Peniaze ako svadobný dar

19. sep 2020

Koľko peňazí je vhodné dať kamaratom ako svadobný dar, ak na svadbu nejdeme? ( Boli sme pozvaní ale nemôžme sa z nejakého dôvodu zucastnit?)

janka95
19. sep 2020

U nás to bolo vždy tak že peniaze dávajú len hostia čo sú prítomný na svadbe. 🙂

s_a
19. sep 2020

Tak ja by som nečakala dar a už vôbec nie peniaze od niekoho, kto mi na svadbu neprišiel... Tiež sme mali takých hostí čo sa im nedalo prísť a ani mi nenapadlo že by nam mali niečo dať

pistalocka_semi
19. sep 2020

U nás sa zvykne dar dať aj keď sa svadby nezúčastnime, pretoze aj tak mladomanželom zablahoželáme.
(Ako keď ma niekto pozve na narodeniny a nemôžem prísť, dodatočne aj tak zablahoželám, nebudem za tváriť, ze sa nič nedeje).

Už uznajte za vhodné, či peniaze alebo hmotný dar...každý dá podla svojich možností ... pre niekoho je výdavok aj 50 eur z rozpočtu a niekto nemá problém dať stovku.

sapetka
19. sep 2020

Ak su to kamarati s ktorymi ste v castok kontakte dala by som peniaze

veverickav
19. sep 2020

Nam takto neprisli na svadbu zo zdravotnych dovodov a veru nam peniaze dali. 50 eur tusim

sapetka
19. sep 2020

Malo byt v castom😊

jaass
19. sep 2020

My sme dali 200 eur, svadby sme sa nemohli zúčastniť kvôli vážnej chorobe.

andreatytler
19. sep 2020

Tiez si myslim ze dar kupuju len hostia ktory sa svadby zucastnia a ten dar ma byt vo vyske ceny pohostenia. Teda drahsi dar ak je hostina v 5 hviezdickovej restauracii a menej drahy ak je to zahradna oslava s opekackou.
Ak chcete dat dar aj napriek tomu ze na svadbu nepojdete je to uplne na vas, kolko bude stat.