Ako máte zapísané na matrike dievčatká s menom Sára či Sárka?

mamina1985
6. júl 2013

rozmýšľame nad menom Sárka, v kalendári som našla ale iba Sára, máte niekto zapísané na matrike aj v rodnom liste namiesto Sára - Sárku? Myslím tým zdrobneninu mena,dá sa to? dakujem za odpovede

grettka
6. júl 2013

Pokial viem, tak neda sa zapisat zdrobnenina mena. Mozno to zmenili, neviem. Alebo musis doniest potvrdenie, ze v nejakej krajine je to obvykla podoba toho mena. Meno Sára je pekne same o sebe.
Osobne by som vsak zdrobneninu nedala zapisat. Treba si uvedomit, ze v dospelosti to bude trosku, no smiesne.
Teraz mozes svoje dietatko volat zdrobneninou, je to pekne u deti, ale treba prihliadat aj na buducnost. Deti vecne detmi nebudu a raz vyrastu. 😉

barcelona94901
6. júl 2013

nedá,pozri si kalendár,ak tam Sárka neni,tak ti ju tak nezapíšu 😉

sense
6. júl 2013

neviem ci sa to da al. nie, ale meno Sara je omnoho krajsie ako Sarka, je to sice tvoje rozhodnutie ale porozmyslaj ci jej to v puberte al. neskor v dospelosti nebude vadit....

latvia
6. júl 2013

vies si predstavit 40 rocnu zenu ako sa predstavuje ze je Sarka? 😅 nemyslim ze ti ju tak zapisu

sissy27
6. júl 2013

dať sa to dá, kamoška je Janka, normálne aj rodnom liste aj v dokladoch...
ale teda slušne povedané príde mi to trošku odveci, čo je zlé na Sáre? (okrem toho, že kam sa otočím, tam nejaká určite je 😅 ) veď nebude mať navždy tri a pol kila a 50cm... s tými zdrobneninami to netreba preháňať 😉

ikke
6. júl 2013

daj na S makcen, to ti urcite zapisu a ked na pieskovisku na nu zavolas, neotocia sa uplne vsetky dievcatka 😀 😉

janinah
6. júl 2013

@sissy27 tiež som Janka aj v dokladoch a dokonca aj kolegynka je Janka,ale narodila sa jej dcéra a volá sa Jana,lebo ako Janku ju nechceli zapísať,teraz sa to už nedá.....@latvia predstavujem sa ako Janka a to som 40 už dávno mala 😉 zvykneš si na to

minnie55
6. júl 2013

Prečo chceš zapísať do matriky zdrobneninu mena ? Veď Sara/Sára je nádherné meno. To už fakt neviete, čo by ste vymysleli ?????? Asi máte poniektoré veľa voľného času, keď rozmýšľate nad takými somarinami.....

1katkas
6. júl 2013

Moja vzdialena rodina je tiez zapisana ako janka a uz je to starsia pani...do matriky by nemal problem zapisat zdrobneninu mena, ked v pohode zapisu seherezadu alebo summer

mimkao
6. júl 2013

@janinah moja dcéra je zapísaná Janka, neviem kedy sa narodila tvojej kamošky malá, ale mne tak zapísali meno pred ani nie 3 rokmi a nebol žiadny problém. Je to maďarská forma mena, preto nie je problém to zapísať.
Ale pri Sárke je to podľa mňa iné. Janka je pekné aj pre dospelú ženu, zato pri Sárke mi to vyznie čudne. Zato Sára je veľmi pekné.

magica78
6. júl 2013

ani davnejsie sa nemali zapisovat zdrobneliny a zapisovali sa ,mam v rodine Janku a byvalu kolegynu DAnku. co je OK aj niektore ine mena by som prepisala lebo slovac nevie pekne voalt menom ako Katka,Zuzka,... ale volaju aj dospeleych aj deti tvrdo. moj svagor ma Katarinu a ked krici na nu Kata tak by som mu jednu praskla 😠 ale Sarka nie , Sarinka je zdrobnelina pre deti OK ale pre dospleu Sara je neutralne ako Erika a neda sa povedat skaredo. POkial nepreukazes ze dane meno sa niekde pouziva ako Sarka tak ti to nezapisu .

kateklaudia
6. júl 2013

My máme Sáru, aj v rodnom liste je tak zapísaná, doma ju voláme Sárika, Sárinka, ale aj Sára 🙂

lubenka131
6. júl 2013

Podľa mňa je krajšie šárka 😉

chloe001
6. júl 2013

No... ako všetci píšu, meno Sárka ti s najväčšou pravdepodobnosťou nezapíšu a navyše to znie naozaj trochu zvláštne. Zato meno Šárka ti zapíšu na 1000 milión percent 😉

cenculinka
6. júl 2013

ja som Jana, ale poznam 2 zeny, jedna ma 30 a druha 55 a obe maju v rodnom liste meno Janka. neviem ako je to teraz, kedysi sa to zjavne dalo zapisat (zdrobnenina mena).poznam aj mena ako Darko, Niko, presne v takomto zneni su zapisane v RL a su to male deticky.asi bude najlepsiesa ist spytat priamo na matriku 🙂
@janinah 🙂 ved ked sa niekto vola Lenka alebo Veronika ci Dominika, tak sa tiez raz bude predstavovat v dospelosti menom, ktore pripomina zdrobneninu 🙂 chi chi a Janky sa mozu predstavit ako Jana, ale co take chuda Dominika 🙂

jadodka
6. júl 2013

Ja som normalne zapisana Janka....a to tiez v kalendari nieje,takze myslim ze ziadny problem,vsak ako uvedies v porodnici tak zapisu na matrike.....

