Oslava prvých narodenín s veľmi malým rozpočtom

diabliq6666
29. feb 2012

maminky...dcerka bude mat za mesiac 1.rocik a chcela by som jej urobit oslavu,ale berem len rodicak,takze moj rozpocet je velmi nizky...ak mate nejaky napad,sem s nim...vdaka za rady

diabliq6666
autor
1. mar 2012

@zuzin78 ja som si tiez myslela,ze mala nebude vnimat,ze sa deje nieco,ale na vianoce som sa presvedcila,ze vnima🙂a vnima toho ovela viac ako by som chcea,ale este jej to budem zbytocne vysvetlovat

gucz
1. mar 2012

my sme teda oslavu vždy robili len doma a moc to teda nevyšlo. Kúpila som minerálku, kolu (obyčajnú z lídlu), upiekla som tortu (sama, vyjde to neporovnateľne lacnejšie a dieťa sa poteší aj keď nieje z cukrárne), kúpili sme čipsy, krekry, chrumky a bolo vybavené. Návštevu (starých rodičov) sme si pozvali na tretiu, zablahoželali sme drobcovi, spravila som každému kávičku, dali sme si z torty, deti sa pohrali s hračkami a bolo dobre. Keď mal malý rôčik, tak som robila aj chlebíčky, no kopec ich pozostávalo, tak som ich tento rok ani nerobila. Nemali sme balóny, ani girlandy a nikomu to ani nechýbalo.

gucz
1. mar 2012

Ozaj a tortu môžeš spraviť aj jednoduchú smotanovú s piškótami, to Ťa bude stáť tak do 3,50€

zabka88
1. mar 2012

výzdobu si sprav svojpomocne, použi farebný papier keď máš, alebo aj staré baliaci papier, hlavne nech je to farebné to detičky môžu 🙂

tina_22
1. mar 2012

@diabliq6666 Ahoj, aj my sme robili oslavu len doma, s najbližšou rodinou, žiadne veľké party, aj tak by sa malý len vystrašene pozeral, že kde sa vzalo toľko detí a cudzích ľudí 😀 Takže len najbližší, babka doniesla tortu, nejaké jednohubky, lístkové cesto nie je drahé, dá sa z neho vyčarovať veľa chutných dobrôt, nealko, kávička-nikto ani nečakal šalát a rezeň 😀 A keby že som naozaj v zlej finan. situácii, tak by mi určite rodina pomohla- jednoducho by na oslavu každý niečo priniesol- u nás to nie je znakom zlyhania alebo trápnosti. Jednoducho si pomáhame, ako vieme. A treba to vedieť aj prijať, keď treba.
Držte sa.

zuzkatko
1. mar 2012

ja som asi nnajhoršia mati na svete 😀 😀 😀 ale u nás žiadne balony girlandy nebudú príde len najbližšia rodina babka dedko krstný rodičia a to je všetko dáme spraviť tortu a nejaké chlebíky alebo obloženú misu nejaké občerstvenie vínko pivko pre hostí malá dostane darčeky posedíme poklebetíme a je po oslave 😉

vinifred
1. mar 2012

..teraz rozmýšľam,že my sme našej malej nekúpili nič..tortu dostala od babky a malú plyšovú ovečku,ja som urobila chlebíčky a ako bolo fajn..tak isto synovi..dostali nejaké peniaze za ktoré sme nakúpili mlieka a plienky a topánočky..máme pekné fotky a až teraz ich to začína zaujímať a to majú 6 a 5...narodeniny robíme len pre babky a dedka a som rada,keď príde aj krstný /môj brat/ a švagor so synom rovesníkom..a to je všetko..tento rok už dcéra špekulovala nad oslavou pre deti zo škôlky,že aj ona chce,nakoľko sme pozývané každý mesiac aj dva krát do Mekáču na oslavu,/a to vidím,ako to rodičov už nebaví a deti tiež nie/ale chcela som to robiť v jednom materskom centre,ale moja zlatá sa jedného rána zobudila,že ona si to rozmyslela,že oslavu nechce a radšej pôjdeme na rybačku a do Zoo...peniaze navyše nemáme,takže som veľmi rada,že mám tak rozumnú dcéru a ten náš vzácny čas využijeme len a len pre seba.. 😵

