Meno dcéry nie je v kalendári. Máme oslavovať meniny?

kukujka
9. jan 2012

Oslavovat meniny ked niej meno v kalendari,alebo nie???Moja dcerka nema slovenske meno a nieje ani v nasom kalendari.Vola sa Lia.V roznych krajinach toto meno oslavuje meniny v rozne dni.U nas by bolo asi najblizsie k jej menu meno Liana a meniny slavit v tento den.Ale aby som neodbocovala od temy a bola konkretna.Aky mate nazor ked deti meniny nemaju?U nas sa na to nejako moc nezaklada vacsi sviatok su pre nas narodeniny.Vtedy sa robia aj vacsie oslavy ved sa predsa pripomina den ked sme prisli na svet.Takze najprv som bola nazoru meniny mojej dcerky neriesit zatial ked je male babo tak to ani nevnima no ako to bude neskor ked vyrastie?mamicky ktorych deticky nemaju meno zapisane v nasom kalendari ako to riesite???

fadama
11. sep 2017

moj syn tiez nemá meno v slov.kalendári preto som ho nahladala v inom a uz oslavujeme aj meniny aj ked nie tak ako narodeniny.

reklamka
12. sep 2017

@sense - ide o to, ze to ja som ta bezmeninova, ja mam take meno, nie moje deti. z vlastnej skusenosti som im radsej dala mena, ktore su v kalendari. 🙂 pisala som z vlastnej skusenosti, ze som to ako dieta brala ako krivdu a este stale ma to trosku mrzi, lebo dnes mam akoze meniny a hadajte kto si na mna spomenie, nikto. lebo to nie je v kalendari...

petuska2110
12. sep 2017

Myslím si že aj keby nemá meniny sa nič nestane. Alebo potom ako bolo písané vybrať v kalendári podobné meno a oslavovať vtedy. Ja som chcela mení Amelia a oslavovala by na Amaliu. Len teda máme chlapca nakoniec 😂 Môj tak má chúďa 24.12 Vianoce 25.12 Narodeniny a ako bonus 20.1 Meniny . Takže všetko naraz a zbytok roku nič. Bude sa s tím musieť zmieriť , mohol mať narodeniny o 2 týždne skôr ale mladému pánovi sa nechcelo von.

sense
12. sep 2017

@reklamka aha, no u mna je to tak ze odkedy mi umrel otec si okrem muza nikto nespomenie na moje narodeniny....

lusinda2000
12. sep 2017

Moje bambuľky majú obe talianske mená a teda meniny "oslavujeme" podľa talianskeho kalendára, my vieme kedy to je a kto ich má rád, tak si to tiež zapamätá a samozrejme sa nehneváme, ak aj niekto z rodiny zabudne, rozhodli sme sa pre také mená a sme radi, ostatný to rešpektujú a keď chcú gratulovať, tak sa priebežne pýtajú, kedy majú meniny...ale u nás sa tiež meniny nejak neoslavujú, iba narodeniny😉

limoncino
12. sep 2017

@lusinda2000 ahoj, aj moja má talianske meno a tiež oslavujeme podľa talianskeho 🙂