Sesternica nás nepozvala na svadbu

12. júl 2020

Ahojte baby potrebujem sa vyzalovat a počuť názor ostatných ci je toto normálne.. Nedá mi to spať je mi z toho neskutočne moc smutno mame tiež.. Moja sesternica mala dnes svadbu a nepozvali len mamu otca a mňa nechápem prečo a oni tiež nie nikdy sme nemali s nimi problém dokonca sa v pohode navštevujeme všetko v poriadku.. Dokonca my sme ani nevedeli že ma svadbu ja som to zistila až z fotiek ktoré boli na nete nechápem tento prístup je nám z toho smutno je to podľa vás v poriadku? Je to predsa sesternica sme rodina chápem že tam môže mať koho chce ale neviem si to vysvetliť keď každého z rodiny hej a len náš nie

simca06022011
12. júl 2020

Ja som nebola na svadbe mojej mamy 😂 nič to za to... Vrátim jej to 😂

erikaa09
12. júl 2020

Toto riesis ? Ja som tiez nepozvala bratrancov a sesternice len ich rodicov- mala sala,peniaze a svadba na rychlo. Ona ma zase na rok svadbu pozyva ale bez deti a kedze nemame kam dat deti tak pojdeme zablahozelat ale v9bec neriesim a ani ona

asia83
12. júl 2020

A kto by jej to platil? Vy? Ja som na svojej svadbe tiež nemala žiadnu sesternicu, a to ich mám požehnane. Teraz sa už nerobia obrovské svadby s 200 ľuďmi. Keby pozvala všetky sesternice okrem vás, tak to by bolo divné. Takto vôbec. Ja som na svojej svadbe mala iba rodičov, súrodenca a krstných rodičov. Z mojej strany. Muž rovnako, teda okrem krstných rodičov.

simca06022011
12. júl 2020

@erikaa09 a sesternice nevedeli že máte svadbu? Týždeň pred svadbou ste sa stretli a nevedeli? Až z fotiek sa dozvedeli? 😊

mogaa
12. júl 2020

V prvom rade - nie ste blízka rodina....Blízka rodina sú rodičia a súrodenci.....a keďže oni si platia svadbu - je len na nich, koľko ľudí si pozvú a koho.....Pochopíš keď sa budeš sama vydávať....

erikaa09
12. júl 2020

@simca06022011 dozvedela sa to z fb a od rodicov lebo ich som pozyvala su to moji krstny.a kedze nebola doma vtedy tak som rodicov poprosila aby jej to povedali a v pohode. Oni mali mat tento rok svadbu ani neprisli knam tirz len cez rodicov ze sme pozvany ale bez deti a v pohode to beriem. Kebyze ja mam volat celu rodinu je nas cca cez 300 -400 a ona to iste

simca06022011
12. júl 2020

@erikaa09 no vidíš ale tu je problém ze všetci z rodiny boli, vedeli a im nedali ani vedieť... Pritom týžden predtým bolo spolu. A nie len sesternica nebola ale ani teta a ujo/jej rodicia/.Ostatní na svadbe boli.

Ako keby tu nikto riadne nečítal a nechápal... Svadba nebola o 19 ludoch, bola rodina a len ono traja nevedeli. Divné a nie normálne. To ze neboli pozvaní je ten menší problém. Pise sa tu v každom druhom príspevku o cene, o malých svadbách...😂 Pritom to asi nie je problém tu. Ak fakt všetci vedeli a boli

sense
12. júl 2020

Pozri ja ked som mala svadbu som tam.nemala sesternice ani bratrancov ani tety ani ujov len jednu sesternicu... oznamenie som poslala ale na svadbe neboli.

h2
12. júl 2020

@sense Ale to je iné, Ty si poslala oznámenie, oni žiadne nedostali. Ty si nepozývala skoro nikoho zo širšej rodiny, autorka písala, že oni 3 boli jediní nepozvaní.

domisha02
12. júl 2020

Neviem ako ja som tiež nepozvala sesternicu ale tak mi sa
ani nebavime ani oznámenie som jej neposlala , mi sme mali len taku malú, rodičia , sestra a svokra ..nieco na tom bude ked vas teda nepozvala

basullinka
12. júl 2020

To, že Vás nepozvali má pravdepodobne nejaký dôvod, ktory ti my nepovieme. Preto je lepšie spýtať sa ich. Na základe toho vieme povedat svoj názor, či je to normálne alebo nie. Avsak určite normálne nie je, že ste týždeň dozadu s ňou boli a nedala Vám aspoň oznámenie o svadbe a vy sa to dozvedeli z fb.

