Svadobná hostina - 9.4.2021

julka97646
18. mar 2021

Ahojte 9.apríla sa vídavam všetko je pripravené no len neviem či si môžem vybaviť svadobnú sálu a koľko ľudí by tam malo byt prosím vás kto vie niečo o Tom napíšte ďakujem

sisa_s
18. mar 2021

Pochybujem, ze v aprili povolia svadobne oslavy...max.obrad

pribinak
18. mar 2021

@julka97646 vieš o tom že sa predĺžil núdzový stav? Silne pochybujem že 9.4. budeš môcť mat svadobnú hostinu vo veľkej sále
Ehm, vydať sa

090255
18. mar 2021

@julka97646 tiež pochybujem ze sa bude dat spraviť oslava aj s len pár ľuďmi...

ivkazba
18. mar 2021

Aktuálne obrad 6 ľudí a hostina ŽIADNA. A 9. apríla to na 100% nebude inak, nakoľko núdzový stav predĺžili až do konca apríla. Ak by sa aj niečo v apríli začalo uvoľňovať, tak hostiny nie, hostiny budú to posledné, lebo zábavy sú najväčšia liaheň nákazy.

blondie333
18. mar 2021

@julka97646 ahoj, info nájdeš tu - https://mojasvadba.zoznam.sk/

mariska1989
18. mar 2021

Však si to urobte doma keď tak .jedlo sa dá v dnešnej dobe objednať takže maš ušetrené pre tých pár ľudí za sálu .hudba to isté .

ivkazba
18. mar 2021

@mariska1989 hej, oslava doma je fajn. Bratov kolega tak robili oslavu doma, 2 týždne dozadu, 20 ľudí a po oslave 8 pozitívnych. Preto je zakázané stretávanie sa, lebo najviac sa ľudia nakazia týmto spôsobom. Rozum sa mi zastavuje.

medeaa
18. mar 2021

@julka97646 svadobne hostiny su zakazane a podla mna sa to este tak skoro nezmeni.

anjelicek26
18. mar 2021

@ivkazba u nas vo vedlajsom meste mali incidentnost 15... tri tyzdne dozadu svadba a incidentnost 200!! Lebo sa tam nakazila polka ludi (asi 30 hosti, dostali aj pokutu teraz za to) a nakazili vsetkych pribuznych... takze k teme - mozes mat obrad s vasimi rodicmi a svedkami a potom doma hostina, ak to chcete spravit bez rizika tak este test pred tym.

medeaa
18. mar 2021

A inak domace oslavy su tiez v rozpore so sucasnymi nariadeniami. Je zakaz vychadzania okrem cesty do prace, do obchodu, k lekarovi... Cize keby niekoho z hosti po ceste k vam zastavil, museli by klamat a vykrutit sa z toho. Ja osobne to neodporucam, treba uz vydrzat kym sa situacia zlepsi a potom vsetko v klude oslavit. Urobte si pekny obrad a hostinu si odlozte na neskor.

ivkazba
18. mar 2021

@anjelicek26 no na mnou spomínanej oslave mali všetci testy urobené deň pred oslavou. A aj tak to tam niekto priniesol.

mariska1989
18. mar 2021

@ivkazba áno to máš pravdu ale to už musí uznať za vhodné ona že či sa jej to oplatí .ja sa skôr čudujem že sa idu brat teraz v apríli 🙈

anjelicek26
18. mar 2021

@ivkazba tak antigen je taky test jak podme na jahody... a ak tam boli deti - tak tie tipujem neotestovali vobec... proste teraz oslavy robit nie je vhodne :( U nas v nemecku idu cisla tiez zas hore a to tento tyzden otvorili skoly...asi aj hned zavru...

090255
18. mar 2021

@medeaa no len mňa by zaujímalo kedy sa to zlepší... Lebo napr ja čakám už od 2.5. 2020 vtedy sme mali mat normálnu veľkú svadbu a namiesto toho bola len mini na úrade.. Sme že budúci rok čiže tento a no podla toho co sa deje veľká svadba je v nedohľadne...

ivkazba
18. mar 2021

@mariska1989 tak a prečo by sa nezobrali teraz v apríli? Veď ľudia sa berú, lebo chcú byť manželia. A tým pádom je jedno, či teraz, pred koronou, po korone. Ak chcú byť manželia, tak chcú aj bez oslavy.