meg9
1. mar 2012

@diabliq6666 Tak ja mám prax v nizko rozpoctových oslavách. Nás je stále veľa, tiež sem samé, tak aspon tých ludí čo nám pomáhajú som chcela stále zavolať. Mozno si niekto povie ze by to nerobili, ale máme sa navzájom rady a sú to ludia , ktorí samí chcu prísť zablahoželať.
Ja potrebujem stále upiecť a navariť niečo, čo môže vytiahnuť viac dni. Takze z koláčov pečiam vačšinou na celý plech osvedčil sa mi napr tento, vobec nie je drahý http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=2422, potom robím kysnuté koláče, tam ti tiež za lacný peniaz vyjde veľa. Ak si ešte doma a máš čas dá sa trošku popiplať so všeliakými plnkami a z jedného cesta mas aj slané aj sladké.... Potomn robím rozne pagáče, zemiakové cesnakové atd ...
..Ak potrebujem aj nejaký obed vascinou sa mi osvedcilo supnuť do rúry kuracie stehná- možeš to robiť tiež na rozne spôsoby posypať sezamom, na mede s ovocim, so zeleninou hocijak. Ja to už potom len šupnem na misu. A ako mi prichádzajú ludia ci už na obed alebo k večeru, môžu si zobrať so šalátom. Šaláty tiež neprehaňam lecnejšie varianty su napr s cinskou kapustou+mrkva...alebo zemiakovo cibuľový, to len vrstvím zemiaky cibuľu a nálev.
Ja zase nekupujem také veci ako poháriky a pod. Totot si deti podla mna vobec nepamataju, aj tak má malá oblubený pohárik z ktorého pije. A ked bude vascia pokreslíme poháriky samé , alebo urobime z papiera veselé menovky a pod. Nikdy ma to nevyšlo na 100e.

diabliq6666
autor
1. mar 2012

@meg9 ja tiez nekupim pohariky,kedze detom su zbytocne a dospelaci vypiju z normalnych kavu🙂))mne skor ide o tu atmosferu okolo malej🙂))ona si uz teraz uziva ked je stredobodom pozornosti🙂

kvetinka211
1. mar 2012

Rocnemu babatku je to uplne ale uplne jedno @diabliq6666. Jedine co sa nam pacilo bola girlanda za 1.50e 🙂 Tortu som piekla sama, naklady som neratala, ale tipujem do 10e maximum. Prisla iba rodina, co bolo teda a aj tak dost ludi ... urobila som oblozenu misu, tiez nevysla vela, aj nam toho strasne vela ostalo. Vypila sa nejaka vinea a cola a jedno sampanske co sme dostali. Darcek sme kupili malicky do 10e, ostatne dostal vela od rodinky. Najvacsi uspech mal baliaci papier a stuzky. Fakt to nevyjde draho a to sme sa nesnazili nejak velmi setrit. Ono je to skor pre rodinu radost nez pre to babatko. Treba mu urobit peknu fotku s rodinkou nech ma spomienku, ale inak si to na druhy den nebude pamätať 🙂

fialkaa
1. mar 2012

@diabliq6666
ja som zatial malemu oslavu nerobila, pretoze ma narodeniny na vianoce a to sme boli po obidva razy u starych rodkacov. ale bola som na jednej detskej oslave, ktora bola podla mna super. rodicia objednali miesto v cukrarni, kde bol skakaci hrad a detsky kutik, takze sa deti vyblaznili. rovnako dobre sa mozu pravdaze zabavit aj z u teba doma. a obcerstvenie bolo fakt symbolicke: mali objednane dve torty - jednu cokoladovu pre dospelych a smotanovu pre deti, na stole v miskach boli nejake slane pagaciky a dva krcahy so zarobenym dzusom, k tomu si dospelaci si dali caj alebo kavu. cize naklady na obcerstvenie podla mna minimalne, urcite by sa vosli aj do tvojho rozpoctu. bolo nas tam asi 6 parov s detmi. ja by som asi urobila pre deti este nejaku misu s ovocim. a vyzdoba sa dnes da kupit za par drobnych.

diabliq6666
autor
1. mar 2012

@fialkaa misu s ovocim deti budu mat...budu tu tri deti do dvoch rokov,takze aj torticku budu mat svoju-...dospelaci budu mat misu urobenu...teraz uz viac menej riesim darcek pre malu...

ejuska79
1. mar 2012

@diabliq6666 jasne ze sa vojdete ...dobrych ludi sa všade veľa vojde 🙂 🙂 a netreba hned robit honosnu velkopansku oslavu...neboj, aj s malym rozpoctom urcite dokazes urobit super pohostenie...hlavne, ze dcerka bude mat iskricky v ockach...a myslim, ze tym hostom urcite bude jedno ci jedia jednohubky, alebo kaviar...ved je to rodina a kamarati....tiez im ide hlavne o to, aby bola malicka stastna 🙂 🙂

diabliq6666
autor
1. mar 2012

@ejuska79 presne ako pises...je to malej oslava a nie ich🙂))uz len darcek musim vymysliet🙂

