Oslava prvých narodenín

zmena303
31. júl 2013

chcem sa opytat aku oslavu ste urobili svojim detom na prve narodeniny. U nas v rodine to tak byva ze je to viac menej velka oslava tie prve narodeniny ostatne su uz len narodeniny 😀 . problem je ze zijeme v zahranici a moja rodina prist nemoze a viem ze dcera si to pamatat nebude ale chcela by som jej urobit oslavu. pride len par priatelov co tu mame a tak neviem ci ist len do restauracie alebo doma robit party fukat balony a pod. neviem ci to dava zmysel co som napisala 😀

ichbinich
31. júl 2013

My oslavujeme vzdy cela rodina pokope, pripadne sa posuvaju oslavy, aby sme boli vsetci spolu, aj solavy dospelych. Na prve synove narodeniny prisla aj moja mama. Tak sme boli 8 dospeli, jeden oslavanec a dve polrocne babatka 😉 😀
Spolu sme sa naobedovali a dali si tortu, ktoru som robila extra, aby ju mohol aj syn, ale nakoniec z nej myslim ani poriadne neochutnal... Boli sme u nas doma, vladol super chaos ako vzdy, ale to pre mna k tomu patri 😉
Dostal darceky, ale po tretom ho to uz nebavilo. Ziadne baloniky ani pod. Vsetky ostatne oslavy prebiehaju rovnako. Mozno ak bude chciet dalsiu oslavu narodenin s kamaratmi, tak samozrejme sa to pokusm spravit podla jeho predstav a nejaky ten balonik nafuknem 😉
Ale v jasliach im robia super oslavy, takze doma sa toho nedozadoval 😀 Iba si vybral tortu, a manzel mu v slabej chvilke slubil toho Lightning McQueen-a, tak sme stali do polnoci v kuchyni 😉 😀
V skolke to je myslim podobne, uvidime v decembri 😀

katrinka8
31. júl 2013

Ahoj, no to zavisi od toho, kolko casu, energie a penazi chces do oslavy investovat. V restauracii to mas asi drahsie, ale zato v podstate bez starosti + ak najdes miesto bezpecne pre malych drobcov, kde sa zabavia+ vhodna strava, tak si myslim, ze si to uzijete.
Ak by si oslavu robila doma, mas vyhodu, ze asi hodne usetris, ale zase musis robit pripravu, ci uz pohostenia, priestoru, aby sa voslo viac drobcov, hladat moznost zabavy plus po oslave davat dom do poriadku...
My sme oslavu robili na zahrade, varili sme gulas (dcerka mala svoju v tom veku beznu stravu), krajali tortu atd. a deti sa vysaleli vonku (nafukli sme balony, dali sme im bublifuky, vonkajsie hracky mali... ), takze to nebolo take narocne na hladanie vhodneho priestoru.

marcela1992
31. júl 2013

@zmena303 my tiež žijeme v zahraničí a malému sme urobili takú malú oslavu doma,mal balóny,tortu...a všetko čo k tomu patrí a prišli svokrovci a pár známych s deťmi.myslím že malý si to naplno užil 🙂

euka210
24. feb 2022

@zmena303 my podla situacie, ale uz sme zvykli ze vacsie oslavy robime...stari rodicia a zo svagrovcov kto moze, ale nie je to pravidlo ze vsetci, to by sme sa do domu ani nevosli 🤣. Detom uplne staci ze pridu bratranci.