mariska1989
18. mar 2021

@anjelicek26 to si dobre napísala 🤣 akože ja som prekvapená ľudia idú na antigen sú pozitívny a príznaky majú až za 3 dni iný idú sú negatívny a ešte ten deň večer im začnu teploty ....akože ako aj píšu to že som negatívna neznamená že nie som pozitívna

petamich
18. mar 2021

@mariska1989 a kedy presne by sa mali brat? ja som napr. tehotna a ideme sa brat buduci vikend, opatrenia na svadby s prestavkami platia pomaly rok, cize ako by ste to riesili? ci mam byt napr. ja este 1-2 roky slobodna matka? a nie tiez nechceme hostinu po obrade ale bolo by fajn moct mat pri tom aspon rodicov, ktori ale ziju v inom okrese, cize ano aj my ktori rok poctivo dodrziavame nariadenia hladame sposob ako to odrbat, snad nie je take prekvapive, ze by som na vlastnej svadbe chcela mat aspon mamu a potom sadne do auta a pojde domov

mariska1989
18. mar 2021

@ivkazba ale chcú mať aj oslavy tak keď chcem oslavu posuniem si termín i keď pri tejto situácii si myslím že termíny budú plné už od minulého roka 🙈

090255
18. mar 2021

@mariska1989 ľudia čo mali minulý rok presúvali na tento a teraz zas presúvajú na ďalší...

ivkazba
18. mar 2021

@petamich takže budúci týždeň ideš byť už pani? 🙂 Tak držím palce, so všetkým. 😉

mariska1989
18. mar 2021

@petamich ale bože však ja nepíšem že sa nemajú brat ale kto musí tak musí ale keď chce mať oslavu .tak buď autorka musí alebo biedu už voľné dátumy napr v lete .však zobrať sa dá aj teraz a oslavu by som neriešila tu by som riešila buď tajné úplne najbližšia rodina teda napr do 10 ľudí alebo oslavu už v lete

mariska1989
18. mar 2021

@090255 ľutujem ich že majú ľudia naplánované veci .alebo chceli by to mať také fakt pekne a kvôli tomuto nemôžu 😔

090255
18. mar 2021

@mariska1989 no ved práve mali sme už všetko zajednane, oznámenia vytlačené... A nakoniec mini svadba na úrade ale no mohlo nás byť 15 čiže aspoň niečo.

elenka74
18. mar 2021

Ja si myslím, že ešte aj v máji nedovolia robiť klasické svadby so 100 ľuďmi

mariska1989
18. mar 2021

@090255 ty 🥥 akože mám dosť teda .však všetko stojí peniaze a koľko času človek do toho dá kolky to posunuli na jeseň a prišlo bum zas 😔 a tak aj 15 je ok horšie je koho zobrať koho nie až sa niekto neurazí náhodou 🙈

petamich
18. mar 2021

@ivkazba veru Ivi 🙂 po roku spolu doma ma home-office sa sice cudujem, ze si ma chce este zobrat ale nebudem pokusat 😂

lubina
18. mar 2021

@julka97646 vydaj sa a oslavu robte az ked to bude mozne a nebudes mat strach, ze sa akurat na tvojej oslave niekto od niekoho nakazi...

alvaluka
18. mar 2021

@julka97646 🤦‍♀️
Julka, fakt dost pochybujem ze uz v aprili povolia svadobne hostiny, najskor mozno v lete.

Chapem, ze svadba pre zenu je udalost niekedy jednorazova v zivote, ale predpokladam, ze drviva vacsina zien, co sa vydava by mohla vediet zhodnotit sucasnu situaciu a bud odlozit svadbu na letne mesiace, alebo s nou pockat dlhsie, alebo sa vydat a veselicu zorganizovat v obdobi po uvolneni opatreni a zlepseni covidovej situacie.

sirka9
18. mar 2021

@mariska1989 preto najlepšie sa zobrať teraz, aby sa nikto neurazil, že nebol na svadbe 🙂 ked si zoberem nás, tak ja mam akurát tak mamu, dvoch surodencov a kamsoku jednu, co by akoze mali byt na svadbe. frajer ma rodinu od nevidim do nevidim. no kto to bude platit? tak teraz, ked nemoze nikto a nikto sa nemoze urazit 🙂 🙂 🙂 🙂 (ja viem, som sviňa 🙂 )

jaja8_9
18. mar 2021

@julka97646 ja si osobne myslím tiež ako tu baby píšu ze maximálne obrad s kňazom a so svedkami, ak netuzis po veľkej svadbe je to jedno 🙂 je to deň len o vás dvoch
My sme mali mat svadbu v apríli minulého roka a kvôli tomuto sme to presunuli na september 2020 ( chceli sme tam aspoň najbližšiu rodinu, naozaj nerada by som vyberala ty ideš, ty nejdeš atď. Tak sme ju presunuli) vyslo na tom, ale s odratymi ušami, stalo nás to veľké nervy... Bohužiaľ nikto nevie kedy táto situácia skončí ale myslím ze cez leto budú opatrenia voľnejšie ak to bude tak ako minulý rok a začiatkom jesene 🙂