barbarka
1. mar 2012

@diabliq6666 oslava doma, - torticku sme tiez robili doma, mali sme balony tie sme natiahli na spagat a zavesili cez celu miestnost, jedlo - kur. nugetky - z mmb, ryza, a tusim aj hranolky co sa robia v trube. kazdy si nabral kolko chcel. svokra este upiekla dalsie dva kolaciky, a kupili sme slane chrumky. na pitie pre dospelych jedno cerv. vino, kupili sme mineralky a daky dzus. mali sme okolo 15ludi, sedelo sa po zemi a kade tade, ale bolo to fajn.
pri druhych narodkach som uz ludi volala tak ze na dve varky -najprv najblizsia rodina, a o 3hodky dalsi, aby si mali kde sadnut 😅 a obcerstvenie som vyriesila iba doma robenymi salatmi a viacerymi druhmi peciva - svedske stoly 😅 a torticka tiez doma robena, potiahnuta marschmalow hmotou - recept najdes na mmb, trosku roboty s tym bolo ale celkom sa vydarila 😉
myslim ze na peknu oslavu netreba vela penazi, a radosti bude aj tak az az 😉

diabliq6666
autor
1. mar 2012

@barbarka jedna kocka mi prave poslala link na jednu zaujimavu stranku.kde su aj dekoracie z toho,co mam doma🙂))

barbarka
1. mar 2012

@diabliq6666 ja som teraz malemu robila k dvom rockom doma taky vlacik z menom, iba vystrihla s papiera, spolu sme to pomalovali a napisala som mu tam pismenka mena, a peknucke to bolo 😉

diabliq6666
autor
1. mar 2012

@barbarka nieco podobne urobim aj ja..nasla som tam super figurky zo sulka z toaetneho papiera

barbarka
1. mar 2012

@diabliq6666 no vidis este budete mat aj kopec zabavy pri priprave 😉 urcite to bude super oslava, malinkej dopredu gratulujem 😉

lillah
1. mar 2012

@diabliq6666 ak chces lacne pohostenie tak pizza slimaky su super. Listkove cesto rozvalkaj natenko. Potri kecupom, obloz salamou/sunkou, postruhaj nato syr, posyp koreninami. Zroluj a nakrajaj na kolieska. Daj na plech, potri zltkom a pec asi 15 min. Prajem peknu oslavu a dcerke vsetko najlepsie k narodeninam 😉

diabliq6666
autor
1. mar 2012

@barbarka
@lillah dakujeme...bude to super oslava...snad sa nam podari urobit 1.aprila presne na malej narodky🙂

lujza123
1. mar 2012

tu prvu oslavu si asi pametat nebude ..ale priznajme si takmer vsetci mame doma v albume svoju foto s tortou a jednou svieckou....ale 2 r si to pametat bude..teda aspon moja mala omiela uz polroka zazitky s party ye mala torticku a sfukla sviecku.
Podla mna oslava sa da spravit za par korun, ked vsetci vedia v akej si situacii tak jasne ze nikdo nebude ocakavat svedske stoly archivne vino a hostesky v kostymoch snehulienky.
Tie girlandy, potlacene pohariky , smiesne ciapocky a ine blbiny no neviem take male deti naozaj ani nepostrehnu rozdiel medzi niecim kupovanym a vyrobenym ...rovnako ich zabavi kelimok s potlacou macka PU ako kelimok na ktory niekto nakresli fixkou smaila

lujza123
1. mar 2012

ozaj a darceky som ani prvu ani druhu oslavu nekupovala
1. aj tak si to nepameta, este tych narodiek kedy si to co dostala odo mna uz pametat bude vela
2. aj tak dostala tolko blbin ze som jej to musela zhabat a davat postupne
3. aj tak bol september a musela som ist pomaly kupovat zimnu bundu, topanky, ...na tychto veciach urcite nesetrim takze ziadny lacny spas.... teplaky...a ako slobodna matka tiez ratam kazdy peniaz

mircalla
20. dec 2012

@zazalienka 100 euro na detsku oslavu? som pozyvala k 40 8 ludi na obed do restiky v bratislave a nestalo to 100 euro.

@diabliq6666 uz to nebude aktualne - ale my sme vyzdobili u nasich na dome dvor lampionmi balonmi konfeti, girlandami, mali sme obcerstvenie, tortu doma robenu, ziadne tie drahe torty s motivmi, napoje...nic nechybalo. uplne super oslava, pozvana len rodina
cele to bolo v lete vonku
podla mna si deti vo veku 1-2 roky tieto veci uz tak neuvedomuju, a vobec nie uz detaily

chovancova27
20. dec 2012

@diabliq6666 Tortu dala spraviť babka, narobila som chlebíčkov, čipsy, fľaša vína, zavolala obe babky a dedkov, sestru s manželom, švagrinú s manželom a vybavené... samozrejme rozvešané balóniky a také tie papierové kravinky🙂 ja tie oslavy nejako extra neriešim...🙂