Damián - meno, ktoré chcem dať zapísať do kalendára

kristina011
18. mar 2014

Maminky všetkých 😵 Damiánov 😵 , alebo detičiek s menami, ktoré nie sú zapísané do kalendára. Spojme sa a vytvorme našim deťom raz v roku meniny, aby oslavovali aj oni. Mojim úsilím je dohodnúť sa na trvalom dátume, v ktorý deň by naši Damiánovia oslavovali svoje meniny a trvale požiadať o zapísanie v rôznych vydavateľstvách. Sama nezmôžem nič, preto hľadám maminky s podobným zámerom 😵

alliana3013
18. mar 2014

@kristina011 Ahoj, aj ja mám syna Damiana.my sme minulý rok mali kalendár kde bolo, že Damian má meniny 21.7., kedy aj Daniel, tak my sme minulý rok oslavovali vtedy. tento rok máme kalendár, kde Damian nie je, ale oslavovať budeme 😉

katy1979
18. mar 2014

Damian ma meniny 27.9. ,v slovenskom kalendari. Staci pozriet wikipediu ci ine stranky

kristina011
autor
18. mar 2014

@alliana3013 Keď som bola tehotná, vyberala som mená, a mali sme doma katolický kalendár, kde práve 26.9. na Editu bolo uvedené, že sv. KOZMA A DAMIÁN. Ale nestretla som sa s tým, že by Damián oslavoval v júli 😲
Mám predstavu o tom, aby sme ako maminky Damiánov dali jeden dátum, t. j. 27. 9. na Cypriána, aby som mohla požiadať rôzne vydavateľstvá, v ktorých nie je uvedené meno Damián, aby ho zapísali. Aspoň raz v relácii Reflex to tam vraveli, že to takto funguje. No preto zháńam maminky, pretože si myslím, že jeden mail, jedna maminka meno nezapíše - ak by dali vydavateľstvu podnet viac mamičiek, tak si myslím, že uspejeme. 😵 😵 😵

alliana3013
18. mar 2014

@kristina011 aj ja som sa čudovala, že to tam bolo, ale celkom sa mi ten dátum páčil 😉 jasné, myslím, že by to mohlo vyjsť, ak sa ozveme viaceré.pravdupovediac, doteraz som sa nezamýšľala ako to funguje pri zápise nových mien do kalendára.teraz už sú v kalendári aj moderné mená, tak myslím, že Damianov by mohli tiež zapísať.

tarra6
18. mar 2014

Mám na stole pracovný kalendár, a presne ako píše katy1979, Damián je v ňom 27.9. spolu s Cypriánom.

nana
23. júl 2014

My máme tiež Damiána a už siedmy rok budeme oslavovať 27.9. ..... na Cypriána..... je jedna kniha kde sú uvedené mená používané na SVK a tam je tento dátum, z nej sme vyberali aj my. Min. rok sa dostal na Daniela a k nám nabehli gratulanti, tak sme ich poslali domov 😀 sladkosti sme pojedli a ostatné doniesli v septembri. 😀 a ešte si prosím dopísať meno Eliána 🙂 na 20.7. vtedy oslavuje Eliáš. ďakujem. 😀

daol
26. sep 2014

aj my mame Damiana a oslavujeme 27.9

rita21
1. okt 2014

Ahojte aj mi mame Damiána a oslavujeme 27.9 na Cypriána

4blska4
19. júl 2015

No my mame Damiana, minuly rok sme oslavovalu na Daniela v juli a tento rok tiez, lebo narideniny oslavuje v oktobri... A jul sa mi vidi sympatickejsi na oslavu ako oktober.. Damian nie je jedine meno, ktore rodicia nevedia kedy oslavovat, nakolko maju v kalendari iny datum a na nete iny...

esterrr
16. sep 2015

Aj ja sa pripajam,oslavujeme 21.7 na Daniela,tiez sme ho mali v kalendari zapisany v tento den,,,,a hned 23.7 ma narodky,tak to spajame dokopy 😀 ,,,,tento datum sa mi viac paci 😀

maruskak
16. sep 2015

Ahojte, aj ja mám Damiána 🙂 Meno som vyberala podla cirkevného kalendára, čiže 26.9. - Kozma a Damián a už niekolko rokov takto oslavujeme. V normálnom kalendári to pripadá na Editu. 🙂 🙂

n1kuska
22. sep 2015

Aj my mame Damiana a oslavujeme 27.9.

ckatka
22. sep 2015

My ešte ani nemame potvrdene tehotenstvo...a vcera môj muž začal vymyslat ze on chce Damiana 🙂 ze to videl v dakom horore 🙂 a ze dievča bude Sigourney...podla baby z Votrelca...ach jaj...toto bude tazke :D ale na druhej strane - keď ten prípadný zhluk buniek bude mať meno od začiatku...tak sa to lepšie predstavuje...a dohovara brusku, ze to ma vyjsť 🙂

zuzka971
27. sep 2015

Ahojte maminky 🙂 Aj ja mam Damianka a oslavujeme na Cypriana.Minuly rok sme maly kalendar a tam bolo Cyprian,Damian 🙂
Kristina001 ako by sme to vymysleli?

sancia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
esterrr
8. okt 2015

@sancia jasne,pekne to znie 🙂

zuzka971
8. okt 2015

@sancia ano hodi ;) podla mna k tomu menu sa hodi vsetko ;)

adfej
27. sep 2016

Náš Damian ma prvé meniny a oslavujeme dnes 🙂 🙂 27.09.

damomaco
27. sep 2016

40 rokov oslavujem meniny 26. septembra a zrazu by som mal oslavovat niekedy v juli, lebo nejaky chytrak to takto napise do kalendara? Bez znalosti realii, len tak, lebo sa to podoba na Daniel? Trosku trapne... Nastastie to niektori chapu a mam pred sebou kalendar, kde je 26. septembra pekne uvedene Edita/Damian ;o)
A ano, vychadza to z katolickeho kalendara, kde 26. septembra je sv. Kozmu a Damiana...

kvikina087
2. jan 2017

@kristina011 ahojky, oslovovala si nakoniec aj nejaké tie vydavateľstvá? ako to dopadlo. Ja by som tiež chcela aby bolo meno zapísané do kalendára. My máme doma Timiho, teda Timothy, no v slovenskom kalendári nieje.

camulka
26. sep 2019

@maruskak aj my oslavujeme 26. septembra.. aj som citala vela príspevkov starsich drzitelov tohto mena a cely zivot oslavovali v tento den a zrazu sa zacal v niektorych kalendaroch uvadzat na cypriana... niektori oslavuju na daniela.. kazdy ako sa mu paci 🙂 my to uz neriesime. https://najmama.aktuality.sk/forum/meno-pre-bab...