Možno pridať dieťaťu krstné meno? Aký je postup?

tamichloe
28. sep 2011

Ahojte babulky,mohli by ste mi poradiť,nechce sa mi googliť na pc...možno pridať dieťatku ešte jedno krstne meno ?(napr.vola sa Sára a druhe pridam Miriam,teda Sára Miriam Priezvisko)....Aky je postup?Určite sa to robí cez matriku...Ďakujem za odpovede...potešíte ma...

ketrinka29
28. sep 2011

@tamichloe . Ja som sa na to pýtala na matrike, lebo nie sme s priateľmi zosobášený a chcela som dať malej moje aj jeho priezvisko, no to sa nedá, dajú sa dve mena- Sára Zoe Nejaká 😀 Na matrike to len nahlásiš, oni ti to spíšu a ten papier si vezmeš do pôrodnice a rieši sa to pri vybavovaní rodného listu všetko v obvode narodnia dieťaťa.

tatiana1985
28. sep 2011

@tamichloe my sme to robili malej ked mala 4 mesiace ...
normalne 😀
idete s partnerom/manzelom na matriku, vyplnite papier, ktori obidvaja "pod dohladom" tety podpisete, date 1,50 a hotovo... bude mat dietatko dve mena 😉

tamichloe
autor
28. sep 2011

@tatiana1985 musim aj s partnerom?To som chcela ako prekvapenie,lebo on chcel dať take meno a ja mu to teraz chcem dať ako prekvapko,že malej dam to meno napisať ako druheee

tamichloe
autor
28. sep 2011

@ketrinka29 DIk,myslela som meno nie priezvisko..a mala je už na svete 9m... 😉 😵

tatiana1985
28. sep 2011

@tamichloe to mi je luto, ale urcite tam musis ist s partnerom 😒
ja som tam tiez najprv bola sama a ta pani povedala ze musia sa podpisat pred nou obaja rodicia...
vies, lebo moze nastat aj opacny pripad. ze jeden rodic chce urobit nervy druhemu.alebo nejake ine nezhody maju ....proste musia prist obaja na ten podpis o suhlase s 2 menami 🙂 🙂

tamichloe
autor
28. sep 2011

@tatiana1985 Dik,maš pravdu,už mi to aj švagrinka zistila,pracuje na MU......musí aj manžel 😵