Ako zabaviť 2 ročné dieťa?

henulka000
26. jan 2011

Moj syn oslavi onedlho svoje 2 narodeninky. Mohli by ste mi poradit nejake zaujimave aktivity a hry na doma, ktore by mohli zaujat 2 rocne dieta? Vopred dakujem za vase rady 🙂

k_atka
6. jan 2012

Ahoj, henulka000, tak som bola zvedava, co ti ostatne maminky poradili a nic! Ja mam 2-rocnu dceru a uz neviem, co pocas zimy vymysliet...knizky ju moc nebavia, obcas pozrieme rozpravku, staviame kocky, lego, teraz ju zacalo bavit trihat s noznicami, ale to jej nechcem davat do rucky, plastelinka ju dlho bavila, ale aj to uz je za nami takze som uz zufala, prosim maminky, piste! k.

redotka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pepiminarik
8. jan 2012

🙂 pridavam sa k redotke. velmi dobre to funguje. ty si porobis co potrebujes a pre dieta je to neskutocna zabava, lebo to moze robit s tebou. cize spravis potrebne a zaroven sa venujes dietatu. vyskusaj. u nas je najviac v kurze utieranie prachu. to jej ide lepsie ako mne, vysavanie a najnovsie priniesol jezisko zehliacu dosku a zehlicku. teraz uz nemusim zehlit ked mala spi. vieme to robit spolu 🙂 spodare a ponozky nezehlim, no ona ano. 🙂 a aka je zlata ked sa snazi ich poskladat 🙂 a aby som nezabudla, uz rok ficime na detskej kuchynke. jasne, ze v maminej je lepsie, ale ked robim nieco pri com naozaj nemozem dovolit aby sa zapajala, tak jej pristavim tu jej a vari babikam 🙂. ale vianocne kolace sme robili spolu. bola to neskutocna zabava. sice bordel, ale tu stastnu tvar keby ste videli....

dankaob
8. jan 2012

U nas je tiez od Vianoc detska kuchynka a velmi to malu zatial bavi. Snad jej to este vydrzi. Dlho posedi aj pri pozerani fotiek v albumoch a nasa naj je knizka Moj Macik. Ma tiez rada drevene vkladacky so zvieratkami, mame aj take kde treba poskladat macka z 3 casti a moze mu dat rozne oblecenie. Ked som v kuchyni, dam jej na zabavenie napr. fazulu alebo velku cestovinu, presypa ju a tak sa zabavi, utieranie prachu aj u nas zabera. Ked jej pustim telku, tak najradsej ma Spievankovo, to odporucam.

didiana333
8. jan 2012

Aj u nás je najlepšia zábava pomáhanie.... 😀 no nech by to len vydržalo čo najdlhšie.... 😉 a popri pomáhaní otázky typu: Mamííí,co to toto??? 😀 😀 😀 užívame si to.....

sofia24
8. jan 2012

moja dcerka tiež najradšej pomáha pri domácich prácach..či už zametá,utiera prach..veľmi rada kreslí,a čítame si z jej obľúbenej rozprávkovej knižky-hlavne o Pinocchiovi-túto rozprávku má aj na dvd,hrá sa s kuchynkou,skladačkami ale aj hrncami a miskami..a má aj o 8 rokov staršieho bratčeka,ktorý sa jej tiež rád venuje..keď mne dochádzajú nervy alebo nápady 😀 ...a nemožem zabudnúť na tatinka,ktorý si tiež vyčlení nejaký čas,aby bol len s ňou,kým si chcem niečo porobiť alebo len oddýchnuť 🙂

csina
8. jan 2012

tak my máme 2-ročné dievčatko, tak neviem, či ti presne sadnú naše tipy na aktivity.. ale dám.. 😀 naša Timi od 7 mes. miluje knižky, teraz sme okrem obrázkových pridali aj rôzne didaktické, dajú sa do nich lepiť rôzne magnetky, napr tváričky zvierat a dopĺňajú jednotlivými časťami..oči, nos, zobák alebo papuľka.. celkom už chápe, kedy je to sranda a že rybka normálne nemá zobák a pod. a baví sa na tom, skúša čím smiešnejšiu tvár vytvoriť... začali sme s Duplom, máme zopár kúskov od Vianoc, to ju baví, spája jednotlivé prvky v pohode.. veľa spievame a tancujeme detské tanečky, napr. DVD Spievankovo je fantastická inšpirácia, hráme schovku, kreslíme, pečiatkujeme, keďže má staršiu sestru po nej už zdedila hračky typu Barbie, alebo Pet shop zvieratká s prísušenstvom, rôzne domčeky, s tým sa vyhrá aj sama celkom fantasticky, takisto s rôznymi figúrkami real. zvierat.. robíme si ohrady pre domáce, alebo zoo a kŕmime a tak.. chce to len fantáziu..takéto detičky sa zahrajú fantasticky aj s vynaložením minimálnych prostriedkov a námahy... ako už písali baby vyššie, 2- ročné deti sa rady zapájajú do bežných činností a rady napodobňujú.. umožni mu to... 🙂 😉

