S priateľom si nedáme darčeky na Vianoce

25. nov 2020

S partnerom sme sa dohodli,že si na Vianoce nebudeme kupovať darčeky. Proste si nič nedáme. Na Štedrý večer spolu nebudeme ( je to 8 mesačný vzťah) a proste,že žiadne darčeky ako také, na Vianoce, neriešime. Je to zlé? Máte to tak tiež niekto?

bbebe
25. nov 2020

uz 6 rokov 🙂 co chceme si kupime cez rok

patka06
25. nov 2020

nie je na tom nič zlé, Vianoce nie sú len o darčekoch

dskjhfdlkdjhl
25. nov 2020

Ked to vyhovuje obom, tak je to v poriadku.

lintu
25. nov 2020

Ako si zariadite, tak máte. Nie je na tom nič zlé. Nie v každej rodine sú rovnaké zvyky.

jana_eyre_2
25. nov 2020

Čo by malo byť zle? Je to vaše rozhodnutie, vaša vec.. keby ste sa aj rozhodli neoslavovat Vianoce, nikoho to nemusí zaujímať..

najk
25. nov 2020

A si si ista, ze Ta to nebude mrziet? My sme tiez prve Vianoce dohodli, ze darceky nebudu. Muz mi ale kupil ponozky a mna dobre stvalo, ze to boli len ponozky 🙂 ak ste s tym obidvaja ok, tak je to ok. Ja som s tym evidentne ok nebola, ked ma ponozky nastvali 🙂 ale za 14 rokov to vynahradil 🙂

ninusa221
25. nov 2020

Ja mam taky pridpad že kamaratka chodi s jedným chlanom a on nema peniaze ( len ju vyciciava) tak jej povedal že si vobec nebudu davat darčeky😅 je to kazdeho osobná vec ja by som bola asi smutná aj maličkosť poteší

pribinak
25. nov 2020

Podľa mna to nie je ok.

Vianoce sú aj o obdarovávani tých ktorých mame radi. Veď ti nemusí dať dar za 3000 EUR, ale proste drobnosť, ktorá je zo srdca a poteší

Podľa nedať si darček a to Chodíte spolu pár mesiacov ....no neviem, mne by blikali kontrolky

janeninka
25. nov 2020

Tak asi ste k takemu rozhodnutiu prisli na zaklade nejakych argumentov - t.j. akoby to mohlo byt zle?
Mne by to napr bolo luto.. ale su okolnosti kedy je to predsa uplne v poriadku...

caroline_
25. nov 2020

je to len a len vasa vec, ak vam to obom vyhovuje tak to je super 🙂 my si s manzelom nedavame ziadne darceky na vianoce ani na ine sviatky, dokonca odkedy byvame samy v inom meste ako rodina tak vianoce ani neoslavujeme :D

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
osky
26. nov 2020

Hm...
Vianoce sice nie su len o darcekoch,ale...
8 mesiacov ..to by ste mali byt este total zalubeni,blaznivi...a ano,praveze sa zasypavat darcekmi.
Napr.aj tie vyssie spominane ponlzky-nejake vtipne,hunate..
Proste drobnostky..
Ak ste velmi mladi a nezarabate si,to chapem.
Ale aspon cokoladku alebo proste aj len dake blbe vystrihnute srdce z papiera...
Tie darceky su vypovedou duse.srdca.
Je to vypoved toho,co k sebe citite.
Keby si mu dala aj iba nejaku peknu sifku co si nasla v lese na zemi..
Tam ide o to,ze si si na neho spomenula,ze mu chces urobit radost,ze ho chces obdarovat svojou laskou,pozornostou...
Preto sa davaju darceky.
Nie preto,aby si kazdy rok dostala briliantovy nahrdelnik...chapes?
Ak toto navrhol,pride mi to chladne sarkasticke,hlupe...
Take chladne,bez akehokolvek entuziazmu.
Kde je romantika?
Kde je prezivanie?
Zvlastne.pre mna suche,taky bude aj vas vztah...

miadi
26. nov 2020

Ak ti to nevadi tak je to ok ale asi by si sa nepytala? Moj muz prve Vianoce co sme sa poznali kratsie ako vy za mnou doletel na Svk lebo som chcela byt na Vianoce u mami a dal mi poriadny darcek. To bol prvy x v Europe len koli mne. Trepal sa za mnou cez ocean lebo bezomna nechcel byt. Aj ked mu jeho brat kecall cosi o Hosteli (film) ze ho na svk predam na organy proste sisi sa onho doma bali :D ked je do teba chlap zalubeny tak je to rozpravkove ain't no mountain high enough. Aj ked nebudete spolu mohol ti dat nieco pred alebo po vianococh.Este keby tak povedal ze nekupujme si nic velké nic hodnotné iba malickost..nieco len tak mile pre dobry pocit..ja by som mu aj tak nieco dala nech vie ake to je. :D

zuzka0605
26. nov 2020

chcela som pridat komentar ale osky to uz vystihla, ma pravdu.

