Dajte tipy na oslavu pre 5-ročnú slečnu.

simculllka
6. sep 2019

Ahojte mamicky,

v nedelu mame doma oslavu pre 5 rocnu dcerku,pozvali sme nejake deticky,7 krpcov bude vsetko vek 5 rokov. Poradili by ste mi nejake hry pre taketo deturence? Ratajme ale s tym,ze mame dvojizbovy byt,cize nic velkolepe,na priestor narocne;)) idealne nejake aktivity,ktorymi by som ich trosku zabavila,aby nam nerozobrali cely byt pocas tej oslavy. Dakujem moc za vsetky tipy;)

anna_maria1
6. sep 2019

@simculllka nejake schovavacky im prichystajte a spolocenske hry ako clovece a tak. Ale myslim, ze oni by sa aj sami zahrali.

ukulela
6. sep 2019

no to uz len nejake lego, skladacky, ... alebo kvizy nejake interaktivne - aj cez TV/PC.

blanblan
6. sep 2019

Uf 7 deti v 2-izbaku to teda vela stastia....nemas moznost ich zobrat niekam von a tam ze by ste im spravili nejake hry? Ja som tak vzdy robila lebo my nemame tiez vela miesta doma by ma s nimi porazilo...

simculllka
autor
6. sep 2019

@blanblan nj,ratam s urcitym hlukom;)))) naposledy sme mali oslavu s piatimi detmi,bolo to fajn,ale su to vsetko dievcatka a vsetky rady nieco vyrabaju,tak som myslela nieco na tento styl alebo som nasla na nete taku hru,ze sa do balonikov daju hadanky a to sa nafukne a praskaju to,tak mozno aj toto..predtym oslavu som nemala nic pre decka nachystane,ale teraz by som im rada nejake hry zorganizovala. Vonku to asi nepojde,hlasia prsanie..;(((

skusihu
6. sep 2019

@simculllka ked radi niečo vyrábajú, možno by nebolo zlé kúpiť biele obliečky na vankúše a fixky na textil a tie obliečky by si mohli pokresliť. Poháre a tam nalepovať trblietky, alebo vyrábať čelenky.

simculllka
autor
6. sep 2019

@skusihu nooo,to je celkom fajn napad,skusim pozriet nieco take v obchode.

simculllka
autor
6. sep 2019

@skusihu dakujem za tip

joja101
6. sep 2019

Kup take tie kolky male a lopticky a mozu si spravit sutaz kto viac zhrozi :D

beybitko
6. sep 2019

Ak to budu cisto len dievcata tak urcite pozhanaj nejake princeznovske saty, aby sa mohli poprezliekat, vyrob si s nimi korunky alebo celenky( hlavne zozen trblietky), ponavliekajte si nahrdelniky, nalakujte nechty, zozen farby na tvar a nieco kazdej namaluj...

mechurik
6. sep 2019

Navrhujem zrusit americke tradicie vratane oslav s cudzimi detmi

simculllka
autor
6. sep 2019

@mechurik Milá mamička alebo čo si, pýtala som sa na tipy, nie na to, či mám zrušiť oslavu alebo nemám. Neznášam, keď sa pýtam A a vždy sa nájdu osoby, ktoré majú potrebu odpovedať mi na B- na sebou vykonštruované otázky, ktoré som nepoložila. Ja s oslavou ako takou nemám problém, chcem len, aby sa deti bavili, preto som sa pýtala na nejaké hry a aktivity,aby som si mala z čoho vybrať a niečo milé im pripraviť.

simculllka
autor
6. sep 2019

@beybitko napadlo ma, že by sme si mohli vyrobiť tričká, že by som im dala čisto biele tričká a mám také šablónky na fúkacie fixky , tak také niečo, hm? s tými nechtíkmi moc nechcem, dobrý nápad, ale na druhý deň idú do škôlky a nalakované nechty na malých deťoch sa mi do škôlky vôbec nepáčia, na to majú ešte čas 🙂

beybitko
6. sep 2019

@simculllka jasne, myslim, ze aj to by sa im pacilo...

vikusjk
6. sep 2019

@simculllka tie tricka su fajn napad 🙂 Potom ma napada este v tescu su teraz po 2 e take vyskrabovacie notesky, ma to ciernu farbu a pod tym duhovu a sablonky, alebo aj volnou rukou mozu vyskrabavat. Potom nieco na styl zombie ruka, ze zatocis napr.flasu a na karticky napises vtipne ulohy, napr.cuvaj stvornozky po izbe, alebo oliz citron atd. Alebo tie farebne zazehlovacie koralky, kazda si vyrobi co chce (srdce, hviezdu, zvieratko...) a nakoniec im to zazehlis cez papier na pecenie a maju pamiatku. zazehlenie natrenuj vopred, mne sa to1.krat rozpadavalo. A hlavne zisti, ci vsetky deti mozu mlieko,lepok a pod ;) vies, ako je to dnes a alergiami... Drzim palce 🙂 my sme mali 7 bab v marci, ale uz 7 rocnych

simculllka
autor
6. sep 2019

@vikusjk super nápady, niečo vymyslíme, našťastie, budem doma aj manžel, tak ten ich v prípade núdze zabaví, predsa len , tí chlapi sú takí srandovnejší 😀DD bude to hlavná atrakcia 😀DD

xxxkatka
7. sep 2019

@simculllka moj synator nedavno na vytvarnom tabore vyrabal kvetovane celenky 😀 Samozrejme okrem vyroby sviecok, batikovanych triciek, misticiek z moduritu...Ale tie celenky by sa babam mohli pacit, boli nadherne 🙂 Boli podobne ako na tejto foto.

ysseba
7. sep 2019

@simculllka Ja by som im ukryla niečo po byte. A nakreslila napr. mapu kde to majú hľadať. Niekde bude kunderko, niekde niečo do vlasov, inde povedzme niečo na vyrábanie (keď píšeš, že radi vyrábajú). Takže buď by som nakreslila mapu, alebo tak, že kde nájdu to kinderko, tam bude aj lístok napr. že "ukrývam sa tam, kde sa zo špinavého stane čisté" - ďalšie prekvapko bude v práčke. Že také hádanky by to boli. Alebo klasické teplo/zima/horíš 🙂 A inak také blbostičky na vymaľovanie som videla v Pepcu - bol to tuším nejaký vak na prezuvky (ale možno to bolo niečo iné, neštudovala som to), bol tam čiernobiely obrázok Elsy a boli k tomu fixky a mohli si to vyfarbiť.
Alebo nejakú sadu na výrobu náramkov, to by ich mohlo baviť. Prajem peknú oslavu 😉

simculllka
autor
7. sep 2019

@xxxkatka to by sa dalo asi kupit v Tedi,tie celenky take jednoduche,ze?

xxxkatka
7. sep 2019

@simculllka ano myslim, ze hej a aj kvietky 🙂

simculllka
autor
8. sep 2019

Caute dievcata,len som vam chcela napiaat,ze oslava dopadla super,detom sa pacilo,len ja som mierne ohucana. Nechapem,ako to dokazu tie ucitelky v skolkach skoordinovat,ked daco robia s tymi deckami,ved ja som ich mala len osem kusov a mala som dost;)))) takze dakujem za tipy,vyuzili sme co-to,hlavne ze bola zabava. Najviac ich bavilo vyrabanie sarkana a rozne pohybove aktivity;)

ysseba
8. sep 2019

@simculllka Jeeej, tak super, že máte pekný deň za sebou 🙂 Dievčatá majú určite zážitok. A ty tiež 😀 A ďakujeme za spätnú väzbu