Pozvanie, resp. nepozvanie na svadbu

karkulka111
27. feb 2019

Ahojte chcem sa opytat. Moja mama ma brata a jeho syn bude vydavat dceru. To bude ona volat na svadbu aj mna ,,nas,, ? Moju rodinu Alebo sa uz tak nevola ... dakujem 🙂

tyrkysova_kobyla
27. feb 2019

@karkulka111 ak bude chciet tak zavola, zalezi, ake mate vztahy a aku siroku rodinu idu pozyvat

hettinka
27. feb 2019

@karkulka111 to my ti nepovieme, to sa musíš spýtať nevesty, alebo si počkať, či príde pozvanie.

sissy27
27. feb 2019

@karkulka111 a my máme ako vedieť, koho si oni budú volať na svadbu? 😂 oprášila som aj vešteckú guľu ale veru ani tá nič nevie 😅

eri444
27. feb 2019

To čo je za otázku 🙂 Keď chce tak vás zavolajú a keď nie tak nie. Záleží aj od toho, či sa nejak stretávate alebo nie

karkulka111
autor
27. feb 2019
ellieellie
27. feb 2019

Ja som nebola pozvaná na svadbu vlastnej sesternice, s ktorou mám inak veľmi pekný vzťah (brali sa v “tajnosti”, vedeli len rodičia, súrodenci, svedkovia). A bola som pozvaná na svadbu, keď sa vydávala sestra švagrinej môjho vtedajšieho priateľa (teraz už manžela), ktorú som nikdy nevidela. Stačí ti tak? Proste každý si pozve, koho chce.. niekto 10 ľudí a niekto 250. Ty asi nie si vydatá, však?

jamika27
27. feb 2019

@karkulka111 však a čo saa jej nespýtaš, akú širokú rodinu budú pozývať. Normálne typy slovenských svadieb, by už nepozvali ani tvoju mamu (sestra starkého) ak tomu dobre rozumiem. Ale závisí od zvyklostí rodiny atď.

pininka
27. feb 2019

To je ťažko odpovedať, závisí od vzťahov v rodine, od toho či robia malú alebo veľkú svadbu. My sme takto pozývali.

loginexistuje
27. feb 2019

ak som pochopila spravne tvoj bratranec bude vydavať dceru ... u nas by uz nevolali ani tvoju mamu a už vôbec nie teba .... ale my sme velka rodina a nesli sme ani na vsetky svadby sesternic/bratrancov len na niektore ...

tana85
27. feb 2019

viackrat som musela precitat,aby som si uvedomila, ze bratranec vydava dceru 🤨 podla mna to je uz vzdialena rodina, ja by som nepozyvala

jamimka
27. feb 2019

Na mojej svadbe bola aj rodina mojej svagrinej. Lebo svokra ich pozvala. Staci? 😉

nada847
27. feb 2019

@jamimka To nemyslíš vážne, to fakt?? Toto by tej mojej asi neprešlo, s tým by som teda nesúhlasila :-O

karkulka111
autor
27. feb 2019

@loginexistuje no asi tak🙂

karkulka111
autor
27. feb 2019

@ellieellie nie som vydata 🙂

jamimka
27. feb 2019

@nada847 áno fakt. Dokonca aj na muzove narodeniny si ich zavolala, ze ona priplatí 🙈 ale ja sa vadiť nebudem. Prežijem. A idem dalej. 😉

moonlight1210
27. feb 2019

@karkulka111 a preco sa jej rovno nespytas? alebo bratranca (jej otca)? co planuju.

simsalabim
27. feb 2019

@karkulka111 nas nepozval ani manzelov brat, hoci maju blizky vztah...vzali sa o 2 svedkoch. Naozaj kazdy si zariadi svadbu ako chce alebo ako mu financie dovolia.

deti95060810
27. feb 2019

vlastne tvoj bratranec vydáva dcéru - podľa mńa ďaleká rodina....takže asi budete bez svadby
záleží či sa stretávate, ako vychádzate....lebo moji rodičia chodili aj na takéto svadby ďalšej rodiny - dobre vychádzali, navštevovali sa, bývali v jednej dedine, pomáhali si na stavbách...veľmi individuálne...

karkulka111
autor
27. feb 2019

Super dakujem za odpovede urobila som si nazor toho ze nepytat sa nic nikoho. Pride pozvanka pride a ked nepride tak nepride. 🙂

helena1982
28. feb 2019

asi tak, tak je to najistejsie, ked budu chciet aby ste prisli tak vam to vediet daju, no nema zmysel sa nejako tam tlacit alebo co 🙂

nada847
24. apr 2019

@jamimka sa ozaj az cudujem coho su niektori ludia schopni, co vsetko dokazu vymysliet. Ale niekedy je ozaj dobre nechat veci tak a radsej nadych vydych 🙂