nelca0510
12. júl 2020

Ja tiez nie. Mali sme malu svadbu, cca 20 hosti z nevestinej a zenichovej strany. Ich je 6. Pozvala som len teda tetu a uja a ich najmladsiu. Pre nu to bola prva svadba. Ked mala sesternica o pol roka svadbu, nepozvala mna a manzela. Nerobila som z toho vedu. Poslala som kyticu a dar (oni nie). Bavime sa uplne normalne. Nie vzdy sa da pozvat kazdeho aj z financneho hladiska. Prenes sa cez to.

h2
12. júl 2020

@basullinka Veď to, že nič nepovedali. Nemuseli ani oznamko dávať, stačilo povedať: O týždeň sa vydávam, vtedy a vtedy a tam a tam... hostinu robíme len v úzkom kruhu, ale budem rada, ak na obrad prídete...

basullinka
12. júl 2020

@h2 presne a hlavne keď spolu boli týžden predtým. Zdá sa mi to celé divné.

autor
12. júl 2020

@damtiporiti nemáme v rodine problém keby ho mame tak sa tomu tak nečudujem nie?

queen_el
12. júl 2020

Ešte párkrát napíšte “ani ja som nepozvala seaternicu” a “urcite mali tajnu svadbu” ked to otazka nebola a nemali tajnu svadbu :D Ale ved v uvode pise ze vsetci tam boli z rodiny, neviete citat? A ani nevedeli o svadbe pricom maju blizky vztah. To divne JE. Autorka nejaky hacik tam je. Ak naozaj nevies tak sa opytaj narovinu.

erikaa09
12. júl 2020

A nemohla pozvat rodicov aa ze im povedala ( alebo si myslela ze rodicia vam to povedia) ?? Ved normalne jej napis ze si strasne sklamana ze ta nepozvali na svadbuba ze by si chcela vediet aspon dovod ..

majkeel
12. júl 2020

Bud to nechceli mat velke, alebo v tom strese par ludi vynechali, alebo z nejakeho dovodu maju na teba tazke srdce. Tak si vyber.
Je corona, svadba nebyva lacna a pozyvat dnes 100-200 ludi, vsetkych pribuznych, sesternice, ich deti,... Nebud vztahovacna, usetrila si svadobny dar a zabavit sa mozes aj lacnejsie niekde na zabave, bale. Svadba je stratova zalezitost, pre mladych, aj pre hosti. Za 50-100 eur, co je slusnost dat do odobierky za 1-2 hosti podla pribuzenstva, mas vikendovy pobyt (dve noci) v polskych Tatrach,.... ;)
To je lepsia mala svadba a neskor usporiadat malu oslavu na chate, alebo restauracii a oslavit naraz svadbu, aj niecie narodeniny, ...

jumama
12. júl 2020

My sme mali tiez malicku svadbu, pozvali sme iba rodicov a surodencov a muz mal este staru mamu, tak aj tu. Ja som uz nemala mamu, otec bol v zlom zdravotnom stave, ja tehotko v 5 mesiaci, takze aj to ma ovplyvnilo. Pre mna svadba nikdy nebola big deal. Dali sme spravit kolace a den pred svadbou sme rozniesli muzovej rodine, spolu s oznamkom, pretoze oni vsetci byvali v rovnakom meste, blizko - ale len tetam a ujom, sesterniciam uz nie. Kolace sa sice montovala svokra, ze da napiect a na poslednu chvilu jej to odriekla ta pani, tak potom nam nakupila ake mali v cukrarni, ja som z toho bola trochu smutna, lebo aj kolegom som take musela dat, predstavovala som si to trosku inak, ze aspon v tych domacich kolacikoch by bolo cosi osobne, ked uz nejdu na hostinu. Ale tak co uz. Zas aj vztahy so svokrou treba pestovat, a mozno jej bolo luto, ze nemame velikansku svadbu, kde by mohla veci organizovat a byt pysna na svoje dieta, takze som tie kolace prezila. Z mojej strany mi vsetci byvali 150km daleko, nechcela som, aby riesili, ci nam pridu vinsovat aspon na urad, kedze sme naozaj len svadobny obed mali, v takom malickom kruhu. Zabezpecila osm odvoz otcovi a segre s deckami. Ale kamaratom a kolegom, co byvali v rovnakom meste ako my sme dali vediet. Cize na urad nam prisli ti, co to mali blizko, ja som ani tolkych necakala 🙂 Ostatnej rodine sme Az po svadbe poslali oznamenie, ze sme mali svadbu spolu s fotkou zo svadby. Aj moji bratranci v Cechach to tak urobili, ked som bola mladsia, nasej babke prislo uz rovno len oznamko a list s fotkou, tak som sa inspirovala. Ak rodina byva daleko a okrem svadby by si im este aj ubytko zabezpecovat, tak to by boli meganaklady. Urobili sme to tak prvi ako najstarsi spomedzi muzovych bratrancov a sesternic a potom to tak zopakovali dalsi. Dnes radsej peniazky niekto vyuzije na byvanie ako na velku svadbu. Cize aj tvoja sesternica mohla mat financny dovod, ak ale mate dobre vztahy, neviem, preco by vam to uplne uprimne nemohla povedat. Byvate v rovakom meste, ci daleko?

