým má vek a odkiaľ som?

awalancha3
12. mar 2013

@amelie123 ...no, to ze sa ti nezda krkolomne, a ze si vobec nepochopila o com pisem, je len potvrdenim toho co si myslim... .proste inak to ani nemohlo byt.....

nikolet_89
12. mar 2013

@amelie123 ahoj mne osobne sa toto meno nepaci evokuje vo mne chalana...a ani som nepocula, ze by sa takto niake dievca volalo, ale ak sa paci vam obom tak je to potom idealne meno pre vase mozno dievcatko 🙂

sissy27
12. mar 2013

@amelie123 hmmm a musí to byť za každú cenu nejaká exotika ? aby sa ťa pri každej príležitosti každý dvakrát pýtal, či dobre rozumel (a neskôr to prejde na dcéru) ? máte aj zahraničné priezvisko, prípadne plánujete odchod do zahraničia? mňa ako prvé pri tomto mene napadol Damien z hororu Omen 😝

sandri
12. mar 2013

ja to poznam len ako chlapcenske meno... asi je to vec vkusu, ale osobne sa mi to nepaci, aby sa tak volalo dievcatko. Ale zase, ja som aj proti zenskym verziam vyslovene muzskych mien - typu Dusana. Jedine pocitaj s tym, ze jej okolie moze do buducnosti v prvom momente ocakavat chlapca a nie dievca - ked niekto povie, pockaj, zavolam Damien (alebo Damiena) a spytam sa... kazdy bude cakat muza... to je moj nazor.

amelie123
autor
12. mar 2013

@sissy27 určite nemusí🙂veď netvrdím, že ho ideme dávať. stále sme vo fáze rozhodovania a zvažujeme rôzne mená. Ibaže nemáme práve slovenské priezvisko a tak hľadáme aj iné, ktoré by pasovali. Je to len prvý výber, ešte máme čas🙂 Pre chlapčeka sme rozhodnutí pre meno Andrej, takže nie je to o exotike za každú cenu🙂 @nikolet_89 ideálne sme ešte nenašli. ešte to potrvá🙂 len ma zaujalo, že to bolo niekde spomenuté ako dievčenské.

ela2710
12. mar 2013

@amelie123 este som nepocula o tejto dievcenskej verzii tohto mena - urcite je zaujimave, ale co maminka, to iny vkus, a rozhodnutie je len na vas 🙂
@awalancha3 milujem ked nejaka maminka skatulkuje maminky podla bydliska, alebo veku, je to naozaj velmi subjektivny pohlad, neviem, ale myslim, ze tato maminka je uz dost ,,stara" nato aby si ju poucovala. Neviem ci by sa tebe pacilo, keby ta ludia brali len za nejaku Blaváčku, ale v pohode - len nechápem načo zbytočne chcete vyvolávať konfliktné situácie, toto forum je o mamach, radach, pomoci a cim dalej je tu len kopa hadok, vyryvania, atd. ja si zas myslim o takomto spravani svoje 😖 ak sa mi nieco nepaci a nesuhlasim s tym, vyjadrim svoj nazor normalne, alebo sa len zasmejem, pomyslim si svoje a nereagujem 😉

amelie123
autor
12. mar 2013

@ela2710 ja som len v podstate otvorila jeden väčší zoznam na googli a vypisovala mená ktoré ma nejako zaujali. a toto zaujímavé je. nepremýšľala som nad tým, ako by vyzeralo v praxi. mám tých mien viac, určite napokon vyberieme to správne za ktoré sa nebudeme hanbiť my a ani naše dieťa ako dospelák🙂

materina_duska
12. mar 2013

Odomňa k tejto téme len toľko: Hana je Hana 🙂

vadimka
12. mar 2013

@awalancha3

mna zas udivila na tvoj vek takato pubertacka narazka, hm.......

trish31
12. mar 2013

@awalancha3 troska som nepochopila Tvoj komentar,nehnevaj sa,ale nemusi mat kazdy vkus ako ty....