ajka0207
26. nov 2020

My sme to tak tiež mali prvý rok s teraz už manželom. Teraz si dávame darčeky také symbolické, kvôli deťom, lebo však ako by to bolo že maminke Ježiško nič nedoniesol.

sense
26. nov 2020

Ak to vyhovuje vam dvom, ale ja viem ze by som to porusila lebo sa poznam...a myslim ze tebe to tak nevyhovuje inak by si to nemala potrebu rozoberat...ak su za tym penazia, potesit a prekvapit moze aj malickost
aj ked teda napr pre celu obsirnu rodinu darceky nekupujem....

katrin69
26. nov 2020

My sme manželia 5 rokov a vôbec neslávime vianoce, lebo to nemá biblický podklad... Horšie je to, že rodina si to vysvetliť nedá...

hindakus
26. nov 2020

Moze to mat pricinu v tom, že sa bojí, že kupi blbost. Ked budete nabuduce v obchode spolu, navrhni, ze si kupite malickost (tebe+jemu, napr tie ponozky) hned ju kupte, aj baliaci papier a date to pod strom, aby bol kompromis .

pupavka89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pupavka89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sasitimi17
26. nov 2020

@katrin69 tak vy neslávte, ale nekazte sviatky a Vianoce svojej rodine, načo ich presviedčať o svojej pravde? Oni vás tiež nenútia...

simona92101
26. nov 2020

My si s manzelom nedavame darceky pod stromcek,ale vzdy si darujeme nejaky"zazitok", t.j nieco spolocne.bud je to lyzovacka,daky wellnes atd.kazdorocne chodime na povianocnu lyzovacku,je to cas ktory venujeme len sebe,vypiname telefon,oddychujeme.a tesi nas to viac ako daka blbost pod stromcekom. Vianoce sa snazime si uzit ako rodina,ziadne nahanacky,stresy,drahe darceky 😉

fokuska
26. nov 2020

@pupavka89 Smutny zivot? Co su vianoce povinne? Ved je plno vierovyznani, ktore vianoce nemaju, maju ine sviatky a vtlka niekto z nich do hlavy vam, ze mate smutny zivot, lebo neoslavujete sabes, ramadan, chanuku alebo plno dalsich?

basska_b
26. nov 2020

To je čudné. Môj bývalý mi hovoril, že neznáša Vianoce, pri štedrovečernom stole (s jeho mamou sme boli) spravil hystericku scénu, že má depresiu a že sa chce ísť prejsť... bol z rozpadnutej rodiny a dosť tým trpel, vraj bol šťastný len u starych rodičov a že mu nikto neurobil tortu na narodeniny a Vianoce boli vždy plne stresu a hádok... Ja som bola z toho dosť smutná, Vianoce sú o láske, o rodine, pre veriacich aj o duchovne. Nie o konzume a darčekoch

zuzanka.zuzu
26. nov 2020

@pupavka89 KOLEDY? 😂 veru, bez nich človek stráca zmysel života 😉

@sasitimi17 kaziť sviatky iným? a to kde píše? ja som pochopila tak, že rodina si nedá vysvetliť, že oni neslávia vianoce a nie že ona presviedča zvyšok rodiny, aby neoslavovali..... sama si autorku zhejtovala za to, čo si na nej odsúdila 😀

pupavka89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
moniikka
26. nov 2020

My si tiež s manzelom nedávame darčeky, ved cely rok niečo treba. Kupujeme akurát svojim detičkam

ivca88
26. nov 2020

No neviem.
Mňa by si chlap získal tým, že aj ked by sme spolu nemohli byť, tak by mi aspoň dal doručiť niečo poštou.
Kľudne aj hrncek s našou fotkou... Proste niečo milé, pozorne.
Kazdy má predsa rad keď vie, že si niekto na neho spomenie a dá si tu námahu nájsť nejaký darček..

marygk
26. nov 2020

Aj my s mužom sme sa takto dohodli na naše 1. Vianoce,keď sme spolu chodili. Skončilo to tak, že ja som mu kúpila veľkého plyšového medveďa a on mne voňavku. Dohoda išla do hája. To bola našla posledná dohoda o darčekoch. Darčeky si kupujeme, smejeme sa pri stromčeku a užívame si to. A toho medveďa máme v spálni doteraz. Keď vám to tak vyhovuje je to úplne v poriadku. Mňa osobne by to mrzelo, celkom darčeky odignorovať.

fokuska
26. nov 2020

@pupavka89 Diskutujuca sa vyjadrila k teme, ktoru pridala autorka. Nepytala sa na nazory ostatnych, len podporila autorku, ze oni to maju takto. Ale ty si citila potrebu ju za to odsudit. Ine by bolo napisat, ze "fiha, pre mna su vianoce dolezite, ja si to neviem predstavit bez kapustnice atd, to by bolo pre mna smutne" - ale ty si hned vyhodnotila ze zivot jej deti je smutny. Lebo ich hodnoty sa nezhoduju s tvojimi.