iwesska
6. júl 2013

Ja som mala na SS spoluziacku Janku. Mala to vraj v rodnom liste a vsade si to pisala. A to sme si vsetci z toho robili srandu, ze ako si sama sebe hovori zdrobneninou, lebo pubertaci logicky neriesia rodne listy 🙂 A pritom pri Janke to znie este v pohode. Ako mne keby sa nejaka 40 rocna zena predstavila ako "Sarka" tak si v duchu potukam po cele, ze co si o sebe mysli, ked sa predstavuje zdrobneninkou 🙂 Z tohto dovodu by som to nerobila - bala by som sa dna, kedy mi to dcera zacne vycitat.

miku1
6. júl 2013

Naši susedia majú zapísanú Kristínku. Ale príde mi dosť odveci dávať zapisovať zdrobneniny. Teraz, keď bude malá by to bolo milé, ale čo potom keď vyrastie? Nebude sa cítiť trápne sa predstavovať ako Sárka? Ešte by som si to na tvojom mieste rozmyslela.

karinkaeich
6. júl 2013

Nas malicky je Branko, nie Branislav, zapísali v pohode, lebo toto meno sa nachádza v zahraničnom kalendari. Ale Sarka, to dost pochybujem

jaaty
6. júl 2013

My máme doma Hanku a zapísaná je rodnom liste tiež ako Hanka, nie Hana. Nebol s tým vôbec žiadny problém 😉 (aspoň pred šiestimi rokmi)

amouramour
6. júl 2013

Sarka znie cudesne a bude sa aj zle citit predstavovat do telefonu ako sarka, take troska neprofesionalne🙂Sara je velmi pekne meno, nekaz ho...

petkave
6. júl 2013

Môj syn má dve mená. Druhé je Leon. Pani matrikárka si pri jeho zapisovaní vybrala zo zásuvky niekoľkostranový dokument s rôznymi podobami všetkých možných mien, ktoré je možné na Slovensku uznať. A náš Leon má dokonca aj podobu Léon (a ďalšie Leonas, Leo, Leonard, Leonardo, Leonid... bla bla bla... Veľmi veľa ich je...). Treba zájsť jednoducho na matriku a vypýtať si zoznam, nech sa na to pozrú.

aknaj
6. júl 2013

@mamina1985
je úplne jedno akú formu mena si zvolíš, aj aké meno si zvolíš, vôbec nemusí byť v kalendári, ani nemusíš nič dokazovať, ale .... musíš natrafiť na takú matrikárku, ktorej je to "jedno" a tá ti zapíše ako budeš chcieť a v akej forme budeš chcieť .... ak natrafíš na takú, ktorej sa to proste nebude páčiť, tak ti meno nezapíše a bude sa odvolávať na všetky možné formuláre a neviem čo ešte a môžeš sa aj pototo .... 🙂

michellinkalove
6. júl 2013

Ahoj, ak chces dat Sarku, kludne si daj, ak to tak chcete, nepozerajte na nikoho nazor, na matrike Ti ju zapisu, aj ked nie je v kalendari, my mame tiez netradicne meno, a bezproblemov nam ju zapisali, staci ked potom dolozis nieco, ze to meno existuje napr. Na internete, my sme im to ukazali na mobile a nebol s tym ziadny problem, neni sa coho bat, podla mna by uz nemali byt ludia voci aj zahranicnym menam taky konzervativny, vsetky mena su svojim sposobom krasne, aj ked niektore nezneju bohvieako, ked ho rodicia vyberu z lasky a preto lebo to tak citia, je to fain 🙂

moon1979
6. júl 2013

ja všeobecne nemusím, ked sa komolia mená do zdrobnelín ... ja mám Martina a Mareka a inak im nepoviem ako Martin a Marek ... načo komoliť mená ked sú krásne vo svojom základnom tvare ... a navyše sú to aj mená, ktorých nie je plné detské ihrisko a materské škôlky 😀

dosť sa bavím, keď na ihrisku mamička zakričí "Samkooo" a mykne sa 5 detí :D

hviezdicka111
7. júl 2013

no ja neviem presne, ale zda sa mi, ze zdrobneniny sa zapisat nedaju, aj ked nie som si na 100% ista...ale zasa, raz bude z nej aj dospela a neskor starsia pani, neviem si predstavit, pani v dochodkovom veku, ktora by sa volala Sarka...radsej asi zapisat Sara, ved volat ju Sarka mozete aj tak 😉

slobodnamaminka
7. júl 2013

aj ja mam Sarinku..ale mam ju zapisanu ako Sarah..🙂