trish31
12. mar 2013

@amelie123 ahoj,no mne to pride skor ako meno pre chlapca.Skuste nieco ine,ked uz mate zahranicne priezvisko.My mame uz vybratu MARION.Velmi sa mi to meno paci.Ale mne sa pacia aj Mirabell,Isabella,Yasmin,Salome

trish31
12. mar 2013

@awalancha3 ja som vybrala meno Marion,a mam 24 rokov.Otrasne,ze?My sa tu tiez nenavazame na mena Tvojich deti...

amelie123
autor
12. mar 2013

@trish31 z tých čo som zatiaľ videla ma zaujali aj tieto: Daniela, Amélia, Ella, Adelína, Evelína,Liana. Našla som aj iné krásne, ale sú už veľmi zahraničné: Liriene - tiež je vraj francúzske, len tu by sa asi ťažko používalo. A ani nám nepasuje🙂 Krásne sú tiež rumunské Lariana a Oriana. Ale budeme hľadať ďalej🙂

trish31
12. mar 2013

@amelie123 a ake mate priezvisko?Skus to vzdy aj k priezvisku prirovnat.Daniela,Amelia,Ella su moc pekne mena

hradnapani
12. mar 2013

@amelie123 v nejakom kalendari s tymi "starosvetskymi" menami som urcite natrafila na Damiánu. Mozno by sa dalo pouzit to meno aj bez dlzna "Damiana". Damien je v zahranici urcite pouzivane pre obe pohlavia, tu na slovensku budu urcite vsetci cakat chlapca. Kazdopadne, netradicne a velmi malo, (ci vobec ) pouzivane meno.

domak2
12. mar 2013

@amelie123 nikoho nepocuvaj a daj meno ake sa ti paci. Damien je uplne v pohode 😉

amelie123
autor
12. mar 2013

@trish31 priezvisko je Ducsová... typicky maďarské🙂

trish31
12. mar 2013

@amelie123 jednoznacne Daniela 😉

amelie123
autor
12. mar 2013

@trish31 aj manželovi sa najviac zatiaľ Daniela páči🙂

trish31
12. mar 2013

@amelie123 hej ked si to spojis s priezviskom a povies nahlas,je to najkrajsie🙂

awalancha3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
amelie123
autor
12. mar 2013

@awalancha3 aj negatívny názor sa dá vyjadriť ľudsky. nie som zo zastrčenej dedinky a nechystám sa vybrať krkolomné a vzletné meno. položila som jednoduchú otázku, buď taká dobrá a neurážaj ma.

sissika
12. mar 2013

@amelie123 co tak Dalma?

amelie123
autor
12. mar 2013

@sissika to nie. manžel nechce dať meno, ktoré podľa neho znie tvrdo. Tak mi neprešla aj dávnejšie Gréta, to meno sa mi dávno páčilo, ale jemu nie, lebo znie tvrdo.

billam
12. mar 2013

@awalancha3 to ano, moze sa vyjadrovať ako chce...no potom sa necuduj ako na teba reagujú.

vlnka81
12. mar 2013

@amelie123 nevsimaj si take katastrofy ako su awal-ANCHA z okres bratislavy (ktovie aka zastrcena dedina), kt ani nevedia ze KE je mesto a nie dedina 😀 😀 som sa inac dobre pobavila na jej komentoch.
nechapem tiez co je na mene Damian exoticke. Je to dost bezne meno, dokonca velmi bezne uz v 90tych rokoch u nas na Slovensku. pre dievca som to tiez este nepocula ale preco nie ak sa ti to paci. Mozno vo verzii Damiana.

vlnka81
12. mar 2013

@awalancha3
inac henrich je mozno kralovske meno , ale zial mali sme na zakladnej skole Hena, kt kradol a sikanoval slabsie deti takze meno Henrich vo mne evokuje dost skarede veci. Opakom je Damian. Poznam viacerych Damianov ( z inych velkomiest a nie z okresu bratislava kde to meno este asi nedoslo ) a vsetci su to nesmierne sympaticki muzi.

ela2710
12. mar 2013

@amelie123 Mne sa páči z tvojho výberu aj Amélia -resp. skrátene Mia 🙂