freefamme
5. júl 2012

My mame chlapika a pomahanie nam vydrzi tak 3 minuty 🙂)) a uz potom treba bezat lozit na parapety zo sedacky, vytahovat veci zo skriniek a trhat papiere 🙂 Auta ficia velmi u nas, to sa hra sam alebo mu spravim ulicu a rozostavim znacky a ukazujeme si, co ktora znacka robi, alebo sa hrame s legom, ale mame aj aktivity z cvicenia, ktore robievame aj doma: 1. Chytame ryby: polozim ho bruskom na fitloptu a spustam ho nad zem hlavickou, a on chyta "ryby", cize cokolvek tam nahadzem. 2. Pisem babke list ("skript" najdete na webe, je to velmi zlate, ked sa pri tom robia veci s rucickami a tak..) 3. Chodnicek - po zemi porozkladam vankuse, knizky, co najdem, a malinky musi po tom chodit, az kym prejde cely chodnicek 🙂 4. Vlacik - Malicky sadne na deku alebo maly kobercek a ja ho "vozim"po dome a spievam ide ide vlacik 🙂 A uz m iinak tiez odchadzaju napady 🙂

katrinka8
12. júl 2012

U nas momentlane "fici" drevene puzzle z Tesca a taki mackovia, ktorym sa skladaju hlavicky a tricka a nohavice v roznych kombinaciach - tiez na sposob puzzle, dalej knizky (no, mame doma malicku knihomolku 😀 - to ma po mne asi 😀 ), dalej hojdacka (za kazdych okolnosti), duplo, kreslenie, pomahanie, rozoberanie stipcov na pradlo - to je velka zaluba (ma vyclenene svoje)...

damianboss
30. mar 2013

Ahojte ja mam chlapčeka čo má rok a pol a nevieme už čo s ním vymyslieť už prešiel neviem koľkými hrami no on je taký že dlho to nebaví už vyskúšal upratovanie pozeranie rozprávok čítanie ..čarbanie do konca aj na stenu...aj hojdanie a neviem čo všetkého..prosila by som o dáky TIP ako by som sa sním ešte mala zahrať Ďakujem

riverparkdanceschool
17. júl 2013

Zoberte ich na hodinu Tanec detí s Disco Jarkou. Skvelá hodina pre detičky od 2 rokov je tu každý utorok o 10:00. Stačí ak zoberiete Vaše dieťatko a prídete si zatancovať k nám. Maminky sa môžu zatiaľ venovať Pilatesu, ktorý súčasne prebieha v tom istom čase vo Veľkej sále! Tešíme sa na Vás!

migiuvadlo
15. jan 2014

U nas je to cista improvizacia, ale dam nejake moznosti aj ja 🙂 Maly ma 13 mes. a strasne rad cita a komentuje to, na vsetko ukazuje prstom, tak som to zacala aj ja robit a ked chce nieco, cokolvek, zace tam ukazovat. mame bubon tamburinu, zvonkohru. Ale rad si pobucha aj poriadiatore 🙂 Bavia ho vselijake drobnosti, skuma dudlik, obal na dudlik ktory otvara a zatvara, dierocky, nitky, kolecka, ... Zboznuje, ked ho nahanam alebo naopak, stigolenie, hra na povely( daj tatovi krokodila, daj konikovi papat, ukaz akz vysoky narasties, kolko budes mat rocikov a pod.) Vhadzovanie predmetov do misiek, krabic akoze zbierame jahodky, ale aj tak mu ide lepsie vyhadzovanie, skusa skladat lego, hlavne rozobera. Mame super kockz, ktore do seba zapadaju a tiez sa z nich da postavit veza. Su vhodne aj do vody, ma tam dierockz a sleduje ako voda vyteka. Jasne ze aj on pomaha, umyva s utierkami a spongiami, metly su number one. Aj vysavac ho strasne bavi, zoberie mi ho z ruky a proste vysava 🙂 vlastny cajik je tiez dobry na rozlievanie , nie? ved to ho bavi majviac 😖 Tiez sa rad vala v posteli, ale musim tam byt aj ja. Robime si bububu a striedame si pri tom plienky na hlavach. Ma aj karicku, este po mne, kde ma babiku a cuduj sa svete, aj chlapci sa vedia postarat o babatko, A ako krasne citlivo. Mylsim, ze babike nic nechyba 🙂))) Zrkadlo, casti tvare, casti tela, vlaskz ocka, nostek, ... pupik, prsteky, .... deti chcu proste napodobnovat a my by sme im to v ramci bezpecnosti mali umoznit. Ak zdobime stromcek, s nimi. Ak varime, s nimi (aj za cen,y ze bude bordel), ak upratujeme, s nimi. Este sa rad hrabe vo vsetkom novom, kremy, vaskovake nacinie a pomocky. Cmarame na papier, nosime magnetky na chladnicku. Zatvarame a otvarame dvere, posuvame stolicky, kopeme do lopty, hadzeme predmety, kam doletia. Ked je vylezeny v sufliku, uz ma ozaj klepne niekdy. Aje je to zlato 🙂))