makova333
12. júl 2020

Mila autorka, nie je to prijemna situacia, kedze nevies preco a pravdepodobne sa toho ani nedopatras. Niekedy su vztahy v rodine naoko dobre a pri najblizsej prilezotosti ta rodinny prislusnik bez mihnutia oka hodi cez palubu. Ako baby pisu, nie je problem, ze nepozvali (nechceli, nemohli...), problem je, ze nemali v sebe stipku slusnosti oznamit vam oznamkom alebo osobne, ze budu mat svadbu. A tak to dali "na sedlakov". Nepatraj, nezistuj, len si to zapamataj pre buduce situacie. Btw je absolutne trapne pytat sa ich preco vas nepozvali a pridom pravy dovod vam aj tak do oci nepovedia.

basullinka
12. júl 2020

@erikaa09 nepozvali ani jej rodičov

basullinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
12. júl 2020

Takto ja úplne rešpektujem ich rozhodnutie že sme neboli pozvaní vážne to rešpektujem svadby sú dnes drahé záležitosti a načo tam sesternice ale aspoň slušnosť keď sme sa videli povedať ze sa budu brat išla by som len zablahoželať k novomanželstvu a išla domov a úplne v pohode.. Ale je mi fakt sprosté a divne že nepozvali našich je to teta a ujo čiže jej mama a moja sú sestry a sú blízke.. Ide o to keby aspoň povedali ale iba fotky myslím ze to je na hanbu

6mia6
12. júl 2020
ancovicka21a
12. júl 2020

autorka,ano je to na hanbu..ale cia hanba to je?tvoja,resp. vasa alebo ich?ved im to raz mozes vratit 😝 a nikdy nevies,mohlo sa nieco stat medzi mamkami,co ti tvoja mamka nepovedala..ty to vobec neries,myslim,ze ty si len obet niecoho,o com nie si informovana..a niekedy je fakt lepsie nevediet 😉

dianaana
12. júl 2020

Kolko ludi mali na tej svadbe? Je rozdiel, ak tam bolo 100 ludi alebo 15 ludi. Divne je, ze vam neposlali ani oznamenie, kolace a tak...

simsalabim
12. júl 2020

Chapem, ze ti to je luto, ale je to volba tvojej sesternice. Manzelov brat sa bral iba o 2 svedkoch, cela rodina sa to dozvedela az po svadbe 🤷‍♀️ Je to ich volba, maju na to pravo.

denden77
12. júl 2020

ja som asi na hlavu ale vzdy sa tesim, ked ma niekto na svadbu nepozve.. nechce sa mi riesit saty, handry, vlasy, make up, dary.. to nie je moj sialok kavy.. sama mam predstavu, ze ak sa raz vydam, tak len s 2 svedkami 😁

lauriinkaa
12. júl 2020

Ja som tiez nepozyvala sesternice, resp. len tie, s ktorými sa stretávam. S tými, s ktorými niie som skoro vôbec som nemala dôvod pozvať. Ja som im to aj takto narovinu povedala, vidíme sa raz za tri roky a robím malú svadbu, čiže pozývam len ľudí s ktorými som často.

pupavka89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz