Svadobný dar

lussinda2
20. máj 2023

Ahojte baby, vedeli by ste mi poradit prosim čo by sa patrilo priniest ako svadobny dar od 17r dcery pre jej sesternicu? Tym, ze nezijeme s bio otcom ide na svadbu iba dcera a chcela by sesternici priniest nejaky dar skor nejaku taku vec co jej ostane, kedze s nastavajucim manzelim su spolu uz nejaky ten rocik asi 20 😁, maju svoje byvanie a ani financne na tom niesu zle, takze penazny obnos nie. Ono mne sa tazko o takom premysla, kedze su to uz roky co sa nevidame a ani netusim co by ju potesilo a takisto ani dcera nevie, kedze su tie navstevy medzi nimi tak 5-6x do roka.

vevulik18
20. máj 2023

@lussinda2 ja som sestre dávala k peniazom robiť personalizovaný fotoalbum 🙂 veľmi ich to potešilo , bol myslím z drevoded 🙂 vyšiel okolo 30 eur, keď tak ešte nejakú kvalitnú fľašu alkoholu k tomu 🙂

klarolinne
20. máj 2023

Ja by som išla do pekného fotoalbumu, do ktorého by mohli dať fotky zo svadby napríklad. Dobrú čokoládu a víno ak majú radi.

banalu
20. máj 2023

Peniaze a nejaku drobnost. Mne sesterka dala aj take spojene srdcia od umeleckeho kovaca so slovami, nech je vasa laska taka pevna aby ju nic nerozdelilo, ako tie srdcia.
Nieco ako styl na foto, ale krajsie. Inak dostali sme aj ten fotoalbum a stoji na policke a cakam kedy ho vyhodim, len este z ucty k svagrine som to nespravila - nemam k tomu vztah 🫣 polovicu pracholapacov co sme dostali som uz vyhodila alebo darovala dalej a druha caka na svoj ortiel v jednej krabici na povale.. ale tie srdcia nas uprimne oboch potesili.

123kika1234
20. máj 2023

Určite aj peniaze, minimálne kvôli tomu, že sa tam ide najesť, zabaviť, aby sa to manželom trochu vrátilo

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
januska12323
20. máj 2023

Dar by som dala len osobe, ktorú poznám a viem asi čo ju poteší. Radšej peniaze, blahoželanie, žreby, niečo čo sa využije.

slavomira236
20. máj 2023

@123kika1234 pise ze penazi maju dost.a je to 17 rocna baba myslim ze fotoalbum bude stacit pozdrav k tomu..

123kika1234
20. máj 2023

@slavomira236 ja by som sa osobne hanbila nedať peniaze, ale každého vec 😀 bez ohľadu na to ci majú alebo nemajú dosť peňazí, keď ma niekto dosť peňazí neznamená, že sa idem na svadbu zabaviť, najesť, zobrať vysluzku a ani mu nevrátim náklady za seba...

kitycat
20. máj 2023

@lussinda2 len preto, ze sa maju dobre im nedate peniaze, ale lapac prachu? 🫣

sid515
20. máj 2023

Ja keď čítam reakcie typu “peniaze, lebo im je potrebné vrátiť náklady za seba” tak len krútim hlavou. Mali sme naozaj obrovskú svadbu, ale od nikoho som nečakala peňažný dar a už vôbec nie vo výške “stravného”. Boli to naši hostia a boli pozvaní kvôli tomu, že sme ich tam chceli, nie aby mi vrátili peniaze za stravu 🤦🏽‍♀️ Kto môže dá dar, kto môže dá peniaze, no každý podľa svojich možností preboha.

zmrzlinka2021
20. máj 2023

@123kika1234

My peniaze nedavame vobec. Davame vzdy vecny dar a davame ho od srdca. Par si pozyva ludi na hostinu nie kvoli tomu "aby sa im peniaze vratili", ale preto, lebo chce s nimi zdielat svoju radost a novy zaciatok ich spolocneho zivota ako rodina.

Dokonca aj ked nie sme pozvani na hostinu, prideme zagratulovat a kupime aspon drobnost, napr. jensku misu, niečo čo sa zíde.

ninusa221
20. máj 2023

A na tu svadbu ide jej bio otec? Pretože ak ano nevidím dôvod načo ma ona dávať dar veď nezarába.

solange7
20. máj 2023

Ak 17 rocna dievcina neprinesie na svadbu obalku ale vecny dar, da sa to uplne v pohode pochopit. Urcite by som sa neurazila ani si nic negativne nemyslela. Ved to nieje samostatna pracujuca zabezpecena jednotka ale v podstate este adolescent.

lenuska9999
20. máj 2023

@lussinda2 tiež sa toho roku vydávam a s mužom už žijeme spolu pár rokov. Dúfam, že mi každý radšej da obálku s peniazmi, ako vecne dary. Hoci nám nechýbajú, ale radšej ako mať v byte blbosti, ktoré sa mi nemusia páčiť, alebo nebudem ich potrebovať. Všetko, čo nám treba si kupujeme počas celého roka a necakame kvôli tomu na vianoce, svadobný dar a tak ďalej.. predpokladám, že keď dcerina sesternica žije s mužom tiež už pár rokov, tak sú na tom podobne

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
didip
20. máj 2023

Ja si myslím že peniaze, my sme mali svadbu minuly týždeň a všetci doniesli peniaze a namiesto kvetov žreby. Tiež spolu žijeme takže sme nič nepotrebovali. Jedine nové nočné lampy 😅

smajlik323
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
solange7
20. máj 2023

@evamarek77 ved som nepisala o prazdnych rukach. Nikde nieje zakazane priniest vecny dar. Pisala som, ze od adolescenta by ma vobec nijako neurazilo ani nepohorsilo keby darcek priniesol vo vlastnej rezii kludne aj vecny.

mamusa123456789
20. máj 2023

@didip akurát tak rozmýšľam nad tým, ze koľko by si ich mala, keby di povedala, ze potrebuješ nové 😁

didip
20. máj 2023

@mamusa123456789 to by sme asi mohli predávať ďalej 😅😂

maribell
20. máj 2023

@sid515 ja tiež neuznávam ako dar peniaze vo výške stravného, aby sa im vrátili náklady na každého hosťa. Ale taktiež nemám rada lapače prachu 😬. Veď napríklad aj výroba fotoknihy niečo stojí, tak to môže dať tie peniaze rovno do obálky 🤷. To na 100% neskončí v koši.

sid515
21. máj 2023

@maribell my dávame tiež len peniaze, len som reagovala na komentáre vyššie, že peniaze sa dávajú kvôli tomu, aby si si zaplatila to, čo ich stojíš 🤦🏽‍♀️🙂🙂

lucinka12356
22. máj 2023

Hlúposť dávať peniaze nech sa to vráti. Áno súhlasím, že keď nevieme čo kúpiť (cize v 99%) tak davame penaize. Aj v sobotu sa chystáme na svadbu a dáme peniaze. A kupila som aj zreby a vždy ich pripinam na kyticu kvetov takže nevesta dostane kyticu so žreb i a ženích Kvalitné alkohol a obálku...
Mne na svadbe tiež boli 2 sesternice ktoré ešte nezarabali a nedoniesli mi nic, ich otec mi dal dar(vôbec nie dráhy a keď som to videla v obchode stalo to 25€,ale to je jedno, nepozvali sme ich kvôli tomu) a rátalo sa to za všetkých ani by mi nenapadlo ze by mali niečo nosiť zvlášť, alebo ich mama posielať.
Ak chce ona sama niečo doniesť tak fajn, žiadne hlúposti by som nekupovala, kyticu s tými žrebmi a ženíchovi iba ruku podať...

lucinka12356
22. máj 2023

Inak mňa napadlo ze som dostala ja od kamarátok aj mydlo e kytice a tie mám dodnes také malé, neutrálne farby..

mamusa123456789
23. máj 2023

@didip aspoň by si mala dobrý nápad na podnikanie 🤣

katecameron
12. feb 2024

Baby píšete že peniaze ale koľko cca je vhodné .Ideme na svadbu bratrancovi .Netuším koľko mu dať v dnešnej dobe

lucinka12356
15. feb 2024

@katecameron za mňa 100-150€ plus kytica neveste (môže byť aj zrebova) a zenichovi ak pije nejaký kvalitný alkohol alebo nejakú pozornosť.. Moj názor