adinka83
8. okt 2015
Používateľ adinka83 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od adinka83.

Miska a vareška, telefón, kamienky, gaštany, z normálních hračiek vkladačky, všetko, čo sa dá rozložiť, stavba veže z pohárikov, vláčkodráha, nákupný vozík, zvukové knižky 😉

maminka1983
8. okt 2015

Ahoj nas syn tiez za chvilku 2 r a hrame sa asi takto. Ked ma naladu schovame sa pod paplon a pytam sa kde si amk nieco chivavacka alebo sa blaznieme. Ukazejeme jednotlive casti na tvari co kde a pomenuvame. Lego,kocky,pozerame aj tv, citame, vkladacky,mame naradie decke aj s tym opravujeme auticka alebo ked sa da tak aj zo sestrickou alebo najlepsia je improvizacia v danu chvilu ja barc co mu dam do ruky co viem ze moze a uz vymyslam co y tym

karolinka789
9. okt 2015
Používateľ karolinka789 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od karolinka789.

Zvukové knižky, to je aj naša obľúbená zábava. Pre inšpiráciu skúste pozrieť na egmont.cz. Majú veľký výber. A na hru vonku - bublifuuuuk 😀

ninusikik
18. okt 2015
Používateľ ninusikik je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ninusikik.

u sestri bola nekonečná zábava plastelína a playfoam, od rána do večera, stále niečo vyrábať :D až keď som bola u sestri tak som už večer bola na nervy

egiginka
18. okt 2015

@k_atka kuk skupina montessori na konikovi.
@henulka000

jooj
18. okt 2015

Ja uz tiez rozmyslam co dalej a to este zimne dlhe vecery neprisli... Najnovsie mame velku krabicu domcek,vystrihla som mu okno,postavila na vysku,prikryla dekou a tam byva. Klopem mu na okno a tak..😀 Ked varim,tiez je so mnou,on je vacsinou vsade,asistuje,kde sa da,aj neda. Do piskoviska na dvore nam naprsalo,tak sa hra s vodou,tu prelieva, s hlinou,ja potom prezliekam😀. Kocky drevene mame,farmu po dcere.. Masa s medvedom,Pat a Mat,Bambulka sem tam. A ojedinele zajdem do mater.centra medzi deti,kedze sme na dedine😂.

egiginka
18. okt 2015

a skusit este materske centra a ich programy

kikurka
19. okt 2015
Používateľ kikurka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od kikurka.

@ninusikik ja som teda citala ze s tym niektore maminky s tou playfoam nemali najlepšiu skúsenosť

ninusikik
20. okt 2015
Používateľ ninusikik je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ninusikik.

ja som tiež čítala že sa sťažovali, ale veľa z nich sú len napodobneniny z číny, ale my kupujeme od pexi a to je originál, a nemala s ňou ségra nikdy problém

jasminet
20. okt 2015

@kikurka
@ninusikik kto vymyslel tu plastelinu playfoam, toho postavit k muru a popravit... 😝 😠 nieco tak hrozne som uz dlho nevidela. deti to chceli na minule vianoce, dostali, rozbalili, vsetko ogulickovali, zmotali dokopy a bolo po zabave....cely koberec od toho, vsade gulicky, absolutne nic sa z toho neda vymodelovat....

to uz radsej klasicka obycajna plastelina za 90 centov, pastelky, prstove farby, kopec papiera a noznice + lepidlo, peciatky, lego, hribikovu mozaiku a spolocne varenie - syn so mnou stale vari, vsetko, pridava korenie, sol, miesa, dcera za pecie....

vepoet
30. okt 2015

ja planujem detsku kuchynku a nasla som toto video - daco v tomto style si prestavujem a myslim, ze od tych dvoch rokov,kedy sa uz deti tak seriozne motkaju po kuchyni, je to super...

https://www.youtube.com/watch?v=5-Dh9gfjNPQ